Sim Kart Kaydı Yapılamadı Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Merhabalar yaklasık 10 aydır yurtdısındayım ve burdaki E72 telefonumu hem ukrayna hattım hemde Turkcell hattımla kullanıyordum.Yani Turkcell hat daha düne kadar calısıyordu ama bugün "sim kart kaydı yapılamadı" diyor.Şebeke cubugu görünmüyor.

Sorun nedir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

müşteri destek hattını ara hocam benimde böyle dediklerinde hat aktif durumda değilken olmuştu çalışmıyordu.

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

telefonunu patlatmışlar hocam garanti belgenle nokia servisine git telefonumu klonlamışlar de yardımcı olurlar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

selo-g bunu yazdı:
    -----------------------------

telefonunu patlatmışlar hocam garanti belgenle nokia servisine git telefonumu klonlamışlar de yardımcı olurlar

iyide hacı 1 hatla calısıyor 1 hatla calısmıyor klonla ne alakası var :S

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Imei kontrol olayı sadece bizde var Dostum başka bir ülke yapmıyor böyle birsey bildigim kadarıyla . Amac yurtdışından telefon getirmeyi, vergisiz ya, engellemek. Kız arkadasıma hediye verdiydim telefon Ukrayna'da o kadar kullandı birsey olmadı. İns açıklayıcı oldum :))Mesaj 18 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 15:49'da deja-vu tarafından düzenlendi.

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Önce http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php/ linkinden telefonun imei kodunu bi sorgula. Kayıtlı görünmüyorsa turkcell e git açtırırsın. Ücreti yeni kanunlarla 100 tl olması lazım.

Eğer kayıtlıysa telefonu tamire vermen gerekecek. Düşme, çarpma, sarsıntı vs. durumlar sonucu sim kartı okuma hatası olabiliyor. Entegre üzerinde küçük bir işlem le hallediyorlar. 5 veya 10 tl gibi bişey tutar ücreti.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:
    Imei kontrol olayı sadece bizde var Tarık başka bir ülke yapmıyor böyle birsey bildigim kadarıyla . Amac yurtdışından telefon getirmeyi, vergisiz ya, engellemek. Kız arkadasıma hediye verdiydim telefon Ukrayna'da o kadar kullandı birsey olmadı. İns açıklayıcı oldum :))

Hacı anlamadığım ama 10 ay calıstı Turkcell hat şimdi nie calısmıyor : ) Kontor yüklemediğim için kapanmıs olma ihtimali geliyor aklıma ama onda da bu sekilde hata vermez bence.

Bu arada bknz: Imzam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı:

deja-vu bunu yazdı:
    Imei kontrol olayı sadece bizde var Tarık başka bir ülke yapmıyor böyle birsey bildigim kadarıyla . Amac yurtdışından telefon getirmeyi, vergisiz ya, engellemek. Kız arkadasıma hediye verdiydim telefon Ukrayna'da o kadar kullandı birsey olmadı. İns açıklayıcı oldum :))

Hacı anlamadığım ama 10 ay calıstı Turkcell hat şimdi nie calısmıyor : ) Kontor yüklemediğim için kapanmıs olma ihtimali geliyor aklıma ama onda da bu sekilde hata vermez bence.

Biri Imei yi yeni yürütmüş iste sen takınca ortaya çıktı . Telden giriyorum kusura bakma ;)

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:
    u235 bunu yazdı:

deja-vu bunu yazdı:

Biri Imei yi yeni yürütmüş iste sen takınca ortaya çıktı . Telden giriyorum kusura bakma ;)

Hacı Imeiyle alakalı olsa hiçbir hattı calıstırmaz bence nie o zaman ukrayna hattı calısıyorda Turkcell calısmıyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeron45
    zeron45's avatar
    Erkek

nokia 6600 telefonum da zaman zaman aynı hatayı veriyodu açılmıyodu, sim kartı kağıtla falan sıkıştırınca düzeliyodu.  

Toplam Hit: 4485 Toplam Mesaj: 10