Ses Sistemleri Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cocaine
    cocaine's avatar
    Erkek

Sevgili arkadaşlar merhaba, 

Elimde 20 adet bilgisayar hoparlor var ve ben bu kolonları bir anfi aracılığıyla kullanmak istiyorum. Hoparlor'ler ufak olduğu için nasıl bir cihaza ihtiyacım olduğunu bilmiyorum.

Sizden ricam Kolonları farklı odalara koyup ayrı ayrı seslerini kontrol edebilmem için ne tarz bir anfiye ihtiyacım var söyler misiniz ?

İyi forumlar.

Aklıma gelişini seveyim. Ne güzel de darma duman ediyorsun beni
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

multi-zone bir ampliye ihtiyacın var. birçok AVR (Audio Video Receiver) birden çok bölgeye yayın yapma özelliğine sahip olsa da "multi-zone" özellikli power ampliler de piyasada mevcut. 

bilgisayar hoparlörleri dediklerin muhtemelen dandik şeylerdir, gerek AVR gerekse bahsettiğim ampliler pahallı gelecektir diye düşünüyorum.

100Volt dağıtım sistemlerini araştırmanı öneririm, genelde çok hoparlörlü sistemlerde 100V kullanılır.

iyi forumlar.

ek: muhtemelen bilgisayar hoparlörlerinin kendi amplileri içindedir, o zaman sadece ses sinyalini iletmen yeterli. 

http://www.music-group.com/Categories/Behringer/Mixers/Rackmount-Mixers/MX882/p/P0056

bu ve bu gibi splitter ürünlerle yapabilirsin.

RockZs tarafından 26/Nis/16 17:35 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

bu hoparlorler sadece hoparlor mu yoksa 2+1 tarzı fişe takmalı şeylermi? farklı odalar demişsin her birine kablo çekeceksin herhalde  toplam kablo mesafesi ne durumda.  tek bir sesi mi tüm odalara göndereceksin yoksa birkaç farklı ses mi olack odalarda. Birde açıkça sorayım amaç ney. Evi içimi mağaza okul otel tarzı bir yer mi?

Profesnonel anlamda artık bu işlerle uğraşıyorum. Yardımcı olmaya çalışayım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cocaine
    cocaine's avatar
    Erkek
    clogu bunu yazdı

bu hoparlorler sadece hoparlor mu yoksa 2+1 tarzı fişe takmalı şeylermi? farklı odalar demişsin her birine kablo çekeceksin herhalde  toplam kablo mesafesi ne durumda.  tek bir sesi mi tüm odalara göndereceksin yoksa birkaç farklı ses mi olack odalarda. Birde açıkça sorayım amaç ney. Evi içimi mağaza okul otel tarzı bir yer mi?

Profesnonel anlamda artık bu işlerle uğraşıyorum. Yardımcı olmaya çalışayım.

Hocam bi cafemiz var villa tarzında 3 katlı 3 oyun odası, 3 ayrı bahçesi, bir aile salonu bir hol'ü birde giriş kısmında oturma yerleri var. Kullanacağım kolonlar 2+1 değil, düşük kaliteli seste olsa pek önemli değil Professional birşey aramıyorum. Dediğin gibi ayrı ayrı kablo çekicem ama 20 kolonada ayrı kablo çekeceğim anlamına gelmiyor yani bazı yerlerde 2 veya 3 kolonu tek kablodan goturebilirim ortalama 5 - 8 -9 arası çıkış yeterkli benim için.

Aklıma gelişini seveyim. Ne güzel de darma duman ediyorsun beni
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

gigaport hd tarzı birşey işini görür sanırım. Aynısının hd+ ını benzer bir sistem için kullanmıştık. Pc ye kur bi virtual dj 8 kanala kadar sesi aç kapat hatta kullandığın dj programına göre 4 farklı parça bile çalabilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    clogu bunu yazdı

gigaport hd tarzı birşey işini görür sanırım. Aynısının hd+ ını benzer bir sistem için kullanmıştık. Pc ye kur bi virtual dj 8 kanala kadar sesi aç kapat hatta kullandığın dj programına göre 4 farklı parça bile çalabilirsin.

EDİT:Kullandığın hoparlorler pasif olduğu için bu sistem kaldırmaz sonradan farkettim. Yine amfi ile çözmen gerekecek. ama onlarda genelde 4-6 çıkış alırsın. Bakıp bitae örnek model göndereyim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam 2-3 tane player al koy gitsin daha kolay olur hemde heryerde farkli muzik calarsin

ayhun tarafından 26/Nis/16 23:56 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
Toplam Hit: 1050 Toplam Mesaj: 7
ses amfi sistemleri kolon hoparlor anfi sessistemleri kolonlar