Sistem Yönetimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KDE
    KDE's avatar
    Erkek
    Arkadaslar 450 bilgisayarlık bir ağımız var bu bilgisayarların hepsine bir uygulama yükleme istyoruz bunu nasıl yaparız. *.exe yi 450 pcye aynı anda nasıl atar aynı anda nasıl Run yaparız. (ağımız Windows 2000 professional ve active directory yüklü)

2. bi sorum ise bir klasöre tıklandığında bir exe yi nasıl otomatik olarak çalıştırırz örneğin X adlı klasöre girildiğinde X.exe otomatikmen çalışıcak. veya exe çalışmadan klasöre tıklandığında kullanıcıya bir uyarı mesajı nasıl verilir. ben comment.htt ile uğraştım oldu fakat allerti 3-5 kere veriyor ayar etti farklı bi yol yordam bilen varsa desktop.ini ye yazılıcak bi komut vardır illaki ama bilmiom işte bilen varsa bilgisini esirgemesin.

Teşekrüler şimdiden
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    windows sistemlerinde remote erişim vardır eger sistem kurulumunda bu secenege izin verildiyse ve sistemde de bir DNS varsa rahatlıkla yapılabilir yoksa Map etmek felan gerekicek kasış....
    2. sorununuda cevabı aslında permlerde ve küçük bir VB scripte yatıyor... permler konusunda belki yardım edebilirimde Vb için kusura bakma

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 718 Toplam Mesaj: 2