folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Server'a Girip Şirket Muhasebe Verilerini Sildiler. Ne Yapabilirim ?

Server'a Girip Şirket Muhasebe Verilerini Sildiler. Ne Yapabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Magdurlar Dosyalari kurtaramayinca sikayetci oluyor ama ibneler hep proxy arkasinda, polis yakalayamiyor.

Ben yakaladim daha once bolelerini de vatandas dosyalarini acinca da sikayetci olmuyor ugrasmamak icin. Ibnenin bilgileri polise versen de savcilik emri olmadan bisi yapamiyor.

Mumkun oldugunca salaga yatip ipsini alabilecein ortama cekmelisn. Istiyorsan sirket bilgilerini ver deniyim kufur fln etmediysen dialog yolu aciksa =)

şeyhin bu tavsiyesiyle  bende bi kişiyi yakalatmıştım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Öyle harici diski usb den takarsan bir işe yaramaz. RDP ile gelen kullanicilarinin yetkilerini iyi ayarlayacaksin. Policy ile diskleri rdplere kapatabilirsin.

nasıl olur nasıl yaparım bu olaydan çok korkuyorum muhasebe programı olan bilgisayara bu dediğini nasıl yapabilir anlatabilrsin çok iyi olur. rdp ne nasıl yetki verilir nasıl olur 1 ana 2 adet yan bilgisayar var ağdan kullanıyoruz. usb yada hdd taksan ayrıca onu korusak şifrelesek hiç çıkarmasak olmaz mı ?

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

İş polislik duruma gelince polisin bulamayacağı kimse yok buna adımı koyarım. fakat arkadaşlar herşeyin poliste bittiğini sanıyor bulmak kolay arkadaşlar ama adalet sistemimiz bu konuda emekliyor bile denemez sürünüyoruz malesef, sen genede siber suçlar şube müdürlüğüne müracaatta bulun adamı bulurlar emin ol, ama sonrası için işin mahkemelere kalıyor ve çoğu insan holy' nin dediği gibi uğraşmamak adına şikayetini çekiyor ve bu andavallara gün doğuyor. gerçi dediğim gibi şikayet dahi olsa bu tarz konularda ele avuca dokunu bir ceza alınmıyor.

sau_nightmare tarafından 13/Şub/15 17:55 tarihinde düzenlenmiştir

çok uzakta uzak denizlerde...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Magdurlar Dosyalari kurtaramayinca sikayetci oluyor ama ibneler hep proxy arkasinda, polis yakalayamiyor.

Ben yakaladim daha once bolelerini de vatandas dosyalarini acinca da sikayetci olmuyor ugrasmamak icin. Ibnenin bilgileri polise versen de savcilik emri olmadan bisi yapamiyor.

Mumkun oldugunca salaga yatip ipsini alabilecein ortama cekmelisn. Istiyorsan sirket bilgilerini ver deniyim kufur fln etmediysen dialog yolu aciksa =)

şeyhim dün son yazışmamızda dayanamadım sövdüm buna.yalnız o kadar sövmeme rağmen gülücük koyup kötü söz sahibine aittir dedi gitti.  bilgisayarda verilerin hepsini rarlamış, şifrelemiş. c ve d sürücüleri hep dolu. Eğer vaktin varsa tekrar iletişime geçip alttan alayım ve sana benim bilgileri göndereyim ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

şeyhim dün son yazışmamızda dayanamadım sövdüm buna.yalnız o kadar sövmeme rağmen gülücük koyup kötü söz sahibine aittir dedi gitti.  bilgisayarda verilerin hepsini rarlamış, şifrelemiş. c ve d sürücüleri hep dolu. Eğer vaktin varsa tekrar iletişime geçip alttan alayım ve sana benim bilgileri göndereyim ? 

hayır bu konuşmayı birinden hatırlıyorum ama  lan yoksa  aynı adam mı !  bak bi eleman  vardı bende konu açm ıştım aynı böyle yakalamıştım  bilgilerini vereyim sana bi deneme yap bakalım omu çıkacak.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

@elizabeth ver bakayım. olmadı ben sana yazısmalarımızın görüntülerini atarım.

disklerin görüntüsü de şu şekilde şu an;

Toplam Hit: 11724 Toplam Mesaj: 37