folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sizi Hiç 8 Polis Birden Ablukaya Aldı Mı?

Sizi Hiç 8 Polis Birden Ablukaya Aldı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Olayı orada kapattım gitti. Zira şunun farkındayım ki, şu anda Türkiyede olup bitenler, bir Libya, bir Mısır ya da diğer arap ülkeleri yani özetle büyük ortadoğu projesi kapsamında yokedilmek istenen ülkelerin arasına, bilinçli olarak iç savaş yaratmak yoluyla Türkiye Cumhuriyetinin de katılmak istenmesidir. Hatırlayın ki Irak en başta olmak üzere, demokrasi getireceğiz deyip halkı birbirlerine kırdırdılar. Son örneği Suriyedir. Aynı oyun ülkemizde oynanıyor. Şu anda halkın belli bir kesimi, polisle karşıkarşıya getiriliyor. Ve erdoğanın dediklerini de ekleyeyim; zorla evlerinde tuttuğumuz %50'miz var. Yani burdan şu anlaşılıyor. Yakında bu bahsedilen %50 debilerek ve isteyerek sokağa çıkarılacak. Onları da fişfikleyeceğiz ve iç savaş benzeri olaylar bu ülkede de yaşanacak.

Anlatabildim sanırım...

valla çıksalar  çok iyi olur olur hocam temizlenmesi gereken bi Vatan'ımız var

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Potansiyel_Virus
    Potansiyel_Virus's avatar
    Dişi

kolluk kuvvetinden cikip KULLUK kuvveti olduklari icin normaldir.silinen bir konuda da yazmistim yine yazayim.onlarin efeligi vekil ogullari kendilerini karakolda hizaya dizene kadar.

Ucurtmalar ruzgar gucuyle degil,o guce karsi ciktiklari icin yukselirler.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    Potansiyel_Virus bunu yazdı

kolluk kuvvetinden cikip KULLUK kuvveti olduklari icin normaldir.silinen bir konuda da yazmistim yine yazayim.onlarin efeligi vekil ogullari kendilerini karakolda hizaya dizene kadar.

Mum gibi sıraya düzmüştü ya, hakikaten çabuk unutuyoruz olayları,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Bunu, sen, ben ve ancak bizim oğlan kadar çoğunluk anlayabiliyor. Ah bir de kendileri anlayabilseler...

Şu kahrolası cehalet yok mu diyorum çoğu zaman..

Ama, direniyorum ki bir sebebim var, zira hala ümidim var benim. 3. sınıf ve daha ancak 10 yaşındaki öğrencilerimin sorduğu sorulardan bazılar;

-Öğretmenim; televizyonda izledim. Polisler insanlara vuruyorlar. Peki bu polisler Türk değil mi? E halkta Türk! Türk polisi Türk halkına neden vuruyor? (Bizim öğrettiğimiz DÜŞMAN kavramı içinde Türkler yoktur. 10 yaşındaki çocuğa nasıl anlatırsın iç hesaplaşmaları, küresel hesapları...)

-Öğretmenim; Türkiyede bir sürü yerde olaylar oluyomuş televizyonda izledim. Ama ATV, Star TV, kanal D gibi kanallarda bu olaylardan hiç bahsedilmiyor. Neden?

-Öğretmenim; bu ülkeyi yönetenler neden bu olayları durdurmuyor? İsteseler durduramazlar mı?

-Öğretmenim; polis bizim güvenliğimizi sağlamaz mı? Neden insanlara biber gazı sıkıyorlar?

..................

Sorular yağmur gibi.. Cevap vermek için siyaset yapmak gerek sınıfta. "Çok konuştunuz açın bakayım (falanca) sayfayı okumaya başla çabuk!" diyorum.

Gizliden gözyaşlarımı silerken...

Oğullarım ve Kızlarım ASLANLAR gibi yetişiyolar. Siyasi erkin hedefinin tam tersine, bir kilo şekere, una, yağa oy vermeyecek, sorgulayan hesap soran, araştıran, öğrenmek isteyen nesil bu işte. Ağlıyorum. Polis etrafımı 8 kişiyle çeviriyor, ama ben mutluyum...

