folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder (STOK TÜKENDİ) Siparişler Alınıyor. Ballar Satışa Çıktı Hayırlı Olsun.

(STOK TÜKENDİ) Siparişler Alınıyor. Ballar Satışa Çıktı Hayırlı Olsun.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    adamhakli bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

oha aşkalelli çıktı ya 

de gardaş kimlerdensin :)

Sana o meşhur derenin hangi tarafı lazım :) 😅

trennin geçtiği çayın alt tarafında eski (hala varmı bilmiyorum) hayvan pazarının olduğu yer :)

ana tarafı baba tarafı hepsi aşkalelidir.

Biliyorum orayı, Aynı aynı ana baba Aşkale. :) 😊 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

peteklinin arasına balmumu koyuyor musunuz hocam? yoksa karakovan usülü az bi bal mumu ile arıya mı yaptırıyorsunuz?

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    adamhakli bunu yazdı
    OdiN bunu yazdı
    Ziraatci bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

nacizane balı cam kavonozda satmanı tavsiye ederim plastik itici geliyor.

birde hasırlı süslemelerle gittigidiyordan falan organik bal diye satabilirsin. 70 çok gibi ama özelliği var mı?

ne çok hocam ucuz bile onun nasıl çıktığını bilsen çok çok az olduğunu anlarsın gidin 25 tl lik alın katkı maddeli özelliği orjinal katkısız olması 

Hocam baltalamak gibi olmasında çok zor dediğin işi bizde köyde kendimize kadar yapıyoruz. Eşe dosta komşuyada veriyoruz. 

Hiçte öyle çok zor olan bi durumu yok abartmayalım. 2 tek katlı 3 çift katlı kovanı taş çatlasın 5 saatte süzmek mümkün.

Bakımı da o kadar zor birşey değil. 2 Haftada bir bakman ve kışın kovanı ya da sandığı sarman yeterli oluyor çok soğuk bir yerde değilsen ki biz trakyada yapıyoruz bunu.

Olur mu hocam ne baltalaması. Her türlü sorularınıza cevap vermeye çalışırım. Tıkandığım yerde üretim departmanından destek alırım. :) 😊

Hocam inan ALLAH'a babam 6 aydır asfalt yüzü görmedi. Erzurum'da bu işi yapanlar cidden başında durmak zorunda. Ayıyı yahut başka türlü hayvanları uzaklaştırmak için zararsız sadece şok etkisi veren elektrikli sistem ve tellerine kadar yatırım yaptık resimlerden de bakabilirsiniz. Ayrıca bu iş mekan dışı yapıldığından dolayı sağlık için çok çok steril tutulmalı ve davranılmalı. Saf organik bal yaparken başka hastalıklara sebep olmak kesinlikle istemediğimiz bir durum. Dediğiniz gibi bizde babam emekli olmadan önce sadece kendimize ve etrafımıza yapıyorduk amatörce, o şekilde oluyordu doğru ama bu işi artık bir yatırıma dönüştürdüğünüz zaman eğitimleri de alarak, ilgilenmek gerekiyor, emek vermek gerekiyor.

Babamı hafta sonları ziyaret ettiğimde iş kıyafetlerini giymeden önce abdest aldığını gördüm. Sordum akşamında namaz vakti de değildi niye yaptın diye. Dedi arı çok vefalı, fedakar bir varlık onlara yuvalarına abdestsiz dokunmak istemiyorum dedi. Tabi ben şok oldum bunun üzerine. :) 😊

İşin özü bu hocam, çok yazdım kusura bakmayın.

2 yıldır amatör arıcıyım 40 kovanım var köyde ben olmadığım zaman emmi çocukları bakıyor. Arının başına 5 gün gitme elin üzerinde olmasın ya kovan söner, ya oğula girer, ya eşşek arısı musallat olur.Birde sezon kötü geçtiyse vay haline.

Arkadaşın dediği bal kalite iyiyse uygun , o meşhur bal parmak balı 14 18 arası alıyor millet şekeri basıyor veriyor :) 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arılara şerbetli ilaç verildi mi yoksa kendileri çiçeklerden mi topladı ? Bizim köydede yapıyorlar ama arılar çabuk yapsın diye kovanın yanına şekerli şerbet gibi bir şey koyuyorlar ondan yapıyor arılar balı.

Bal arıdan çıkıyor ama sahte.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Hayırlı Bol Kazanclar..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

sorcam sorcam .

bu arı balı neyden toplamış

ne 1 ağaç var ne de bir bitki .  mevsimden mi solmuş ne olmuş 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Benim anlaşma ile sürat Kargo ile bunlar 7₺ ye falan gider 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

hocam hayırlı olsun. otobüsler götürmüyor mu oradan genellikle ben böyle şeyleri otobüsle alıyorum eş dosttan.

birde bal çiçek mi çam mı anavarza mı ? organik doğalda diğer arkadaşın da sorduğu gibi balmumu mu arının kendi yaptığı mı ? katkı olarak şerbet veriliyor mu ?

bunları öğrenebilirsem bal hastası olarak nakliye çözüldüğü an 2-3 çerçeve alabilirim :)

neden sorduğumu da açıklayayım, şerbet arının işini kolaylaştırır, balmumu da keza öyle ve direkt doğallığını bozar. bal türü olarakta en faydalısı anavarzadır. çam balının da tadı güzeldir diğerlerine nazaran.

genellikle osmaniyeden gelen anavarza balı tüketiyorum. dışardan biri kazanacağına sana kazandıralım ;)

imza.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Tek tek sorularınızı gönderdim ve kendisinden kısa net cevaplar vermesini, yazmasını istedim.

Buyrun; @mkyb @samaccc @cankol @sLeymN

(Üretim departmanının :) akıllı telefon amatörlüğünden kaynaklanan Türkçe yazım hataları için affınıza sığınıyoruz.)

@cankol - Hocam otobüs çok tutulan sağlam bir yöntem ama malum herkes terminale yakın olmayabiliyor o yüzden kargo olayını ayarlamaya çalışıyorum. Buradan sana direk otobüs varsa ne zaman dersen istediğin miktarda paketleyip gönderirim. :)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı

Hayırlı Bol Kazanclar..

Teşekkür ederiz hocam :) 😊 

Toplam Hit: 11625 Toplam Mesaj: 93
bak arıcılık hasat aşkale kargo erzurum arı