folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Site Hackleme, Ddos Ve Diğer Bilgilere Binaen Bi-Nefsihi Tefekkür.

Site Hackleme, Ddos Ve Diğer Bilgilere Binaen Bi-Nefsihi Tefekkür.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    damned
    damned's avatar
    Erkek
    Merhaba arkadaşlar. Site hackten hiç anlamıyorum. Anlasam sitemi hackletmezdim. Ama hala aynı açık duruyor fakat sitemi hackleyecek kişinin bir daha buna kalkışacağını sanmıyorum. Hack aslında güzel birşey. Insan kendini diğer insanlara karşı önemli bir insan hissi uyandırabiliyor. Fakat bunu neden kendi toprağımızda yaşayan insanlara karşı yapıyoruz? Madem bir açıkları var bunların, maillerine " şu şu şu açığınız var, lütfen kapatın. " diye bir mail atıp hayır duası almak mı daha güzeldir yoksa, sitelerini hackleyip beddua almak mı? Yarınımızın garantisinin olmadığı bir dünyada yaşıyoruz. Geçen saniyelerimizin geri dönüşü veya garantisi yok. Ama Türkiye dışındaki, daha doğrusu toprağım, toprağımız dışındaki siteleri bizleri kötü ithamla yargılayanlara bunları yapmak daha doğru veya mantıklı değil midir? Efendiliğimle kazandım bu zamana kadar. Çoğu büyük site sahibi (günlük 30.000 minimum tekil hit alanlar) bana saygı duyuyor bu halimle. Evet zamanında trojan yazardım, akabinde scan bot işine geçtim. (Inanmayanlar içinde özel mesajla site adreslerini veririm, ismimi sormaları yeterlidir) Fakat ben asla kendi toprağımdaki insanların canını yakmadım. Lütfen bu açtığım konuyu adminler silmesin, sadece içinizden geçenleri yazın. Sizden tek ricam, kendinize yapılmasını istemediğiniz bir hareketi başkasına yapmamanız. Sizlere karşı nasıl saygılı olduysam, sizden de aynı saygıyı bekliyorum. Selametle arkadaşlar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    kişiden kişiye göre değişir hack sebebi..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Bunun haricinde hangi ülkeden olursa olsun adamların emegine zarar vermek pek iyi degil hanginiz hacklendide bundan memnun oldu.... Kötü içerikli sitelere sözüm yok o ayrı konu...Son olarak mesaj atma sebebim başlıgın tamamı türkçe olsaydı daha hoş olmaz mı valla anlamadım yarısını 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    damned
    damned's avatar
    Erkek
    Tabii ki değişir fakat, bizler insanız. Bizi hayvanlardan ayıran tek özelliğimiz düşünebilme yeteneğimiz. Onlar bize insanlıktan uzak bir davranışta bulunurlarsa, bizimde onların yaptıklarına binaen aynı davranışı onlara karşı uygulamamız, bizi insan denen dünyadaki en kutsal varlıktan uzaklaştırmaz mı?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

demissin ki kendinize yapilmasini istemediginizi baskasina yapmayin
    ben simdi tahribat.com un hacklenmesini istemiyorum o yuzden uyuz oldugum siteleri hacklememelimiyim ?

ben x siteye zaten uyuzum bulsam siteyi bi kasik suda bogacakken niye adami uyarayim ki ? beni kizdirdigina veya hacklemek istiyorsam bunu hakedecek birsey yapmistir. bu durumda ben efendi mi davramaliyim.

