folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Sessiz Mouse Nasıl Yapılır? (Modifikasyon)

Sessiz Mouse Nasıl Yapılır? (Modifikasyon)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Guru_Meditation
    Guru_Meditation's avatar
    Erkek

Alıntıdır: http://www.muratcileli.com/sessiz-mouse-nasil-yapilir.html 

Hani çocukken gürültü yaptığınızda “Evladım yapma şunu, kafam şişti” diyen yaşlılar vardı ya… İşte bazen 35′inize bile gelmeden o amcaları anlama fırsatınız olur.

Hayatımın bilgisayar başında geçmesinden midir bilinmez, fare tıklaması sesine karşı bir antipati geliştirdim. Öyle ki, tık sesi duymamak için bazen yapılacak işleri erteliyordum. Bir saat kadar fare tıklaması dinlemek, beni bir Jack Torrance haline getirebiliyordu.

tumblr_ncjmi5zUPz1rp0vkjo1_500

Sessiz mouse arayışlarım, girdiğim dükkanlarda “Tık sesi yapmayan mouse var mı?” diye sormamın akabinde tezgahtarların bıyık altından gülüşmeleriyle son buldu. İnternette bir kaç tane ürün buldum; birini gözüm tutmadı, diğeri biraz tuzlu.

Araştırmalarım sonunda SnapGuide’ın bir makalesine rastladım ki, yazdığına göre herhangi bir standart fareyi sessiz hale getirebiliyorsunuz. Ben de kolları sıvayıp bu tekniği kendi farem üzerinde uyguladım ve ekran görüntüleriyle beraber deneyimlerimi paylaştım.

Modifikasyon yapacağım fare, kablosuz A4 Tech G7 630 modeli. İhityacımız olan aletler: Tornavida, bant, cımbız, makas, kedi.

sessiz-mouse-1

İlk olarak farenin vidalarını sökerek elektronik karta ulaşıyoruz. Bizim ilgileneceğimiz bölüm tuşların altına denk gelen switch kapağı olacak.

sessiz-mouse-2

Üzerinde beyaz bir plastik bulunan zımbırtının (switch) kapağını araya tırnağınızı sokarak açıyoruz. Dikkat! Kapağı çıkarmaya çalışırken switch’i bütünüyle karttan sökmemeye özen gösterin.

sessiz-mouse-3

İşte bizim ses çıkaran yaramazımız burada… Şimdi küçük bir bant parçası kesiyoruz.

sessiz-mouse-4

Kestiğimiz bandı, metal düzenekte bulunan tırnağın altına gelecek şekilde yapıştırıyoruz. Hayır, fotoğrafta bandın tırnağı da kapladığını biliyorum. Hangi metodun daha iyi sonuç vereceğini görmek için bir kaç farklı yöntem denemiştim. Bandın, düzeneğin dışına taşması ise hiç sorun değil.

sessiz-mouse-5

Şimdi switch kapağını tekrar takacağız. Cımbızımız ile beyaz plastiği switch kapağına tekrar tekrar yerleştirin. Bu arada bu beyaz plastiğin çok kolay kaybolabildiğini ve bir buçuk saatinizi yerlerde sürünerek geçirebileceğinizi hatırlatmakta fayda var.

sessiz-mouse-6

Switch kapağını tekrar takıyoruz ve aynı işlemleri farenin sağ tuş switch’ine de yapıyoruz.

sessiz-mouse-7

Hepsi bu kadar! Artık “0″ (yazıyla sıfır) desibel ile çalışan bir fareniz var. Başlangıçta farenin tuşlarına normalden biraz daha baskı uygulamanız gerekebilir ancak switch zamanla alışarak uygun bir rahatlığa kavuşuyor. Diğer yandan böyle bir kullanımı çok “kullanışlı” bulmayabilirsiniz. Şahsen ben sonucundan çok memnun kaldım.

Guru_Meditation tarafından 02/Kas/15 12:36 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

A4tech op200q kullaniyorum ara ara bi bes yildir falan. Ucuz ve guzel.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Guru_Meditation
    Guru_Meditation's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

A4tech op200q kullaniyorum ara ara bi bes yildir falan. Ucuz ve guzel.

Bu da iyiymiş.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Hocam psikolojik bendede sakız sesi duydummu oluyor anlıyorum seni , çözmene sevindim :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Kendini tekrar eden ses kadar canımı sıkan bir sürü şey var. iPhone'da tık tıkı tık klavye sesini kapattım, SMS bildirim sesi buna eşlik etti, Whatsapp ile devamı geldi. Sadece mail'in ses bildirimini kapatmadım. 

Şimdide tuşsuz ekrana basmanın sesi çıkıyor. Çıkmasa daha iyi olurdu ancak sağlık olsun.

Çalışman için seni kutsuyorum. . .

‎‎‎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

eski sevgilimin sakız çignemesini 2 oda öteden duyup kalkıp  o sakizi agzından tek hamlede almış biriyim, sabit seslerden nefret ederim kardeşimin  kol sati tık tık tık ötüyor diye 3 gece odada  ses arayan ben sonunda bulup o saatleri camdan attım  sabit seslere  dayanamıyorum bildigin beynimde davul çalıyor  parçalıyasım geliyor .

mousedeki sesler ise  sadece odada ben olduguman   rahatsız etme modunda dedin ama  başka bir ortadma dayanamıyorum  bazen dişleirmi sıkmaktan çenem ağırıyor 

Toplam Hit: 2724 Toplam Mesaj: 6
mouse sessiz