Site Yasaklamak !!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mf_akbulut
    mf_akbulut's avatar
    Erkek
    Mrb arkadaslar ...

onemli bir konuda sizlerden yardim istiyorum ... yurtta odada kaliyorum ve internet beles oldugundan bilgisayarim 24 saat acik gibi lakin odada kalan diger elemanlarin bana ozel bazi sitelere girmelerini engellemek istiyorum ...

(atiyorum : http://www.tahribat.com ... gibi)

yani ben bilgisayar basindan kalktigim zaman ne yapmaliyimki bilgisayari kullanan diger elemanlar tahribat sitesine giremesinler ???

bunun icin bi cozum war mi ??? bu konuda fikir sahibi bireyler bizleride aydinlatirlarsa seviniriz ....

esen kalin ...
    herkese basarilar ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordofdarkness
    swordofdarkness's avatar
    Erkek
    kendine ayrı bi kullanıcı açarsın (örn.admin) sadece onun internet ayarlarını yaparsın.sen oturduğunda o kullanıcıyla açarsın giderkende makineyi kapatırsın.bu kadar basit...

Kısa Pantolon, Paslı Çakı, Dizde Kabuk Bağlamış Yara, Kısa Çakı, Paslı Pantolon, Yarası Gözde Kalmış Kabuk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    yaff bir yolu daha varr mesela

explorer -> internet secenekleri -> güvenlik -> yasak siteler

işte burda girilmesini istemediklerini gir kendin oturduğunda geri acarsın mesela bu da bir yoldur ama en güzeli 2k bir windows varsa 2000 ve yaa xp gibi bişey accountlar yarat kendini admin yap şifre koy guest butun kullanıcılarada hotmail ve yahoo dışında biyer acma orlarda gezinsinler işte :))))

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marcorodigy
    Marcorodigy's avatar
    Erkek
    Bukadar bencil bir şeye katılacağım hiç aklıma gelmezdi ama katılıyyım dedim arkadaşlarından iriysen eğer site isimlerini bir kağıda yaz ve bilgisayarın monitörüne as altınada girilmeyecek siteler de girerlerse çak ağızlarına iki tane bidaha giremezler.
    İkinci olarak win 2000 ise doğru gir kendine çal admin şifresini diğerlerine guestver izinide birkaç site ile kısıtla yırtınsın dursun garipler oralarda ama arada bir iki adamgibi site bırakki gariplerin gözü şenlensin.
    3. Yükle Esafe adlı virüs programını yapkendini sessiz kullanıcı sengirdiğinde kapatırsın onu bire şifre korsun programa internet bölümüne dalıp yasakla girdiğinsiteleri olsun bitsin win98 için ve diğerleri için kesin çözüm bu bir virüs programı aslında pek bişeye yaramıyor ama bu işi başarabiliyor dediğimgibi http://yukle.superonline.com/adanzye.aspx gir eSafe Protect Desktop 2.2 yi indir kur şifrele türkçeside var bunun kurulumda seçiyorsun sonra gir içine şifreni koy gerekli ayarları yap internet güvenliğini arttır yada senin özel sitelerini gir felan uygulade kapat abi makinaya artık format bile atamazlar çünkü format bittiğinde karşılarına iptal yada kabul çıkacak bilmeyen atamaz başarılar dilerim benim evde küçük kardeşimiçin bunu kullanıyorum. Yani denedin oluyor abicim sen de yap göreceksin .

