Sinema Filmleri; Öneri Ve Bilgi 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

enemy e yaptıgın yorumla kaliteli bir film izleyicisi oldugunu zaten belli etmişsin mürid. attım fav a film izleyeceğim zaman listene başvururum :) eline saglık

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

off konuya bak aryıp bulamayacağın bi konu

çok teşekkürler hocam 

hem manayla konuda mesjım bulunsun :)

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowking
    shadowking's avatar
    Erkek

çizik

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

hocam teşekkürler konuyu dün tesadüfen gördüm bugün Wristcutters: A Love Story 'yi izledik sevgilimle güzeldi :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek

Harika konu diğer serileri merakla bekliyorum.Önerdiğin filmlerden suçla ilgili olanları hemen izledim.Daha çok suçla ilgili filmler lazım. :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba,

Sitede, film seyretmeyi seven bir kalabalığın varlığından haberdarız. Yine bir öneri film konusu ile bu kalabalığın karnını doyurmayı planlıyorum. Umarım paylaşımlarımı beğenirsiniz. Geçen sefer açmış olduğum konuda olduğu gibi yine kategorize ederek paylaşacağım. Ayrıca ilk konudaki paylaşımlarımlarımı da aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

http://www.tahribat.com/Forum-Sinema-Filmleri-Oneri-Ve-Bilgi-192284/
    .....

- 2003 Dogville
    http://www.imdb.com/title/tt0276919/?ref_=fn_al_tt_1
    Henüz film başladığında, farklı bir şey izleyeceğinize emin oluyorsunuz. Zaten henüz 5. dakikasında film, kendi izleyicisini elekten geçiriyor. İzleyicisi olmayanlar ise kapatıp, farklı bir filmden devam edebilirler tabii. Her ayrıntısı ile çok güzeldi. Keyif alarak izledim. Nichole Kidman'ın oyunculuğuna ve güzelliğine ayrıca tebrik olsun.

-

Yoruldum...

İyi seyirler,

Selametle.

Hakikaten Dogvill insanın , sinemanın senaryonun ve oyunculuğun ve de yönetmenliğin ne olabileceğini çok iyi gösterebilmiş bir baş yapıt bence ..
    Tabi ki Nicole Kidman da hakikaten Yönetmenle birlikte karakteri didik didk etmiş cücüğüne kadar soyulmuş soğana çevirmiş Bizi kendimizin suratına çarpan -irlandalı turist gibi :)-bir şah eser.. O yılların beşyıl öncesinde ve sonrasında aklımda kalan "sinema budur" diyebileceğim belki bir iki film vardır

**** EDIT

Yönetmenler konusunda Orson Welles ve Yurttaş Kane'i unutmamak gerekir ( adamın sanırım ilk filmi ve bir arkadaşıyla iddiaya girip bu filmi 10 günde mi ne öyle bir günde çekerim deyip çektiği bir filmdir ama adam bir deha o ayrı bir konu)

Luc  Besonun benim bildiğim -şu an hatırladığım- en iyi filmi Leonun dışında 5.Elementtir Amerikalılara Holywood filminin ve sanat yönetiminin ve insani( hayati) hassasiyetin nasıl olacağını gösterdiği bir şaheserdir bence.. (bu sanat yönetimini ve ince zekayı bir de No one Lives Forever'de gördüm- PC oyunu şiddetle tavsiye ederim -) Lucy de ise bence zırvalamış Scarlet ablamıza doğum masraflarını çıkarsın diye geçiştirdiği bir film , güzel gözleri hatırına izlenir..

Pembe Panter serisini kesinlikle unutmamak gerekir ki Peter Sellers'in oyunculuğu gerek  burda gerekse Dr. Strangelove'da  anıt gibi

Tabi  sinema salonları  da  Amerkan Hegamonyasında olduğu için göremedeiğimiz bir dünya sineması da var..Bana kalırsa Latin sineması ( italyan ispanyol portekiz Arjantin ) kesinlikle  es geçilmemesi gereken bir sinema ki Bisiklet Hırsızları unutulmaz şaheserlerden biridir.. Salma Hayek Penolepe Cruz Javier Bardem filmleri.. En son Volver'i hatırlıyorum penelope Ablamızı..

Doğuda tabi ki bir Akiro Kurusova var Japonyadan 7 samuray ve Dersu izola en bilinen filmleridir.. Yeni dönem yönetmenleri ise  hatırlamıyorum  

Güney Amerikadan hatırladığım bir film ise Stander 'dir Irkçı Güney Frika rejiminde bir Polisin nasıl dönüştüğünü anlatan gerçekten etkileyici bir filmdir

Tabi bizden Yılmaz Güneyin Umut , Metin erksanın Susuz Yaz ,  Yalnızlar Rıhtımı .. son dönem diyebileceğim zamanda Hakikaten Film Böyle yapılır "Kurgu olmazssa film hiç birşeydir"in desrini veren Güneşin Oğlu - Onur Ünlü yönetmen -  az öncesinde Usta Beni Öldürsene , Tabutta Rövöşata ( Atilla Dorsayın "bu ne biçim film deyip sinemadan ne akadar "anladığını" gösteren bir şaheserdir ) vs vs  ..hagaden ben de yoruldum ayol :D

Ama izlediğim en ilginç filmin adını malesef hatırlamıyorum.. 80li yılların sonuydu ya da 90ların başında Starda oynamıştı, yönetmen hiç oyuncu oynatmamış sadece çeşitli filmlerden " kesip  yapıştırarak"  senaryosunu oynatmıştı, nerdeyse her dakika sahne ve oyuncular değişiyor ama film akıp gidiyordu..

ltcelik tarafından 27/Ağu/15 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Premium.
    h2so4
    h2so4's avatar
    Erkek

------

Toplam Hit: 6518 Toplam Mesaj: 48