ASLANLARIM BENİM...

Polis beni caddede durdurdu evet. Peki polis beni gerçekten durdurabildi mi?

İşte şimdi gülümsemeye başlıyorum.. :)

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Bunu, sen, ben ve ancak bizim oğlan kadar çoğunluk anlayabiliyor. Ah bir de kendileri anlayabilseler...

Şu kahrolası cehalet yok mu diyorum çoğu zaman..

Ama, direniyorum ki bir sebebim var, zira hala ümidim var benim. 3. sınıf ve daha ancak 10 yaşındaki öğrencilerimin sorduğu sorulardan bazılar;

-Öğretmenim; televizyonda izledim. Polisler insanlara vuruyorlar. Peki bu polisler Türk değil mi? E halkta Türk! Türk polisi Türk halkına neden vuruyor? (Bizim öğrettiğimiz DÜŞMAN kavramı içinde Türkler yoktur. 10 yaşındaki çocuğa nasıl anlatırsın iç hesaplaşmaları, küresel hesapları...)

-Öğretmenim; Türkiyede bir sürü yerde olaylar oluyomuş televizyonda izledim. Ama ATV, Star TV, kanal D gibi kanallarda bu olaylardan hiç bahsedilmiyor. Neden?

-Öğretmenim; bu ülkeyi yönetenler neden bu olayları durdurmuyor? İsteseler durduramazlar mı?

-Öğretmenim; polis bizim güvenliğimizi sağlamaz mı? Neden insanlara biber gazı sıkıyorlar?

..................

Sorular yağmur gibi.. Cevap vermek için siyaset yapmak gerek sınıfta. "Çok konuştunuz açın bakayım (falanca) sayfayı okumaya başla çabuk!" diyorum.

Oğullarım ve Kızlarım ASLANLAR gibi yetişiyolar. Siyasi erkin hedefinin tam tersine, bir kilo şekere, una, yağa oy vermeyecek, sorgulayan hesap soran, araştıran, öğrenmek isteyen nesil bu işte. Ağlıyorum. Polis etrafımı 8 kişiyle çeviriyor, ama ben mutluyum...

ASLANLARIM BENİM...

Hocam valla bu yazdıklarınla beni duygulandırdın. İnşallah senin dediğin gibi bir nesil yetişir de biz büyürken hissettiğimiz gibi kendilerini azınlıkmış gibi hissetmezler. İnşallah gezi parkı direnişi görüntüleri halkın hafızasına kazınır ki haksızlığa başkaldırı olduğunda buna destek verecek binlerce insanın olduğunu hatırlarlar.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

hocam face de şu şekilde paylaştım uygun gören arkadaşlarda paylaşabilirler

Bir öğretmenin yaşadığı

Manisanın Turgutlu İlçesinde yaşıyorum. Dün akşam aracımla ilçenin tek caddesi üzerinde gezinirken, Gezi Parkı olaylarını protesto eden yaklaşık 500-600 kişilik bir grubun yürüyüşüne denk geldim. Yanlarından geçerken korna çalarak gruba destek verdim. Bunu 2-3 kez de tekrarladım. Sonra tam bulvardan çıkacakken motorsikletli polisler yaklaşarak sağa çekmemi istediler. Aracı yanaştırdım inerek beni neden durdurdukların sordum. Merkezden aracımın plakası anons edilmiş ve durdurulmam istenmiş. "Anladım" dedim. "Tamam da, beni durdurmanızın nedeni ne?" Tam bunu söylerken sivil polis aracı yanaştı ve içinden silahlı 3 polis indi. Gülerek, "sakin olun beyler ben öğretmenim terörist değilim" derken bu sefer resmi ekip aracı yanaştı. Onun içinden de 3 kişi indi ve bir anda etrafımı 8 polis birden çevirdi. Beni resmen kaçmamam için ablukaya aldılar. Ben de yaşanan bu olaya ancak gülümseyerek seyirci kaldım. Sonra komiser muavini olduğunu bildiğim sarışın polisle yanındaki iri kıyım polis yanıma geldiler. Onlara da suçumun ne olduğunu, beni neden durdurdukların sordum. Aldığım cevap hiç şaşırtmadı beni; "seyir halindeyken duraklayarak trafik güvenliğini tehlikeye atmak, cadde üzerinde korna çalmak"...

