folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Şifre Korumalı Windows Hesabı Barındıran Diski Başka Cihazda Yedeklemek

Şifre Korumalı Windows Hesabı Barındıran Diski Başka Cihazda Yedeklemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam,

Arkadaşın bilgisayarda sıkıntı var diskteki önemli verileri almam gerekiyor. Diske windows 8 veya 10 kurulu. Kullanıcı hesabı şifreli. Mail bağlı değil.

Diski kendime taktım gördü, C:/ içerisine girebildim. 

Ancak C:/Users/Kullanıcıadı klasörüne gidince "erişim iznine ihtiyacın var" diyor.  İzin ver dediğimde düşünüüüüp duru.

Gelişmiş ayarlardan kendime izin eklemeyi denedim, o da sanırım tek tek bütün dosya ve klasörlere izin ekliyor.

Ancak izin eklerken random bazı yerlerde hata oluşuyor yani bütün dosya ve klasörleri göremeyeceğim muhtemelen.

İptal edersem büyük karışıklık çıkar diyor :)

Her hatada devama basarsam (sanırım yıllar sürecek) normal şekilde ilerliyor (diye tahmin ediyorum)

Daha güzel bir yolu yordamı var mıdır bunun? Özellikle windows ortamından çıkmaya gerek kalmazsa çok tatlı olur.

Linuxta açıp yedeklesem, usb hazırlaması en hızlı live linux tavsiyeniz ne olur? Yalnız GUI olmazsa sıkıntı yaşarım :d

Teracopy benzeri bi kopyalama yardımcısı da olursa tadından yenmez. Kopyaladıktan sonra dosyaları verify ediyor.

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Selam,

Arkadaşın bilgisayarda sıkıntı var diskteki önemli verileri almam gerekiyor. Diske windows 8 veya 10 kurulu. Kullanıcı hesabı şifreli. Mail bağlı değil.

Diski kendime taktım gördü, C:/ içerisine girebildim. 

Ancak C:/Users/Kullanıcıadı klasörüne gidince "erişim iznine ihtiyacın var" diyor.  İzin ver dediğimde düşünüüüüp duru.

Gelişmiş Ayarlardan kendime İzin eklemeyi denedim, o da sanırım tek tek bütün dosya ve klasör'lere izin ekliyor.

Ancak izin eklerken random bazı yerlerde hata oluşuyor yani bütün dosya ve klasörleri göremeyeceğim muhtemelen.

İptal edersem büyük karışıklık çıkar diyor :)

Her hatada devama basarsam (sanırım yıllar sürecek) normal şekilde ilerliyor (diye tahmin ediyorum)

Daha güzel bir yolu yordamı var mıdır bunun? Özellikle windows ortamından çıkmaya gerek kalmazsa çok tatlı olur.

Linuxta açıp yedeklesem, usb hazırlaması en hızlı live linux tavsiyeniz ne olur? Yalnız GUI olmazsa sıkıntı yaşarım :d

Teracopy benzeri bi kopyalama yardımcısı da olursa tadından yenmez. Kopyaladıktan sonra dosyaları verify ediyor.

Koyu olan kısmı nasıl yaptın? arkadaşının bilgisayarında mı, kendi bilgisayarında mı yaptın? foto'ları göremiyorum heralde, bâyâ küçük görünüyor. ^^`.

bir de Kişisel bilgisayardaki Kullanıcı Adına bağlı Klasör'lere erişim izni'ni,  ilgili bilgisayar hâricinde Başka bir kişisel Bilgisayar'a taşıyabiliyor muyuz, ağ filan olmadan?

yada ben anlamadım. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

hiren boot kur flasa istedğin yere taşı oyna

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

fikrim geldi. ^^`

arkadaşının bilgisayarı çalışıyorsa tabii, arkadaşının bilgisayarndan kullanıcı hesabı ve şifresi'yle beraber bir Açılış Sistemi oluşturabiliyorsan, ve disk'ini de imaj olarak alabilirsen, kendi bilgisayarında sanal bilgisayar olarak açıp, bu sanal bilgisayara da aldığın disk imajını bağlar , ve akabinde sanal network oluşturup , ilgili dosyaları paylaştırabilirsen, görebilirsin, gibi geliyor. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 646 Toplam Mesaj: 4
windows yedekleme harici sata korumalı disk