folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Siteme Yapılan Yorumların Mesuliyeti

Siteme Yapılan Yorumların Mesuliyeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

hacılar bir tane turizm sitem var ve bazı pansiyonlar hakkında kötü yorumlar var, ben de tarafsızlık ilkesi üzerine silmeden aynen bırakıyorum, şimdi bu yorumların benim sitem açısından sıkıntı doğuracak bir durumu var mıdır, varsa nasıl bu işten yırtarım.Amacım yorumları silmeden bu işten mesuliyet kabul etmeden yayınlamak.Sitenin en altına burada ki yorumlar yazan kişiyi bağlar gibisinden bir ibare koysam kurtarır mıyım işi... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

fake hesaplardan olumlu yorum at. oldu bitti

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

yanlış anlatmış yada yanlış anlamış olabilirim hacım, benim gezdiğim yerleri tanıttığım websitemde bazen pansiyon otel tanıtımları falan da yapıyorum, kötü yorumları görünce otel pansiyon sahipleri bana dava odur budur açabilirler mi, yada sitenin altına yorumlar, yapan kişiyi bağlar gibi ibare koysam nasıl olur, hukuken geçerliliği var mı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

bi nevi günlük gibi birşey.. bu sadece seni bağlar hocam.. sen hiiç uğraşma aynen devam et.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Şöyle birşey olabilir, eğer adamın verdiği bilgiler doğru ise, örneğin isim soyisim vs. ve daha önce hotel'de konaklayıpta yorum yapmışsa hiçbirşey yapamaz hotel sahibi.

Ama adam otelde konaklamamış gelmiş kafasına göre oteli kötülüyor ve sende bilip bilmeden yayınlıyorsun.

O halde kara propaganda yaptığın için başın ağrıyabilir.

Bak şikayetvar'a tc kimlik no yazmayan kimse yorum yapamıyor, çünkü o adamın haklı mı haksızmı yorup yaptığını onaylaması gerekiyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek
    syklops bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

yanlış anlatmış yada yanlış anlamış olabilirim hacım, benim gezdiğim yerleri tanıttığım websitemde bazen pansiyon otel tanıtımları falan da yapıyorum, kötü yorumları görünce otel pansiyon sahipleri bana dava odur budur açabilirler mi, yada sitenin altına yorumlar, yapan kişiyi bağlar gibi ibare koysam nasıl olur, hukuken geçerliliği var mı

açarlar hocam bende firma rehberi açmıştım adres ve telefon bilgilerini yanlış girdik diye dava edilmiştik. Böyle konularda dikkatli ol hocam otel sahiplerinden biri görürse bence dava eder seni

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5651.html   

madde 4-2. yorumlarda küfür, aşağılama gibi hukuka aykırı durum yoksa sadece olumsuz yorumlarsa birşey yapamazlar. hukuka aykırılık varsa da senden kaldırmanı talep ederler. incelersin aykırılığa rağmen kaldırmazsan sorumlu olursun.

bi ibare koy tabi ki. ya da ufak bi kullanım koşulları hazırla o koşullara hukuki çekincelerini koy.

hatta burada sen hem içerik sağlayıcı hem de yer sağlayıcı oluyorsun. madde 5'i de incelemen lazım. ama ilk cümlede yazdığım şey de madde 5 zaten.

ulquiorra tarafından 15/Ağu/14 14:19 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

yazılanlar senin denetiminde hocam silmediysen sorumlu sensin / yorumların iplerini giriş çıkışzamanlarını felan loglayacaksın savcılık önce seni sen değilse adamın ipini istiyor başıma geldiğinden biliyorum

DJ_Alper tarafından 15/Ağu/14 14:26 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

ben burada yazdığım bi yazıdan dolayı mahkemelik oldum. (2008 ya da 2009'da)

siz mi verdiğiniz IP adresimi diyerek konu açtım ve yönetim biz vermedik diyerek ortalık kızıştırmaktan 17 gün ban verdi. mahkeme kağıtlarımı destek@tahribat.com a atarak banımı geri açtırmıştım.

yani benim bildiğim direk kişiyi muhattap alıyorlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

ooo o zaman haber siteleri yandı. ne yorumlar var.

admin " sitemiz yorumlardan sorumlu değildir. gerekirse mahkeme isterse yorum sahibinin bilgileri falan verilecek" gibilerinden birşeyler yazmışlar.

sanırım böyle paçayı yırtarsın gibime geliyor ama emindeğilim şahsen bunu bende merak ediyorum.

divxplanette üyeysen baştaki yazıyı oku. gördüğüm en ilginç uyarılardan :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

hocalar bu paylaşımlarda verilen linkler içinde böyle mi  ? sadece kişiyi mi bağlar

akmarky tarafından 15/Ağu/14 16:21 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1058 Toplam Mesaj: 11