Sistem / DB / Sanallastırma Konuları İcin Destek Arayanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

selamlar,

r10'u pek kullanmıyordum ama bu vesileyle oraya da konu acmıs bulundum, copy / paste yapayım direkt.

Linux'ta hangi dagıtımı kullandıgınız önemsiz olmakla birlikte, sunucularınızda olusabilecek her türlü problemi tespit edip cözüm üretmeye calısıyorum. Tabi "512 MB ram'im var, 10k kullanıcıyı götürmem gerekiyor" gibi ütopik ve donanımsal konulara müdahale etmiyorum. Verebilecegim hizmetler :

-Hatalı konfigürasyonların tespiti ve düzeltilmesi
    -Baglantı problemlerinin giderilmesi
    -Kabul edilebilir düzeyde performance tuning
    -Load-Balancing ayarları
    -Linux üzerinde sistem icin sıkılastırma (hardening)
    -Backup / Restore islemleri
    -Sanallastırma sunucularının kurulumu - bakımı
    -Otomatik eylemler icin shell script ile betik yazımı

Bunların yanısıra VMWare - KVM - Citrix gibi sanallastırma platformlarıyla ilgili de destek verebilirim. Üstte yazan baslıklar haricinde de genel anlamda bu teknolojilerle ilgili diger sorunları gidermeye calısırım. Yapamayacagım bir sey olursa bastan söylerim zaten Smile

Genelde forumu dısarıdan takip ettigim icin itrade puanıyla vs ugrasmadım ama gerekirse aynı konularla ilgili destek verdigim kullanıcıları baslık altında referans olarak gösterebilirim.

Gelelim ödeme konusuna, isin basında ödemenin yarısını LÖSEV'e yapılacak bagıs karsılıgında (online - paypal - havale vs.) alırım, bagısı yaptıgınızı gösterirsiniz, bitimde de kalanını talep ederim, bu sekilde calısırız.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

hayırlı işler.Kolay gelsin.Lösev olayınıda takdir ettim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

1,5milyon kullanıcılı bir sistem kurmaya çalışıyoruz, sistem tarafında belki destek e ihtiyacımız olacak. Olduğu zaman irtibata geçerim hocam. Lösev olayını çok iyi düşünmüşsün.

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı

hayırlı işler.Kolay gelsin.Lösev olayınıda takdir ettim.

sagolasın. aslında amac zaten lösev'e katkıda bulunmak, yoksa buradan gelecek paraya ihtiyac oldugundan degil :)

@ManiakRhifat

tabi hocam, ihtiyac duyarsanız ulasırsınız buradan, numaramı da gönderebilirim.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
Toplam Hit: 609 Toplam Mesaj: 4
lösev