Softce"La Program Kırma..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmeta1
    ahmeta1's avatar
    Erkek
    Slm arkadaşlar..
    Ben softice"de breakpointleri koyup kodlara daldığımda günlerce uğraşmama rağmen softice"le program kıramıyorum...
    W32Dasm"la 3-4 rogram kırdım, ama softice birtürlü yapamıyorum bana softice program kırma mantığını anlatırmısınız, nelere dikkat etmem gerekiyor, program kırmanın püf noktaları nelerdir..
    Lütfen bana yardımcı olun yoksa genç yaşta saçlarım dökülecek...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warex
    warex's avatar
    Erkek
    s.a once arkadaşım senin yazını gordum yazayım dedim bak once softiceyi yuklemen gerek sitelerden yukle sonra programı aç serial isteyen yere salama bişe yaz breakpointi koy hmemcpy flan filan ondan sonra softiceden cık ctrl+d le sonra programa serial yazdın yere okeyle okeylince direk softiceye geçiceksin sonra f10 la ilerle jnz gelince şu komutu yaz r fl z program kayıtlanmış olcak birde eax degeri gorursen calların anlamını biliyorsan d eax yazarakta seriali gore bilirsin.......

HACKED BY WAREX
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EvoLutiOn
    EvoLutiOn's avatar
    Erkek
    warex kendince bişiler yazmışsın ama ben öğrenmek isteyen biri olarak pek bişey anlamadım. Ben Xp patcihini falan az önce buldum ve soft ice'ı kurdum. 1-2 döküman okudum Soft Ice ile crack konusunda. Fakat hala anlayamadığım bölümler var. Mesela register penceresinden önce break point koydum. registera bastım, Soft Ice açıldı. Kodlar karşımda ve F10 a basarak ilerliyorum.

Fakat hangi kodu nasıl(!) değiştiricem bilmiyorum. Ya bu konuda döküman yazanların hiçbiri buna değinmemiş. O kodları neye göre ve hangi komutlarla değiştiriyoruz?* Yardım eden olursa sevinirim...

If yoU waNt tO be HapPy, dOn"T pLay wiTh yoUr pEEpY!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amator_1
    amator_1's avatar
    Erkek
    yeni kayit oldum bir test yapayim dedim

anlayisim KITTIR ama cok sey ogrenmem lazim cok
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek
    en ayrıntılı bilgi için sizi işin uzmanına yönlendiriyim
    googleden mr stop diye aratın işin uzmanı o :)
    sitesinde en güzel şekilde anlatmış.

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EvoLutiOn
    EvoLutiOn's avatar
    Erkek
    Mrtyn_; Mr.Stop'un dökümanlarını da okudum. Gerçekten güzel anlatmış ama kodları nasıl değiştirildiğini anlatmamış. Yani Hex editörüyle tamam ama softice'ta kodun offsetini bulamıyorumki değiştireyim.. hala bulamadım ya. Şu offseti nasıl bulucam yok mu bilen??

If yoU waNt tO be HapPy, dOn"T pLay wiTh yoUr pEEpY!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek
    bay stopa mail falan at bilmiyom walla araştır :)

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXeCuT
    eXeCuT's avatar
    Erkek
    Beyler Mr_Stop bu işleri bıraktı. Onun dökümanları nı okuyarak bir şey anlayamazsınız. Anlamanız için ASM dili ve dahasında Visual delphi gibi dilleri iyi bir şekilde bilmen lazım. Bende 1 senedir aktif olarak crack işleriyle uğraşıyom. Valla ne diyeyim Blue_Devil var bu adam ayrıntılı açıklayarak yasıyor. Anlamaman mümkün değil.
    Bu işi program kırmak için değil nasıl kırıldığını öğrenmek için yapıyorum. Şu an bir program yapıyorum. Çıktığında olay yaratacak bir program. Bu programa öyle bir koruma yapacağım ki kimse çözemesin. Ücret çok makul olacak Sanırım 10.000.000 TL gibi. Bunu ödeyemiyecek yoktur herhalde.

Bilgi Paylaştıkça Artar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MoNZa
    MoNZa's avatar
    Erkek

eXeCuT bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bu programa öyle bir koruma yapacağım ki kimse çözemesin.

-----------------------------

Crackingde bu lugat yok :)

Toplam Hit: 3471 Toplam Mesaj: 9