folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder Seo Uzmanı Arkadaşlara Birkaç Sorum Olacak

Seo Uzmanı Arkadaşlara Birkaç Sorum Olacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rome
    rome's avatar
    Erkek

web sitemin seo analizinde birkaç hata çıktı. google görmüyor neredeyse sayfayı. ilk sayfada çıkması gerekirken 9. sayfada çıkıyor. Bu sorunları çözmek istiyorum.

sorunlar:

Robots.txt file has format errors errors 0% of total issues

sitemap.xml file has format errors errors 0% of total issues

pages don't have title tags

36 pages have duplicate content issues

36 pages have duplicate meta descriptions

Romedir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

Sercan hoca burdaysa mutlaka yardımcı olacaktır. Bu işin ustalarından biri kendisi.

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Robots.txt file has format errors errors 0% of total issues => bu hata, robots txt sayfanda biçim hatası var diyor. Bunu robots.txt sayfanın içeriğini görmeden nerede hata yaptığını söylememiz imkansız. 

Sitemap.xml sayfan için de durum aynı şekilde. Bu sayfaların sitende hiç yoksa da bu hatayı veriyor olabilir, yada başka birşey de. Sitenin adresini yazman lazım ki bunların ne olduğunu tespit edilebilsin.

36 sayfanda kopya içerik var diyor, bu da şu demek oluyor site.com/ahmet.html sayfanla site.com/mehmet.html sayfanın sadece url'si değişik, geri kalan herşey aynı. Bu da google ve diğer arama motorlarının gözünde spam içerik olarak algılanmakta, sitenin sıralamasına negatif etki yapabilmektedir.

36 pages dublicate hatası ile 36 pages publicate meta descriptions hatasının sayfası da aynı sebepten ötürü oluyor.

Sayfalar birebir aynı olunca descriptions'ta aynı oluyor haliyle.

36 sayfanın kopya içerik olma sorununu çözersen, diğer meta descriptions hatasını da çözmüş olursun otomatik olarak.

He ben sadece descriptions hatasını çözmek istiyorum dersen de name="description" content=""> bu tagların içerisindeki yazıları değiştirirsen o hatayı gidermiş olursun, ama bu 36 kopya sayfa hatanın devam etmesi anlamına geliyor.

@edit

Dublicate content hatasını, kolay yoldan halledeyim dersen 1 tane asıl sayfa belirlersin, diğer sayfalara canonical etiketiyle bu sayfaya referans verirsin böylece aramalarda sadece senin belirlediğin 1 sayfa görülür ve dublicate content hatasını almazsın. Hata veriyorsa bile, o programın hatası olur. Sonuçta sen arama motorlarına benim orjinal sayfam bu sayfa, diğerlerini baz alma diyorsun.

CEO tarafından 10/Ara/19 14:36 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

cevaplanmış bende bakmaya gelmiştim :) 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rome
    rome's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Robots.txt file has format errors errors 0% of total issues => bu hata, robots txt sayfanda biçim hatası var diyor. Bunu robots.txt sayfanın içeriğini görmeden nerede hata yaptığını söylememiz imkansız. 

Sitemap.xml sayfan için de durum aynı şekilde. Bu sayfaların sitende hiç yoksa da bu hatayı veriyor olabilir, yada başka birşey de. Sitenin adresini yazman lazım ki bunların ne olduğunu tespit edilebilsin.

36 sayfanda kopya içerik var diyor, bu da şu demek oluyor site.com/ahmet.html sayfanla site.com/mehmet.html sayfanın sadece url'si değişik, geri kalan herşey aynı. Bu da google ve diğer arama motorlarının gözünde spam içerik olarak algılanmakta, sitenin sıralamasına negatif etki yapabilmektedir.

36 pages dublicate hatası ile 36 pages publicate meta descriptions hatasının sayfası da aynı sebepten ötürü oluyor.

Sayfalar birebir aynı olunca descriptions'ta aynı oluyor haliyle.

36 sayfanın kopya içerik olma sorununu çözersen, diğer meta descriptions hatasını da çözmüş olursun otomatik olarak.

He ben sadece descriptions hatasını çözmek istiyorum dersen de name="description" content=""> bu tagların içerisindeki yazıları değiştirirsen o hatayı gidermiş olursun, ama bu 36 kopya sayfa hatanın devam etmesi anlamına geliyor.

@edit

Dublicate content hatasını, kolay yoldan halledeyim dersen 1 tane asıl sayfa belirlersin, diğer sayfalara canonical etiketiyle bu sayfaya referans verirsin böylece aramalarda sadece senin belirlediğin 1 sayfa görülür ve dublicate content hatasını almazsın. Hata veriyorsa bile, o programın hatası olur. Sonuçta sen arama motorlarına benim orjinal sayfam bu sayfa, diğerlerini baz alma diyorsun.

Teşekkür ederim. Site bilgisini ve diğer konuları PM’den ileteceğim

Romedir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rome
    rome's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

cevaplanmış bende bakmaya gelmiştim :) 

Biz de seni bekliyorduk hocam))  değerlendirmen varsa seninkini de alalım

Romedir
Toplam Hit: 954 Toplam Mesaj: 6
seo calismasi