Site Arka Plan Müziği (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Aslında çok kolay bir yöntemi vardır ama hiç bu konuda bir ihtiyacım olmadı. Taki bugüne kadar :) Ben sorumu hemen anlatayım.

Web sayfasına background bir müzik eklemek istiyorum ama bunun sayfa geçişlerinde kapanmadan devam etmesi lazım. Normalde sayfamda ortak bir header dosyası var müzik kodunu oraya ekliyorum. Her sayfada da çalıyor sorun yok ama sayfa geçişlerinde müzik baştan başlıyor bunun olmasını istemiyorum. Müzik sayfaya girdiğinde çalmaya devam etsin sayfada gezseniz bile o duraksamadan sürekli loop şeklinde devam etsin istiyorum. Bu konuda bir kod örneğiniz yada bir yöntem varmıdır. Googlede bulduğum kaynaklar hep benim kullandığım tek sayfalık çalma yönteminde var. Sayfa geçişlerinde kapanmaması adına bir kaynak yada anahtar kelime bulamadım.

Saygılar..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

hacı pek anlamam ama footer i sabit tutup müzik kodlarını eklesen olmaz mı ? Hem footer sabit kalır hemde sayfa geçişlerinde kesinti olmaz?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

hacı pek anlamam ama footer i sabit tutup müzik kodlarını eklesen olmaz mı ? Hem footer sabit kalır hemde sayfa geçişlerinde kesinti olmaz?

olmuyo hocam sayfa geçişlerinde linkler ve kodlar yenilendiği için baştan başlıyor.

Örnek
    ana sayfadaya giriyorum güzel şekilde müzik çalmaya başlıyor. Hakkımızda sayfasına giriyorum. müzik baştan çalışama başlıyor. ben hiç bir şekilde kapanmasını sıfırlanmasını istemiyorum. Aslında buna benzer şey spotify da var müzik çalar sürekli ama sen sayfada dolaşmaya devam edersin. Tabi benim isteğim okadar kapsamlı bir plar değil tek ses dosyasının çalışması görsel bile olmasına gerek yok altdan ses çalsın devam etsin yeter. Umarım anlatabilmişimdir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

frame kullan içeriklerin için

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Sanırım şöyle;

Siteye girdiğin zaman bir html yükleniyor, içinde audio etiketi ile muzik player var. 

Bir linke tıkladığın zaman body içindeki content div'i js ile yükleniyor. audio etiketinin olduğu sayfa hep durmuş olur..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

frame kullan içeriklerin için

site altyapısı opencart açıkcası hocam içerikler için frame kullanmak yapıyı bozacaktır. Eklentilerden baktım çözüm bulamadım. O sebeple ayrı bir kodlama eklemem gerekecek. Bu konuda bir arayıştayım. Site linkini sana özelden atıyorum incelemen için.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Sanırım şöyle;

Siteye girdiğin zaman bir html yükleniyor, içinde audio etiketi ile muzik player var. 

Bir linke tıkladığın zaman body içindeki content div'i js ile yükleniyor. audio etiketinin olduğu sayfa hep durmuş olur..

Valla dediğin mantığı anlamadım hocam örnek olursa süper olur sanada özelden yazıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

oncelikle, istedigin seyin uygun altyapisi olmayan bir frontend'e uygulanacak kolay bir yontemi yok hacimurit. 

https://github.com/fatiherikli/fejax

sunun gibi bir sey bulmak lazim sana. 

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    iskeltan bunu yazdı

oncelikle, istedigin seyin uygun altyapisi olmayan bir frontend'e uygulanacak kolay bir yontemi yok hacimurit. 

verdiğin linki inceliyorum hocam. Çok teşekkürler önerin için. Aynen belli bir kodlama yok revize edilmesi uyarlanması lazım mesele zaten o kodları bulmak.. bakalım verdiğin link umarım işe yarar..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    designerboyalee bunu yazdı
    iskeltan bunu yazdı

verdiğin linki inceliyorum hocam. Çok teşekkürler önerin için. Aynen belli bir kodlama yok revize edilmesi uyarlanması lazım mesele zaten o kodları bulmak.. bakalım verdiğin link umarım işe yarar..

@iskeltan 'ın verdiği örneği incele. Mevcut siteye entegre etmen daha kolay olabilir.

Benim dediğim yöntem siteyi daha kurarken ona göre tasarlaman gereken birşey.

Opencart'ı hiç kullanmadım, kendin eklenti yazıp linkleri o js'ye göre uygun hale getirebilir misin bilmiyorum.

Müzik koymamak daha güzel bir çözüm :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    designerboyalee bunu yazdı
    iskeltan bunu yazdı

@iskeltan 'ın verdiği örneği incele. Mevcut siteye entegre etmen daha kolay olabilir.

Benim dediğim yöntem siteyi daha kurarken ona göre tasarlaman gereken birşey.

Opencart'ı hiç kullanmadım, kendin eklenti yazıp linkleri o js'ye göre uygun hale getirebilir misin bilmiyorum.

Müzik koymamak daha güzel bir çözüm :)

kesinlikle katılıyorum :) siteye müzik eklemek 10-15 sene önce modaydı şuan tercih edilmiyor ama bakacaz artık dökümanı inceliyorum yorumun için teşekkürler hocam.