folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Şirket Veri Güvenliği | Active Directory

Şirket Veri Güvenliği | Active Directory

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Şirket bilgisayarlarının içindeki veriler dışarıya çıkmaması ya da dosyaların silinmemesi için neler yapılabilir? daha önce böyle bir konu açılmıştı fakat konuyu bulamadım.

bu amaç doğrultusunda active directory ile ne gibi kısıtlamalar yapılmalı.

asıl amacım ofis dosyalarını word,exel vs vs harddiske kayıt olmadan otomatik oalrak clouda, uzak sunucuya yüklensin istiyorum.

not: veriler her türlü kopyalanır milyon tane yol var biliyorum şu an deneysel bir şeyler yapıyorum o yüzden lazım.

Güncelleme: active direcortyde kullanıcılar kendi bilgisayarlarından bir şey silemesin istiyorum bunun ayarını nasıl yapabilirim. shared folderda permisson ayarlanabiliyorda kendi bilgisayarından silemesin istiyorum.

BlackApple tarafından 21/Ağu/17 11:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

tüm şirket thin clienttan oluşabilir. 

Biz şuan tahsilat yapan veznelerimizin tamamını bunlarla değiştirdik, usb cd dvd vs takılamıyor. atılan maillerin içerikleri inceleniyor. dosya yüklemeye kapalı vs vs. sunucu üzerindeki dosyaları salt okunur. 

ama yine de filtreleyemediğimiz dosya yükleme servisi vs vardır diye düşünüyorum. 

bence en iyi yöntem, iyi bir  fiziksel firewall + thin client ve elle yapılan kontroller. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Erkek

active direcortyde kullanıcılar kendi bilgisayarlarından bir şey silemesin istiyorum bunun ayarını nasıl yapabilirim. shared folderda permisson ayarlanabiliyorda kendi bilgisayarından silemesin istiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı

active direcortyde kullanıcılar kendi bilgisayarlarından bir şey silemesin istiyorum bunun ayarını nasıl yapabilirim. shared folderda permisson ayarlanabiliyorda kendi bilgisayarından silemesin istiyorum.

statikse ? -> deep freeze ?

Tahtam eksik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Erkek
    patata bunu yazdı
    BlackApple bunu yazdı

statikse ? -> deep freeze ?

abü dosya oluştursun, düzenlesin sadece silemesin.  deepfreeze düzenleme oluşturmada yapamaz yapsa da kaybolur ,active directory üzerinden yapılandıramıyor muyuz bunu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Klavyeden delete tuşunu sök , regeditten sağ tıktaki sil butonunu kaldır geri dönüşüm kutusunu da sakla :D :D :DŞaka bir yana ben de bu konudan yararlanayım diye bi çizik atayım. Varsa bir yolu çok iyi olur harbiden. Merakla takip ediyorum.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bunun icin 3.parti yazilimlar alman gerekiyor.

degil kopyalamayi mail bile attirmazsin istersen.

ek: ama maliyetli programlar

underzero tarafından 21/Ağu/17 12:57 tarihinde düzenlenmiştir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kirmizi27
    Kirmizi27's avatar
    Erkek

Ufak bir winapi uygulaması ile çözülebilir diye düşünüyorum. Şu şekil eğer sağ click menüdeki sil veya shift delete tuş kombinasyonu winapide ki fonksiyonları kullanarak bu işlemi gerçekleştiriyorsa ki sanırım öyle winapi veya ntapi'de ki silme fonksiyonları hooklanır bu şekilde pc'de ki silme işlemleri iptal edilebilir diye düşünüyorum. Sadece varsayım denemesi bedava.

Aşk
Toplam Hit: 12345 Toplam Mesaj: 8
veri güvenliği