Sizce Ne İş Yapmalıyım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı

arkadaşlar uzun zamandır emlak sektöründeyim işlerim son 10 aydır çok durgun hiç iş yapamıyorum karnımızı ancak doyurabiliriyoruz... yarı aç yarı tok tabiki bazen sigara parasını bulamadıgım oluyor velhasıl kelam işler nanay gülüm nanay....

şu sıralar maddi durumum çok kötü diyebilirim

siz olsanız ne yapardınız fikir alışverişi yapmak isterim...

yarı öğrenci yarı çalışan olarak bir fikir vereyim, öğrencilerin ev değiştirme tutma dönemi geliyor yavaştan. 4. Sınıf olan ve evi komple terkedecek olan öğrencileri tespit et. Onlar eşyalarını satmak isteyecekler. 1000 tl felan tutar max 1 evin eşyası. pazarlık eflan 750 tl ye kapat bi evi sonra 1200 tl ye eşyaları sat hali hazırda ev olduğu içinde ev devir parası bir kira bedeli al emlakçı komisyonunu yani, bir evden elde edeceğin gelir (evin kirasını 750 tl olarak varsayıyorum ) 1200 tl felan olur bir evden kazancın.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı
    C-force bunu yazdı

arkadaşlar uzun zamandır emlak sektöründeyim işlerim son 10 aydır çok durgun hiç iş yapamıyorum karnımızı ancak doyurabiliriyoruz... yarı aç yarı tok tabiki bazen sigara parasını bulamadıgım oluyor velhasıl kelam işler nanay gülüm nanay....

şu sıralar maddi durumum çok kötü diyebilirim

siz olsanız ne yapardınız fikir alışverişi yapmak isterim...

yarı öğrenci yarı çalışan olarak bir fikir vereyim, öğrencilerin ev değiştirme tutma dönemi geliyor yavaştan. 4. Sınıf olan ve evi komple terkedecek olan öğrencileri tespit et. Onlar eşyalarını satmak isteyecekler. 1000 tl felan tutar max 1 evin eşyası. pazarlık eflan 750 tl ye kapat bi evi sonra 1200 tl ye eşyaları sat hali hazırda ev olduğu içinde ev devir parası bir kira bedeli al emlakçı komisyonunu yani, bir evden elde edeceğin gelir (evin kirasını 750 tl olarak varsayıyorum ) 1200 tl felan olur bir evden kazancın.

Sanırım en uygunu bu olur.Bende bunu tavsiye ediyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detCode
    detCode's avatar
    Erkek

hacı abi burda bi emlakçı var adamın dükkanının önünde 4-5 tane model araba eksik olmuyor hiç, ki hani dükkan işlek biyerde filanda değil para kazanıyorlarmı yoksa sermayeyi arabaya mı basmış bilmiyorum :D

detCode tarafından 21/Mar/14 19:01 tarihinde düzenlenmiştir

Who is detCode?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    WH0 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

emlaktan zaten bu millet nasıl para kazanıyor hep merak ediyordum

her sokakta bir emlakçı var. zaten evi beğenip emlakçıyı aradan çıkarmakta moda malum.

zaten emlakçısın şöyle yap bence:

ilk etapta biraz sermaye vardır ama  sonrasında paraya para demezsin ne dersin bilemiyorum :)

zaten ev alım satım işinde olduğundan hep müşterilerle ev gezdiğinden çok tecrüben olmuştur. bu tecrübenide kullanmış olursun

DONALD TRUMP adını duydunmu

yada ÇIRAK programını izledinmi

eğer cevap hayırsa çok kötü  :(

bu adam kimdir dersen Amerkanın en zengin emlak kralıdır

Bu şahıs eline düşen köhne çok ucuza işe yaramaycak evleri alıyor onarıyor satıyor, arsaları alıyor üzerine birşeyler tasarlıyor satıyor

ister müşteri odaklı ev resterasyonu gibi birşey yap, ek olarak dediğim gibi yerleri satın alabilir kiralayabilirsin

gidip aramana gerek yok zaten ayağına geliyor  müşteri..

çok para dediğini duyar gibiyim eğer bir kıvırırsan varya ciddi söylüyorum paradan uçak yapar oynarsın

hocam öncelikle bu dedigin olur ama kısmetin olucak bu işte bizim işimiz emlak satmak degil hizmet satmak... 

senin dedigin ise alsatcılık bunu zaman zaman yapıyorum dogru fiyat analizi ile satılabilir yerler düşüyor ama ozamanda para olmuyor şimdilerde herkes emlakcı anlatabiliyormuyum....

evet  evi begenip emlakciyi aradan cikarmak moda ama,

kadikoyde ev ariyorum uzun zamandir.. fotograflardaki resimlere bakip daireyi begeniyorum ama daireyi gidip gordugum zaman resimler ile daire birbirinden cok farkli cikiyor..

resimlere bakinca evin jakuzisi war ama evde banyo yok gibi seyler oluyor.. bu durumda kazanamamalari gayet normal...

ev sahibine, 1000 tl ev kirasi

ev sahibine, 1000 tl depozito

1400 tl emlakci komisyonu aliyorlar. + 20 TL evi gosterme bedeli.

bu emlakci komisyonu nedir aq. zaten evi gosterme bedeli olarak 20 lira oduyorsun.

sozum tarikattan disari ama batan emlakcilari gorunce mutlu oluyorum:),

hocam bu dedigin emlakçılık prosedürüne uygun bir davranış degil zaten sen +20 TL EV gösterme bedeli diye bir bedel yok

kiralamada yıllık toplam kiranın %12+kdv olarak hizmet bedeli tahsis edilir

alım satımda ise satılan gayrimenkulun %3dür

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Emlak kelimesi aklima emlakci metini getirio hep nedense ama futuristin dedigini yapmak mantikli hele bide ekibi kurdunmuydu paradan ucagi bosver gemi yapar bodruma drmir atar helikopterle istanbula gider is baglar gelirsin

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

özel mesaj attım arkadaşımıza ama girmemiş bu aralar :(

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Etrafdan 3 ev kırala gunluk kiralik daire yap :) parlarsan cezası buyuk ama rısk alırım dersen ıs yaparsın

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

kendimi düzelttim  zannediyorum ama hep günah fikirler geliyor aklıma , hacı elindeki eşyalı  müsait daireleri günlük kirala gitsin. camada yaz günlük  kiralık ev bulunur diye. Tabi mezhebi geniş olmak ön şart.

Cupofcoffee tarafından 31/Mar/14 23:08 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Cupofcoffee bunu yazdı

kendimi düzelttim  zannediyorum ama hep günah fikirler geliyor aklıma , hacı elindeki eşyalı  müsait daireleri günlük kirala gitsin. camada yaz günlük  kiralık ev bulunur diye. Tabi mezhebi geniş olmak ön şart.

Cama felan yazma komsuların bu durumu bılmemesı lazım.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
Toplam Hit: 3070 Toplam Mesaj: 30