folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Solidwork İçin İşlemci Ve Ekran Kartı Seçimi

Solidwork İçin İşlemci Ve Ekran Kartı Seçimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

Firmaya solid de kullanılmak için makina toplayacağım. Ben Amd yanlısıyım (siyasi görüş savunur gibi oldu :)) ama bilgisayardan anlamayan bir sığır çıkıpta laf ettimi insanın canı sıkılıyor. Birde birde makina kullanıcının oluşturduğu programsal bir hatadan tıkanınca tadın tuzun kacıyor. Oyuzden kafam 2 işlemci ve 4 ekran kartı arasında karıştı kullanan yada testeden yada "şu sepeden bunu almalısın" yada "buna bukadar para vermene gerek yok şu yani işi yapar" diyebilecek arkadaşlar fikiR verirse sevinirim. Hepsi test olarak biribirine çok yakın verilere sahip birde sizin fikirlerinizi alayım.

işlemciler

AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 3.3GHz Turbo Core 9MB Cache

INTEL Core i7 2600 Soket 1155 3.4GHz 8MB Cache 32nm

Ekran Kartları

HD 6850                        

HD 6870

GTX 460

GTX 560

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

amd ve intel arasında fazla fark yok bnce amd derim hem bütceye uygun hemde intele kafa atar bu gidişle. http://donanim.thgtr.com/listeler/islemci/3dsmax_2010_performansi  aralarında 13 saniye var.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

ön belleği büyük olsunda amad de olur,yalnız tavsiyem siyasi görüşe ayak uydur yoksam iyi geldi Allahtan kötü geldi kuldan olur.Ayrıca çok iyi bir bilgisayarda gerekmiyo 2 çekirdek ve 2.5 ghz işlemci 1 gb ekran kartı yeter

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

NetBABA bunu yazdı:
    -----------------------------

ön belleği büyük olsunda amad de olur,yalnız tavsiyem siyasi görüşe ayak uydur yoksam iyi geldi Allahtan kötü geldi kuldan olur.Ayrıca çok iyi bir bilgisayarda gerekmiyo 2 çekirdek ve 2.5 ghz işlemci 1 gb ekran kartı yeter

-----------------------------

Benim derdimde o zaten yoksa basarım amd yı gecer gıderım daha once 8 topladım fırmaya tık demedı. 2007 amd 5200 lu makıne topladım gecen yıl oc. gectım hala dırenıyor canavarım. Aklımı celecek daha ıyı bır bılgı cıkmaz ıse amd olacak gıbı ıntel 8mb amd 9mb

Toplam Hit: 1080 Toplam Mesaj: 4