folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder SİZ Mİ EVRENİN İÇİNDESİNİZ YOKSA EVREN Mİ SİZİN İÇİNİZDE?

SİZ Mİ EVRENİN İÇİNDESİNİZ YOKSA EVREN Mİ SİZİN İÇİNİZDE?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sedef
    sedef's avatar
    Dişi
    merhaba arkadaşlar madde yaratılmıştır ruh ise yara tandan bir parçadır bakınız ali imran suresi

Düşle...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelmahir
    Kelmahir's avatar
    Erkek
    Sayin Muritlere ;
    Bu sorunun cevabi daha cok soyle olmaliydi...Yeterince ozgurlesebildinizmi yoksa hala kolemisiniz...Yani gerceklerin farkina varip ; gozlerinizdeki perdelerin kaldirilip gercekleri tum ozgurlugunuzle gorebiliyormusunuz yoksa cevrenin size ogrettigi paradigmasal bilgilerlemi yasiyorsunuz...Aslinda bana sorarsaniz elbette evren benim icimde...Yani bi maddenin 5 duyu organiyla algilanmasi var bu durumda cevreniz sizi belirliyor...Maddenin sizi algilamasi var bu durumdada yavas yavas ozgurlesiyorsunuz...Birde varki maddeyi 5 duyu organinizla algiladiginizi farkedip aslinda bunun paradigmasal bir yanilgi oldugu algisina variyorsunuzki o zaman tam ozgurlesmissiniz demektir...Yani evren benim icimde yasiyor...
    Saygilarimla...

Dogunun Ve Batinin Gurusu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyTwo
    HolyTwo's avatar
    Erkek
    evet sana katılıyorum ve biraz düşünen herkesin anlayacağını sanıtorum.bizler 5 duyumuzla algıdaığımız kadar anlayabilirz herşeyi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orientboy
    orientboy's avatar
    Erkek

sedef acaba bize yazabilirmisin ali imran süresinin hangi ayeti maddenin varlığından behsediyor. sanırım yanılıyorsun. ayetin anumarasının yazarsan açıklama yapabilirm..
    saygılar.

Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme; çünkü kulak, göz ve kalb, bunların hepsi ondan sorumludur. (İsra Suresi, 36)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    quit
    quit's avatar
    Erkek
    bana matrixin dogru olmadıgını kim kanıtlıyabilir...?.veya allahın oldugunu..geçen gün ünide kimya dersindeyken konu elektronlardan açıldı..atomun çekirdeğinin etrafında nötronlar ve protonlar çok hızlı bir biçimde dönüyor.ve belli bir yörüngeyle.bununda sebebi çekirdeğin gücü.aynı güneş gibi..dünyanın güneşin etrafında dönmesi gibi..şu an bir elektronun üzerinde yaşıyor olamasmıyız..?

ihr lacht weil ich anders bin , ich lache weil ihr alle gleich seid...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bavkir
    bavkir's avatar
    Erkek
    Ben Allah'in oldugunu ispatlayabilirim. Ama matrix konusunda birsey yapamayiz.
    Elektron meselesi de herkeste baska izlenim olusturur. Ateist bilimin ne kadar guclu oldugunu dusunurken, inanan yaraticinin kudretini gosterdigini dusunur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    quit
    quit's avatar
    Erkek
    yaratıcı hakkında ne biliyorsunki.ELLE TUTABİLİYORMUSUN.tanrının varlıgını bana kanıtlıyamassın.dogmatik bilgilerle donatılmış bir yaratıksın.ne ögretildiyse ona inanıyorsun.

ihr lacht weil ich anders bin , ich lache weil ihr alle gleich seid...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    quit bunu yazdı:
    -----------------------------
    yaratıcı hakkında ne biliyorsunki.ELLE TUTABİLİYORMUSUN.tanrının varlıgını bana kanıtlıyamassın.dogmatik bilgilerle donatılmış bir yaratıksın.ne ögretildiyse ona inanıyorsun.

hahaha klasik ateist fikri işte
    sen güneşi elle tutabilirmisin hehehe biraz zor
    peki sen güneşin ışınlarını tutabilirmisn
    yada kızılötesi ışınları
    olm warya size bi tek şunu söylüyorum
    bi cin gelecek gözünüzün önünde çarpacak sizi ozaman inanacaksınız ancak.

peki ateist arkadaşım sizin gibilerin bazı fikirleri vardır yok dünya enerjinin patlaması ile meydana geldi cart curt
    peki o enerjiyi oluşturan neydi ??
    sen doğa üstü olayları evrenin oluşmasını dünyaya göre hesaplıyorsun halbuki ahirette zaman yoktur
    neyse kardaş sen şimdi yine karşı çıkacaksın salak salak saçmalıklar annatacaksın. Gerçeğin ne olduğunu herkez iyi biliyor
    bir gün ölünce çok tövbe edersin

Zimbabwe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bavkir
    bavkir's avatar
    Erkek
    quit bunu yazdı:

Hakaretlerinle su anlik ilgilenmiyecegim, cunku sadece beni guldurdu. Aklima geldikce gulerim artik. Yaratici hakkinda bildigim en kesin sey, onun varligina inandigim herseyden daha kesin oldugudur. Aklina gelebilecek hersey, ki biz bunlarin hicbirinin varligini bilmiyoruz, inaniyoruz. Buna bedenim de dahil. Kendi bedenin varligindan suphe eden birisi bir yaraticinin varligina inaniyorsa eminim dogmatik diye siniflandirilmasi biraz zor olur. Ben insanlara onyargisiz yaklasmaya calistikca insanlar bana onyargiyla yaklasiyor.
    Eger varligimin bana inandiracagi tek bir sey varsa o da bir yaraticinin varligidir. Dunyada geriye kalan hersey varsayimlardan cikarilir.
    Bir daha birisine dogmatik bir yaratik demeden once biraz daha dusun. Sen kendini, kendin olusturdugun dogmatik bilgilerle doldurmussun. Bu tip seylerden kurtulamazsan bu dunyada gecirecegin az zaman sonunda eline hicbir sey gecmez.
Toplam Hit: 4304 Toplam Mesaj: 20