folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Sitelerden Çekilen Verilerin Kullanılması Hakkında

Sitelerden Çekilen Verilerin Kullanılması Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Bir site kurma aşamasındayım.Site içeriği olarak elektronik eşyaların fiyat koşullarıyla ilgili bir modelleme olacak.Ancak bu modellemeyi yaparken bir çok siteden veri çekip,o verilere göre işlemler yapıyorum.Bu legal mi öncelikle onu merak ediyorum?(İşlemleri bot yazarak çektiğim verilerle yapıyorum.)

Daha sonrasında site içerisine yönlendirmeler eklemek istiyorum.Gelen ziyaretçi bir telefon seçecek,istediği koşulları yazacak ve istediği özellikler de en ucuz siteye link yönlendirmesi yapmak istiyorum.Travigo'nun elektronik eşya için olanı gibi düşünülebilir.Ancak bunun için izin almak gerekli mi?Bir tarz arama motoru gibi düşünülebilir.

Hiç bir şey satılması yapılmayacak site de.Sadece yönlendirme sitesi olacak.Bu konuyla ilgili olarak bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Hi!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Sıkıntı yok hocam, benzer şekilde fiyat karşılaştırma sitesi yaptım. 1 - 1,5 yıla yakın sistemi çalıştırdım, hiç problem olmadı.

Vatan, eksen, mediamarkt, bimeks, gold... birçok yerden veri çekiyordum.

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

siteden siteye göre değişir diye düşünüyorum mesela sahibinden üzerinden yaparsan sahibinden istersen kan bile alırda çünkü sahibinden sitesinden data kopyalamak veya çoğaltmakla ilgili maddesi var ama dediğim gibi siteden siteye göre değişir

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

Sahibinden konusunda ben okudum sitesinde o şekilde yazıyor ancak fotoğraf kullanılmayacak sadece yönlendirme linkleri olacak ama fiyat koşullarını oradan aldığım verilerle oluşturacağım.

Hi!
Toplam Hit: 1223 Toplam Mesaj: 4
veri analizi veri çekme