folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sıfırdan Basketbola Başlamak

Sıfırdan Basketbola Başlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WolkieNator
    WolkieNator's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.Basketbolu çok seviyorum maçlarını izleme olarak.Ama oynamam çok kötü adam geçme , sayı atma olarak.

Acaba basketbolumu nasıl geliştirebilirim eğitim seti ile olacak şeylermi yoksa hergün gidip oynamaya devam mı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    WolkieNator bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar.Basketbolu çok seviyorum maçlarını izleme olarak.Ama oynamam çok kötü adam geçme , sayı atma olarak.

Acaba basketbolumu nasıl geliştirebilirim eğitim seti ile olacak şeylermi yoksa hergün gidip oynamaya devam mı ?

ilk etapta hergün oynamaya devam bir iki ay sonra düzenli olarak antreman yap günlük. Nasıl antrenman yapacağını youtube da bulabilirsin. Ama tabiki bir takımda gerekli antrenmanların daha faydalı olabilmesi için. Sonuçta basketbol bir takım oyunu.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

oynayarak geliştirirsin başka türlü olmaz tabi doru teknik öğrenmen gerekiyor ama ilerleyen zamanlarda alışırsın zaten kendi stilini bulursun

TOMBLACK tarafından 30/Kas/15 21:45 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

beden eğitimi öğretmeni olarak sana tavsiyem. basketbol topu al bir tane kendine. her kendine vakit ayırabildiğin zamanlarda elinden düşürme. önce sürekli top sektir. sonra bunu yürüyerek top sektirme haline getir (top Sürme) . ve alışkanlık edin. Basket topunu sev. senin bir uzvun olduğunu düşünerek hareket et.. tıpkı elin ayağın gibi. daha sonra pota atışları yap. zıplayıp en üst noktada iken topu elden çıkar atış yaparken her zaman. bir arkadaş daha bul. arkadaşın sürekli sana göğüs pas atışı yapsın. bu tür teknikler antrenör yöntemiyle öğrenilebilir ama genellikle 21 yaştan sonra bu konuda beceri edinilmesi zordur. hatta imkansızdır. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

benimde basketbol oynamışlığım var zamanında(5 sene önce).

diğer arkadaşların dediği gibi takım oyunu ve bileklerinin ve vücudunun bazı hareketlere alışması için onları bi nevi eğitmen gerekiyo.

Ben Street Basketboll'da yaptım hali hazirda arkadaşlar çağırdığında gider oynarım 2 fake atar onları rezil eder güler eğlenirim.

Bana kalırsa tek ve en büyük kural " Başka insanlarla birlikte oynamak".

Yaşın kaç başın kaç bilmiyorum. Eğer genç insansan çevrende arkadaşların vardır zaten onlarla muhabbet esnasında " Hadi basketbol oynayalım " diyebilirsin.

Veson olarak oturuğun yerde kapalı spor salonu vardır muhtemelen. Oraya gidip orasının hocasıyla " Ben basketbol oynamak istiyorum. Al aylık 30 lira " Diyip haftada belli gün ve saatlerde gidip çalışabilirsin. Hem kapalı,hem sessiz, sıcak. İyi yer yani :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

hanamichi'den öğrenecek çok şeyin var

http://altyazi.org/sub/m/12814/Slam-Dunk.html

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

basketbol öncelikle kolay gibi görunsede o kadar kolay bir spor degil  surekli hareketli olman lazım ben 11 yıl oynadım lisanslı olarak öncelikle kendini iyi tanıman nerede oynamaya daha yakınsın onu ögrenmen gerek sokak macları yap bol bol top sektir hem sag hem sol genelde hangı elını kullanıyorsan ters elınle sektırmeye calıs yerı gelıcekk ıkı topu aynı anda sektırmen gerekicek ellerin senin herseyin  bacaklarını cok iyi çalıştırmalısın ellerını cok iyi çalıştırmalısın bir hokkabaz gıbı olması gerekir ellerinin ve bileklerinin deidigim gibi bol bol sokak macları yapmaya calıs hangı konumda daha iyisin onu ögrenmeye çalış duzenlı atışlar yapman gerek duzenlı kosular yapman gerek basıt bırsey degıl azmedersen yaparsın ama görundugu gibi kolay deigl tekrar soyluyorum futbol gıbı hıc degıl sabıt olamazsın ben def burdan ileri gitmiyorum diyemezsın sureklı kosman boşlukları görmen hızlı olman boşa kacman gerekir cok çalışman lazım bunlar içinde aklına gelen her soruyu cevaplıyabılırım pmden ulaşırsın.

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
Toplam Hit: 1288 Toplam Mesaj: 7
basketbol