folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sigarayı Bırakamamak

Sigarayı Bırakamamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sigarayı bıraksa bıraksa abim bırakırdı. o kadar kendine hakim biri bide dini yönden destek aldı diyeyim sonuçta sağlığa zararlı=haram olmuyor mu? yinede bırakamadı. 

yinede tavsiyem= sanırım bu sigara denen şey psikolojik. yani içmemenin bi zararı yok dimi eeeee o zaman sen niye içiyon? tam tersine içiyor olmak zararlı. bence bu kadar büyütmenin anlamı yok herşey sende bitiyo. canın sigara mı istedi? hemen zararlarını düşün, sana hiçbir faydası yok.

açıkçası; benim gibi parayı seviyorsan (: sigaraya verdiğim paranın yüzü suyu hürmetine bırakırdım. yani sigaraya o kadar para veremezdim. sende içmemek için benzer bahaneler bul kendine. en sonunda haram bu işin bide ahireti vaaar nasıl hesap verecez? (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

10 yılı aşkın süredir içerim tecrübelerim bana gösterdi ki göt korkusu girmeden bırakılmıyor.Ben ne zaman hastalansam aklıma bile gelmiyor.Şuan covidim evde paket duruyor ama aceba bişe olur mu diye ağzıma sürmüyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Bırakmayın.İçesiniz gelince dayanın.Baktıbız olmadı yakın.Sonra içesiniz gelince gene yakın.Ayda bir paket içseniz zaten zararı olmaz çok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

sigarayı bırakmanın tek yolu kendine gerçek bir neden bulmak , hadi bırakalım değil neden bırakmalıyım bunun cevabı kendinize söylediğinizde samimi gelmeli o zaman bırakırsınız. ne zaman içmeye yeltenseniz bunu hatırlatın.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

16 yaşında başladım 28 sene içtim hergün 1 paket. 1 aydır ağzıma koymadım. 

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı

16 yaşında başladım 28 sene içtim hergün 1 paket. 1 aydır ağzıma koymadım. 

o zaman senin yakınında olmamak lazım :D 

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

instada böyle bişeyin reklamı geldi https://www.instagram.com/mimdanismanlik/?hl=tr

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

ilk 20 gün ister bu evreyi atlabilirseniz gerisi kolaydır. bazı taktikler vereyim.

sigarayı bıraktıktan sonra 1 yıl Çay Kahve Alkol tüketmeyin çünkü başlama sebebiniz olabilir. canınız sigara istediğinde Ayran, Patlıcan, Marul gibi ağzının tadını değiştirecek 1-2 Lokma bir şey atın, olmadı Dişlerinizi Fırçalayın. sigara içme isteğiniz gidecek.

belli bir süre sonra sigara isteğiniz gidecek, 6 ay 1 senede bir kafasına estikçe aklınıza gelecek. daha sonra unutuyorsunuz.

sigara içme tamamen ağız tadıyla ilgili o an geldiğinde dikkatinizi başka birşeyle dağıtın.

şu dişleri fırçalama olayı ilginç geldi. 

sigaradan dolayı değil ama, güniçi ara ara yaptığım bir eylemdi. sonra bıraktım. öyle sabah ve gece de düzenli fırçalamıyorum. 

Demir Eksikliği mi var nedir, ara ara böyle gidip Yeşil yapraklı, kıtır kıtır Marul,Kıvırcık, nadiren de Maydonoz yiyesim geliyor. özellikle zeytinle beraber, olmadı sıvı yağla beraber.  zar gibi dilimlenmiş Turp, Mor yapraklı birşey vardı, adını hatırlayamadım. 

patlıcanın Nikotin içerdiğini okumuştum bir ara, bu nedenle mi önerdin ?

~@~

sigarayı bırakmak için Gerçekten bir Neden lâzım. yoksa keyfi bırakamıyorsun sanırım. 

sağlığına dokunduğunu hissedince, bırakırsın. 

RitmFarbRacourci tarafından 20/Şub/21 13:26 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baysevgi77
    baysevgi77's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    4 gündür içmiyorum kafam rahat. herkese tavsiye ederim. bırakmak için onlarca nedenim vardı, video o nedenleri rasyonalize etti. bitti artık. içersem yazarım
Toplam Hit: 1900 Toplam Mesaj: 20
sigarayı bırakmak irade