Sipi Kardeşinizden Nacizane Bir Albüm..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Beat seçimi iyi (Uyanın & Sahte Mutluluk Oyunları gibi) fakat bazı parçalar beate göre değil de, daha önce yazılan sözler beate entegre edilmeye çalışılmış gibi. Daha açık bir ifadeyle, ücretsiz beat kullanıyorsan eğer yazdığın sözleri beati baz alarak kaleme almalısın, ritmi ve kafiyeyi beate göre ayarlamalısın. Aksi takdir de uyumsuz bir ritim ve canlılık oluşturur. Tam tersi de olabilir fakat bunun için imkanların el vermesi gerekiyor. (Beatin sözlere uyarlanması) Bazı sözlerin beatle olan ritmik uyumu çok iyi. (Bonus Track - İçimizen Gelen) Bazı parçaların ise çok kötü. (Sahte Mutluluk Oyunları)

Bazı parçalarda kafiye abartılmış, bu da parçada sadece ''Kafiye'' üzerine yazma kaygısını öne çıkartmış. Flow havası yaratmış.

Evde seslendirildiği için müzik ve ses ilişkisi konusunda bi eleştiri yapmak doğru değil, en azından ses boğulmamış. Mikrofon da kaliteli olmalı =)

''Moruk'' vb. özenti kelimelerin artık parçalarda yer almaması Türkçe RAP adına sevindirici. 

İçimizden Gelen'in nakaratı hoşuma gitti.

38 saattir uykusuz olduğum için algılarım beni yanıltmış olabilir, albümü yarın tekrar dinleyeceğim...

Biraz uyusam iyi olacak  =)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek

Konu Sagopa Kajmer'den acilmisken;

Top gibi okuyor sarkilari.

edit: kotu insanlari tanima albumundeki bazi parcalari enfes.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

yorumlar için teşekkürler..  3-4  tane 4lük dısında önceden yazılmış birşey yok.. maddi durumum el vermediği için beat satın alamıyorum tabiki..

bi kaç olumsuzluk dısında ki bu cok doğal daha ilk albüm.. genel beğendi albümü.. gercekden cok sevindim buna tekrar teşekkürler..

NesTo | same shit diffirent asshole
Toplam Hit: 2417 Toplam Mesaj: 14