Peki dedim. Anladım. Motorsikletli polisleri işaret ederek, " Bu arkadaşlar gördüler. Evet bulvarda durdum. Durduğum sırada bu kişiler hemen yanımdaydı. Neden durduğumu biliyorlar. Önümde, pusetinde bebeği olan bir bayana yol vermek için durdum." dedim. Bir anda herkes sustu. Ben devam ettim. " Evet bulvarda korna çaldım. Eylem yapan gruba destek vermek için çaldım. Korna çalmak yasak evet. Cadde üzerinde bağırmak, slogan atmak ta yasak. Peki neden o bağıran grubu susturmuyorsunuz da burda 8 polis birden beni çevirerek terörist muamelesi yapıyorsunuz? Ben bu ülkenin bir öğretmeniyim ve kaçacak halim yok endişelenmeyin. Etrafımı 8 kişi birden çevirmenize gerek yok. Şimdi eğer trafik suçundan dolayı ceza kesecekseniz lütfen kesin ve ben de yoluma gideyim..."

Yine sessizlik... Bu arada o iri kıyım polis ben konuşurken elinin ayasını sürekli bana doğru uzatıp beni susturmaya çalışıyor habire. En son dedim ki, "ceza kesecekseniz kesin, işlem yapacaksanız yapın, yoksa evraklarımı verin gideyim". Hakkımda merkezden yapılacak sorgulamanın beklendiğini söylediler. Bekledik hep beraber. Merkez, hakkımdaki "temizdir" raporunu ilettikten sonra biraz da istemeyerek verdiler evrakları. Tutunacak bir dal bulamamanın sıkıntısı içindeki o 8 kişiyi orda bırakıp tam aracıma binerken sarışın polis son bir hamleyle "hocam alkol var mı?" diye sordu. Ben de dönüp, "evet var" dedim. Yanıma geldi ve "Bak hocam sen de çok masum değilsin yani" dedi. Artık gülmekten başka yapılacak birşey olmadığı için "Evet haklısın. Zaten kimse masum değildir." diyerek arabaya bindim. En son, "Hocam bu akşamlık işlem yapmayalım. Şimdi gidin burdan" falan gibi bişeyler söylerken "Allah Razı Olsun" dedim ve uzaklaştım...

Bugün şu saatte bile hala gülüyorum...

Yoksa ağlıyor muyum?

--------------------------------------------------------------------------------------------

..................

ASLANLARIM BENİM...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Turgutlu'yu karistirmasan ogretmenimiz icin daha iyi olurdu, sonra sikayet edip aciga falan alir bu serefsizler...

Gerci isim falan yok, sorun teskil etmez sanirim...

turgutludaki sivillerin gotu kalkik zaten..

_Dert_ tarafından 05/Haz/13 10:23 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

Nesim müdür olaydı iyiyidi iyiydi...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    _Dert_ bunu yazdı

Turgutlu'yu karistirmasan ogretmenimiz icin daha iyi olurdu, sonra sikayet edip aciga falan alir bu serefsizler...

Gerci isim falan yok, sorun teskil etmez sanirim...

turgutludaki sivillerin gotu kalkik zaten..

Hocam sivillerin nedendir bilinmez çoğu kendini istanbul emniyet müdürü yada çok tehlikeli bir mahallenin en bıçkın abisi sanıyorlar :/ Gözlemlediğim bu yani 

www.kriptopedi.com
Toplam Hit: 3981 Toplam Mesaj: 30