folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Sıvanın Altından Geçen Elektirik Kablolarını Bulma

Sıvanın Altından Geçen Elektirik Kablolarını Bulma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Tavana yakın bir yere delik açmam gerekiyor, yakınında elektirik buat kapağı var ve prize doğru hat geçiyor olabilir. Yinede deliği oralarda bir yerde açmam lazım. Geçiyorsa bile yakınına açmak için tam yerini tespit etmek isityorum. Elektirikçi arkadaşlar nedir bunun tabiki de en ucuz yollu çözümü ? (Dedektör dedikleri pahalı) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

valla yıllardır deliyorum, hepsi göz kararı, nazar değmesin daha hiç denk gelmedim. duvarın içerisine board'a elektrikci o an psikolojisi nasıldı ve nasıl götürdü tahmin edemezsin, göz kararı devam et. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

valla yıllardır deliyorum, hepsi göz kararı, nazar değmesin daha hiç denk gelmedim. duvarın içerisine board'a elektrikci o an psikolojisi nasıldı ve nasıl götürdü tahmin edemezsin, göz kararı devam et. 

Bak şimdi hocam sen şanslısın ya, bende tam tersi bir durum var :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

bunu biriyle konuşmuştum.

sıva altında bulunan kabloyu dışarıdan bir kalemle bulabiliyorduk heralde. büyük ihtimal elektrik alan'ıyla ilgili. akım geçmesi filan lazım. 

hassasiyeti konusunda birşey söyleyemem ama.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Şahsen elektrikçi değilim ama Hiç düşünmezdim bile sonuçta çift su borusu geçmiyor, küçücük elektrik borusu. Lavabo altı dolaplardan çok monte ettim, su borusunu patlatmak pahasına kafama göre hesap edip deliyordum :) Ama yine de matkapla delerken hissede hissede yavaş yavaş delerdim. Muhtemelen plastik boruya denk gelirse onu hissederim.
    (Bu arada darbeli matkap kullanma konusunda acemi isen baştan söyleyeyim, matkap darbeliye alındıktan sonra duvara doğru bastırılmaz, sadece öyle tutarsın sabredersin, o kendisi deler, darbeli matkabı bastırmak acemilerin sıkça yaptığı bir hatadır.)

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Elektrikciyim resmini çekip atsaydin deliği nereye delmen gerekiyorsa onunda yerini işaretle evin kaç yaşında olduğunu da belirt yardımcı olalim

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Baya bi duvara delik açtım az çok tahmin ederek ilerledim hiç denk getirmedim. Yoku nedir bilemedim.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 930 Toplam Mesaj: 9
elelktirik kablo bulma sıva altı elektirik