"ÖĞRENİN olm ÖĞRENİN önce okuyun kendinizbilin bu işler aldım yazıyı koydum alın okuyunla dönmez elalemin sikiynen geredeğe girilmez beyler" Düzgün konuşan bir ateist olmayı öğrendiğin zaman bekleriz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeCRoMaNCeRrR
    NeCRoMaNCeRrR's avatar
    Erkek
    valla en iyisi şifreyle mifreyle uraşmıyacan.madem tahribata girmelerini istemiyorsun bu da demek oluyor ki onlar tahribatı bilmiyor.sen history her kalktığında silersen kimse tahribatı bilemez de göremez de

bilgisayar uzmanıyım.herhangibi ps2 mouse u tamamen dağatıp toplayabiliyorum. :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mf_akbulut
    mf_akbulut's avatar
    Erkek
    abicim tahribat sadece bir ornekti :)

yani tahribat'a girmelerini felan engellemiyorum ...

tahribat.com yerine yahoo.com'da yazabilirdim annicagin ...

ya arkadaslar yardiminiz icin tskler ... bence en mantiklisi guest account kurmak lakin guest account'tunda hotmail ve yahoo ... gibi normal siteler icin izin verip diger siteler icin yasaklama islemini nasil yapicaz ??? bunu detayli bir sekilde aciklarsaniz sevinirim ...

hoscakalin ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkworld
    darkworld's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    eğer windows xp kullanıyorsan dns ayarlarını boz:))

windows/systems/driver/etc klasorune gir oradaki dosyayı notepad le aç karşına sunlar çıkarr

localhost 127.0.0.1 sen oraya soyle bir satır ekle..
    tahribat.com 212.111.444.555

boyle bir ip boyle bir makina olmadığı için site açılmayacak veya kendine proxy kur..
    oradan ayarla..

Bir Duvar Var Sırtımı Dayadıgım Sevgiden Örülmüs Koskoca Bir Duvar Hasretinle Yandigim Kuytusunda Her Gece Ağladıgım Şunu Bil Ki Sevdigim Sen o Duvardaki Gözyaşım Olacaksin Ve Hiç Kurumayacaksın Ellerimi Kanatırcasına Tırnaklarımla İsmini Kazıdıgım O Sevgi Duvarinda Hep Ama Hep Yaşayacaksin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    darkworld bunu yazdı:
    -----------------------------
    eğer windows xp kullanıyorsan dns ayarlarını boz:))

windows/systems/driver/etc klasorune gir oradaki dosyayı notepad le aç karşına sunlar çıkarr

localhost 127.0.0.1 sen oraya soyle bir satır ekle..
    tahribat.com 212.111.444.555

boyle bir ip boyle bir makina olmadığı için site açılmayacak veya kendine proxy kur..
    oradan ayarla..

-----------------------------

aga abartma ya :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mf_akbulut
    mf_akbulut's avatar
    Erkek
    Cok tskler "DARKWORLD" sayende buyuk bir dertten kurtuldum ...

ama bir iki duzeltme gerekicek senin soylediklerine ...

ben win 2000 professional kullaniyorum ..

C:\WINNT\system32\drivers\etc klasoru icinde "hosts" isimli bir dosya bulunmakta ve bu dosyanin sonunda

127.0.0.1 localhost yazmaktadir ...

ben ise girilmesini istemedigim siteyi ornegin "www.tahribat.com" o satirin altina su sekilde ekledim :

127.0.0.1 localhost
    127.0.0.1 www.tahribat.com
    127.0.0.1 tahribat.com

(NOT : bastaki rakamlari rastgele atayabilirsin ... sonucta war olmayan bir IP olmasi yeterli...)

iste hepsi bu ... ben bilgisayar basina gectigimde alttaki 2 satirin onune "diyez" (#) koyuyorum ve istedigim gibi sitede sorf yapiyorum ama kalktigimda diyezleri kaldirip tekrar "save" ediyorum...

Sonuc ise PERFECT :Pp

benim gibi sorunu olan arkadaslar icin birebir yontem :Pp

kimse cakmaz bu olaydan ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mf_akbulut
    mf_akbulut's avatar
    Erkek
    ir2 ...

sanirim seninde benim gibi ogrenmen gereken baya bisi war ...

birinin soledikleri hakkinda yorum yapmadan evvel arastirmani tavsiye ederim... :Pp

dalga gectigin kisinin soyledikleri tam benim aradigim seylerdi ...

...

esen kal ...

sevgiler ...
Toplam Hit: 3164 Toplam Mesaj: 10