folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Şirket Kuracağım Kosgeb Konusunda Yardım.

Şirket Kuracağım Kosgeb Konusunda Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Konuyu baltalıyorum açan arkadaştan musade ile benmde bi sorum olucak;

Kardeşim FTR uzmanı ve bi işyeri açmak istiyor fizik tedavi üzerine.Alması gereken bi makine var 50-60 bin civarı yerli üretim.Bunun için bi teşvik destek hibe gibi bişey alabilir mi?

Ayrıca açacağı işyeri için kira yada sigorta gibi işlerde kolaylık var mı?

Bilgisi olanlar yardımcı olursa teşk ederim

Bunun kosgeb tesfigi sanirim faizi sifir banka kredi destegidir. Banka kredi sartlari da kisinin kredi notuna gore belirlenir. Yeni is yeri acicaksa 1yil kira eleman vs karsiliyor. 

Detaylar icin kosgeb sayfasina gidebilirsiniz :)

Ailenizin danismani gibi oldum konu altinda :)

glossiness effect
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

özetle kosgeb sana önce para vermiyor. Sermayen yoksa zaten bu işe bulaşma diyor.

Sen ödemeni cebinden yapıyorsun, kosgeb'e faturanı veriyorsun, kosgeb sana %40'ını ödüyor. işin olayı bu.

Simdi o is soyle;

Kosgeb deki destek oranlari degisken.hangi baslik altinda destek istiyosun.hangi bolgedesin.dişimisin erkek misin gibi degiskenler var.

Kimi kalemlerde %100 bile destegi var.

Bu destek diyelim ki %70 olsun. 100 lira harcican diyelimki.kdv ile 118 lira oluyor. Sonra goturuyom faturayi kosgeb e.ya da sisteme giriyon vs neyse.

Kosgeb eger parasi varsa oduyor. Bikac ay bekletiyor fln

Kdv ye bakmiyor hic.yani 100 lira uzerinden gidiyor sana 70 lira geri oduyor. Diyelim devlete vergi,ssk vs 30 lira borcun var ise once onu oduyor sonra kalanini sana veriyor.

Kosgeb hep sikinti ya 

glossiness effect
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Şevkin kırılmasın koskep yardımı üreticiysen veriyor yani bir ürünü imal etmen lazım fatura kesmen için deftere tabi olman gerekiyor tabi aldığın her ürün kdv li geleceği için sana gider olarak gözükür kestiğin kdv den düşülür kdv girişi yoksa çıkışı fazla ise o kdv yi ödemen lazım zaten sen bu kdv yi karşıdan alıyorsun x+kdv oluyor seni burda zorlayacak herhangi bişey yok bir dükkan kirala adresin belli olsun ayda muhasebe ücreti kestiğin faturanın kdv pişinatı cıkar bağkurun cıkar oda 1000 lira para ayrıca birşey satmazsan devlete birşey vermezsin bagkurunu öder muhasebe ücretini öder ayı cıkarırsın abartıldığı kadar büyük bir olay değil bu yıl ben deftere tabi oldum ödediğim muhasebe bağkur stopaj fatura kesmiyorum 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    GUS bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

özetle kosgeb sana önce para vermiyor. Sermayen yoksa zaten bu işe bulaşma diyor.

Sen ödemeni cebinden yapıyorsun, kosgeb'e faturanı veriyorsun, kosgeb sana %40'ını ödüyor. işin olayı bu.

2017 nin son çeyreğinde Girişimcilik kursuna girip tamamlasaydınız koskeb tam tersi olarak işliyordu. önce para verip sonra iş kurmanı istiyorsu, bildiğim kadarı ile şu an eski sisteme geri döndüler. önce fatura sonra para.

böyle bişey yok hocam o dediğin çok daha eskilerde kaldı ben o zamanlarda aldım sertifikamı ondan biliyorum. Ayrıca kosgeb sitesinin içeriklerini kim hazırladıysa eğitimde sitedeki birçok bilginin yanlış anlaşıldığını gördüm hatta sınıftaki herkes aynı şekilde anlamış 

@siyahbereli 2017'nin son çeyreğinden daha önce belgemi aldım. Tam geçiş döneminde aldım. Şu anda önce fatura sonra para şeklinde çalışıyorlar diye biliyorum. Ben henüz kurmadım işimi ama benden önce alan bir abimiz var, o da fatura->para şeklinde çalıştıklarını söylüyor. ama son zamanlarda parayı geç mi ödüyorlar bilmiyorum.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

bende aynı şeyleri düşünüyorum. gel gör ki yeni gelen steam, google play, vs her türlü mağzaya kdv vergisi %18 + gelir vergisi %20 + mağza vergisi(iyi ihtimal) %30.. nasıl hayatta kalıcaz bilmiyorum. 

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
Toplam Hit: 3343 Toplam Mesaj: 26
kosgeb