folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ses Girişini Ses Çıkışına Yönlendirme

Ses Girişini Ses Çıkışına Yönlendirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek
    Dell Inspiron 6400 notebook sahibiyim. Bilgisayara kayıt için elektronik davulu taktım (davulun earphone çıkışını bilgisayarın line in girişine). Kaydı düzgün yapabiliyorum fakat bu sırada sesleri duyamadığım için tabii ki bir ebleklik oluyor.

Ses ayarlarından "line in" i etkinleştirdim. Fakat sorun çözülmedi Notebookun hoparlörlerinden line in e giren sesi duyamıyorum. Bir kaç forum da bunu bir güvenlik(!) önlemi olduğunu bu yüzden etkinleştirmeye izin olmadığını registry den değiştirlebileceğini duydum ama ilgili regedit anahtarını bulamadım.

Aynı sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen var mı?

Şimdiden kucak dolusu teşekkürler.

hadi ordan seksi!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek
    hmm burası da tırt çıktı ahah

hadi ordan seksi!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    pc de sadece mic cıkış ve kulaklık giriş mi var çünkü bazı modellerde birde bu tip cihazlar için bir girş varda ona göre yardımcı olmaya çalısıyım.Çünkü bizde büyük sistemlerden extra kaıt için laptop kullanıyoruzda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek

clogu bunu yazdı:
    -----------------------------
    pc de sadece mic cıkış ve kulaklık giriş mi var çünkü bazı modellerde birde bu tip cihazlar için bir girş varda ona göre yardımcı olmaya çalısıyım.Çünkü bizde büyük sistemlerden extra kaıt için laptop kullanıyoruzda

sadece line in ve mic girişleri var kayıt yapılıyor sorun o değil ama kayıt yapılırken sesi hoparlördende duymak istiyorum ve dell bunu engellemiş birkaç sitede registryden ayarları değiştiren birşeyler anlatılmış ama registry klasörleri bile yuşmuyor adamın anlattı yere gittiğimde biyerden sonrası yok:S

hadi ordan seksi!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek
    usta bende gitarı takarım arada pcye biraz basitten gidicem ama ses ayarlarından mikrofon sesini sessizden çıkardın mı?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek

nihat bunu yazdı:
    usta bende gitarı takarım arada pcye biraz basitten gidicem ama ses ayarlarından mikrofon sesini sessizden çıkardın mı?

evet hocam çıkardım. zaten çok rahat yapılıyor dinleyebiliyorum. sorun live olarak yani geldiği anda hoparlörden çıkmaması. kayıtta sorun yok :D

hadi ordan seksi!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    ses ayarlarına girdiğinde çalma kısmında line in seçeneği varsa tik kısmını tıkla

Toplam Hit: 2942 Toplam Mesaj: 7