yurt icinde bir faydasi olmayan aksine zarari olan siteyi sirf Turkiye ye ait bir site diye hacklemeyen zihniyetin beynine tukureyim (orn: ucankus.com), bunun yerine faydasi olan ama yurt disi sitesi oldugu icin hacklemeye calisan zihniyetinde beynine tukureyim ben (orn: howstuffworks.com)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    internete sadece geceleri girerim vakit geçirme amaçlı.Bi zamanlar bu hack işleriyle bende çok uğraştım ama sonradan hepsinin boş olduğunu anladım (zaman,enerji,para kaybı...)Kendimi gönül işlerine adadım artık..Herkesin bi hastalığı vardır,bendede kalp var.Seviyorum napiyim.. :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    damned
    damned's avatar
    Erkek

demissin ki kendinize yapilmasini istemediginizi baskasina yapmayin
    ben simdi tahribat.com un hacklenmesini istemiyorum o yuzden uyuz oldugum siteleri hacklememelimiyim ?

ben x siteye zaten uyuzum bulsam siteyi bi kasik suda bogacakken niye adami uyarayim ki ? beni kizdirdigina veya hacklemek istiyorsam bunu hakedecek birsey yapmistir. bu durumda ben efendi mi davramaliyim.

yurt icinde bir faydasi olmayan aksine zarari olan siteyi sirf Turkiye ye ait bir site diye hacklemeyen zihniyetin beynine tukureyim (orn: ucankus.com), bunun yerine faydasi olan ama yurt disi sitesi oldugu icin hacklemeye calisan zihniyetinde beynine tukureyim ben (orn: howstuffworks.com)

demişsin sevgili arkadaşım.

Biraz önce yukarıda bir mesaj yazmıştım. Fakat yeterince anlaşılmadı heralde. Yolda bir köpek gördün ve seni ısırdı. Merak ediyorumda o köpek ile aynı mertebede kendini hissedip, dizlerinin üzerine çöküp köpek taklidi yaparak onu ısırır mısın? Yoksa senin için, bir insan için en doğrusu olan gidip tedavi mi olursun? (Biraz saçma bir örnek gibi görünebilir ama imalar var) Doğrular değişkendir güzel arkadaşım. Bana doğru gelenin sana yalnış gelmesi gayet doğal. Fakat; bu bencilce olmaz mı? Gıcığım hemen hackleyeyim. Insanların emeği ile oynamak bu kadar kolay mı? Hiç mi saygınız yok diğer insanlara karşı? Diğer en son mesaj yazan arkadaşım kendini gönül işine adamış. Kendisini gerçekten takdir ediyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    bahsi geçen ucankusu hackleyen biri olarak söyleyebilirim ki milliyetçilik ve dinin hacke karıştırılmaması lazım. hackin kendisi bi yanlıştır zaten, hak yemektir. bunu yapma yolunu seçiyorsan başkaldırmışsındır kurallara bu senei anarşist veya vandalist yapar..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    damned
    damned's avatar
    Erkek
    hackin kendisi bir hak yemektir. Allah ile kul arasına kimse giremez fakat merak ettiğimden soruyorum (fazla merak iyi değildir veya insanın başına ya meraktan gelir türü soruları lütfen yazmayın abes bunlar..) Ileride Allah gecinden versin tabii ki fakat, her insan olarak ölümü tadacağız. Yüce yaratıcının huzuruna hangi yüzle ve nasıl çıkacaksınız? Bu gayri ihtiyari merak ettiğim bir konudur. Yalnış anlaşılmasını istemem arkadaşlar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    Aarkadaşım ben anladım ne demek istediğini. Kendi halinde olan, zararı-ziyanı olmayan bir sitede bulduğumuz bir açığı değerlendirip index atmak yrine site webmasterini uyarmalıyız. Haklısın. Onca emek, zaman, alın teri var.
    Bi sike yaramaz, zararlı içerikte, bölücü, terörist tarzı siteleri uyarmak olmaz tabi. Onlara vur geç karşıya. Hatta index'te söv.
    Kendi emek vererek yaptığınız bir site durup dururken deface edilmişse ne hissedersiniz ? .. işte bu yüzden sebebsiz yere hack etmeyelim, beddua almayalım
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    damned
    damned's avatar
    Erkek

Bir kişi bile benim ne demek istediğimi anladı. Sevindim gerçekten :)

Selametle arkadaşlar.

Toplam Hit: 1275 Toplam Mesaj: 11