folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Signal R Javascript Dosyasını Bulamadım

Signal R Javascript Dosyasını Bulamadım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım merhaba,

.NET Core Signal R kullanmaya çalışıyorum. Daha önce Elephant.io , Socket.io ve bilimum websocket kütüphaneleri kullandım.

Şöyle bir sıkıntım var.

ConfigureServices methoduna ;

services.AddSignalR();

kodunu ekliyorum.

Configure methoduna

app.UseSignalR(builder =>
                {
                    builder.MapHub<Socket>("/Socket");
                });

Kodunu ekliyorum.

Socket Class 

public class Socket :Hub
    {
        public async Task SendMessage( string message)
        {
            Console.WriteLine(message);
            await Clients.All.SendAsync( "newMessage", "anonymous", message);

}

}

Client kodları

<script src="https://localhost:44353/lib/signalr/signalr.js"></script>
    <script
      src="https://code.jquery.com/jquery-3.4.1.min.js"
      integrity="sha256-CSXorXvZcTkaix6Yvo6HppcZGetbYMGWSFlBw8HfCJo="
      crossorigin="anonymous"></script>
    <script>

const connection = new signalr.HubConnectionBuilder()
        .withUrl("/Socket")
        .configureLogging(signalr.LogLevel.Information)
        .build();

connection.start().then(function () {
        console.log("connected");
    });
    </script>

bunu çalştırınca ERR_ABORTED 404 Hatası alıyorum misal tarayıcıya https://localhost:44353/Socket yazıyorum "Connection ID required" şeklinde bir sonuç dönüyor. Yanlışım nedir yardımcı olur musunuz ? Client kodlarında bir gariplik var ama çözemedim.

Mesela Socket.io da hangi serverda socket'i açarsan o ip adresine /socket.io/socket.io.js uzantılı bir dosya oluşturuyor kendisi. Fakat bu SignalR da nasıl bir olay oluyor onu anlamış değilim. signalr.js dosyasını dışardan indirdim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

up olsun bilen yok mu ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Son bir up olsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Merak ettim. 

Up'olsun diye bir mesaj.

Bir de dosyayı haricen eklemişsin ama çözülmemiş. Yoksa bu zaman zarfında çözdün mü problemi?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Kafayı yicem bir çözümü yokmu ya? Ne yaptı ne etti isem şu corspolicy aşamadım.

.Net Core bilen yok mu yahu ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Sorun çözüldü fakat problemin çözümü çok uzun o yüzen böyle bir problemi olan olursa pm atarsınız.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Bu ne aq bakıyorum bakıyorum anlam veremedim

1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    <script src="https://localhost:44353/lib/<a class="tbttag" title="signalr" href="/tag/signalr">signalr</a>/<a class="tbttag" title="signalr" href="/tag/signalr">signalr</a>.js"></script>
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Web socket hocam. Javascript dosyasını bulmak değildi sorun. Cross domain hatası alıyordum. Çözdüm. 

Toplam Hit: 1855 Toplam Mesaj: 8
signalr