Slow Motion Efekti?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

hacılar after effects ile "Twixtor" denen bi plugin yardımıyla herhangi bir videoyu slow motion yapabiliyormuşuz. biraz araştırdım adamlar sanki 120 fps ile çekmiş gibi yapıyolar. ama bunun için ne kadar iyi bi kamera gerekir? 

http://www.youtube.com/watch?v=eCgqmPkvlwo&feature=related

basit bi dijital fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum 200 lira civarı. hiç anlamam bu video çekme işinden ama en azından 120fps elde edebilmem için ne lazım?  

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

120 fps yi bilmiyorumda ben bu yaz dijital 8px den çekilmiş bir videoyu 3f ye kadar yavaşlattım kalitede sorun olmamıştı.. hemde moviemakerden.. 

kompact bi makina iş görür sanırım da.. bu kadar kaliteli olur mu bilemem kullanan bilir sadece.. belki kullanan çıkar
    up olsun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

hacı adam orda canon 60d kullanmış sanırım after effecte de gerek yok o kadar yavaşlatmak için sanırım :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Tnrsk bunu yazdı:
    -----------------------------

hacı adam orda canon 60d kullanmış sanırım after effecte de gerek yok o kadar yavaşlatmak için sanırım :)

istediği aleti kullansın fps düşük olduktan sonra yine yavaşlatamazsın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

PsychoDawn bunu yazdı:

Tnrsk bunu yazdı:

istediği aleti kullansın fps düşük olduktan sonra yine yavaşlatamazsın.

hacı biliyorum aletin önemsiz olduğunu 200 tl lik bi makina 30 fps de falan kaydeder ama bu aletin özelliklerinde yazdığı bu

Movie Size 1920 x 1080 (29,97, 25, 23,976 kare/sn)
                    1280 x 720 (59,94, 50 kare/sn)
                    640 x 480 (59,94, 50 kare/sn)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

hacılar peki 60 fps kaydeden bi makina önerebilirmisiniz. böyle en ucuzundan. çok kullanmicam ara sıra lazım oluyo.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

hocam sana müjdeli haberi ben vereyim. bu tip slow motion için fazla bi bütçe ayırmana gerek yok. normal 25 fps çeken bi kamera al. ve after effectin "twixtor" pluginini kullanıp. harika slow motionlar yapabilirsin :D.kendimde bir kaç deneme yaptım gerçekten çok harika. Kullanımını kurcalayarak öğrenirsin.Youtube da videolarına bak herşey ortada.hele bazıları o kadar iyi yapıyoki . zannedirsin o yüksek hızlı kameralarla çekim yapıyolar . :D.Benden bu kadar. sana kolay gele.Becerebilirsen burda paylaşırsın :D.

Edit:Zaten videoda da twixtor yazıyomuş onu sonradan gördüm :D.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alberto
    alberto's avatar
    Erkek

arkadaşlar 120fps ile çekilmş olabilir fakat buradak slow motion olayı masa başında bitiyor. sen saniyede kaç kare çekersen çek bunu masabaşında slow yapabilirsin. fakat kamera ozellıgındekı sanıyede cekılen kare adedi vıdeo kalıtesı ıcın onemlıdır. ornek olarak phantom veya alexa gıbı kameralardakı alınan slow motıon zevkını canon 60d veya canon 5d - 7d vermez. cunku 7 d ve 5d sanıyede 50 karecebılıyor enfazla. 200 liralık bır kamera ıse sadece kendını eglendırırsın boyle kalıte bulamazsın ayrıca cekım fullhd

profesyoneller az konuşur
Toplam Hit: 2219 Toplam Mesaj: 8