folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Sigorta Anlaşmalı Tamirhane Açmak

Sigorta Anlaşmalı Tamirhane Açmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    NiKoTiN bunu yazdı
    mavii bunu yazdı

Sanırım ben sorumu anlatamadım. Bir tane motosiklet tamirhanesi açıcam ve kaza yapmış motorları da tamir edicem. bir marka sigorta şirketi ile anlaşmak istemiyorum genel olarak trafik kaza tutanağı tutulmuş motorlara dosya açıp eksper gelsin sonra onay versin tamir edeyim istiyorum 

Konu başlığı "Sigorta Anlaşmalı Tamirhane Açmak" sonra da sigorta şirketi ile anlaşmak istemiyiyorum demişsin.

Anlaşmalı yada anlaşmasız özel servis olabilirsin. 

Anlaşmasız servis olursan hasar dosyasını müşteriye yada poliçeyi kesen acenteye açtırabilirsin ama şirketten gelecek para müşteriye yatar. O sana sonra verir güvene dayalı bir çalışma yada müşteri peşin verecek sana hasar bedelini. 

Özel servis derken bir markadan bayilik gibi özel servislik mi almamalıyım yoksa tamirhanem olması yeterli mi?

Resmi olarak açılışını yapmış, fatura kesebilen, vergi mükellefi olman yeterli.

NiKoTiN
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

temiz 1 tane 49 cc ayarlarsın bana ucuzundan  :)

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    akrepkral53 bunu yazdı
    mavii bunu yazdı

Sanırım ben sorumu anlatamadım. Bir tane motosiklet tamirhanesi açıcam ve kaza yapmış motorları da tamir edicem. bir marka sigorta şirketi ile anlaşmak istemiyorum genel olarak trafik kaza tutanağı tutulmuş motorlara dosya açıp eksper gelsin sonra onay versin tamir edeyim istiyorum 

hocam anlaşmalı veya anlaşmasız servis olarak dosya açabilirsin. dosya açmanda sorun olmaz. ancak müşterinin sana gelmesi lazım. sana evrakları ile gelen müşterine her türlü dosya açarsın. illa anlaşmalı olmak gerekmiyor dosya açmak için.

dosya nasıl açılır diye soruyorsan, bir çok sigorta müşteri hizmetlerini arayarak dosya açtırıyor. bazı sigorta şirketleri internet üstünden bilgileri ekrana girerek açtırıyor. örnek; allianz, ak, axa, halk, hdi, sompo vs.

Dosya açmak için benden belge istiyorlar mı? Sadece vergi levham olması yeterli mi? Benim öğrenmek istediğim bu. Müşteri konusu sıkıntı değil kendi portföyüm var ben sadece evrak işlerini merak ediyorum ne gerekli 

hocam dükkanınızı resmi olarak açmışsanız ve müşteriniz de var ise iş tamamdır. 

tamirhane olarak sizin vegi no, adres, telefon vs. bilgilerinizi isteyecekler. ekstra evrak vs. birşey istemezler.

kazaya karışan araçların (2 tarafında lazım) ehliyet, sigorta, ruhsat fotokopilerini isterler birde olay yerinde çekilen resimleri. bunlar maddi hasarlı trafik kazası içindir. bu kazalarda anlaşmalı tutanak tutulur.

yaralı, ölümlü, alkollü, eksik evraklı(sigortası yok, ehliyet yok veya aracı kullanmaya yetmiyor vs.) veya resmi bir kurum aracı ile kaza yapılmış ise (ambulanslar hariç) polis-jandarma tutanağı lazım. yani kaza resmi raporlu oluyor.

resmi raporlarda ekstradan alkol raporu ekleniyor. ayrıca polis-jandarma tutanağının fotokopisinde aslı gibidir ıslak imza lazım.

dosya açıldıktan sonra eksper gelecek ve aranızda anlaşarak kalan işlemleri yapacaksınız.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

verdiğiniz bildiler için çok teşekkürler 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@AkrepKral53, Açıkçası bu başlıktaki çoğu mesaj ,ve özellikle de son mesajın için ben de tşkler ederim. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1609 Toplam Mesaj: 16
sigorta tamir motor