Sony Xperia M5

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atm
    atm's avatar
    Erkek

Arkadaşlar SONY XPERIA M5 almayı düşünüyorum.. Öncelikle telefon çok şık duruyor özellikle gold modeli.
    Fakat internette olumlu yorum yapanda var olumsuz yapanda.. Bu durum kafamı kurcaladı.

SONY XPERIA M5 kullanan yada bilgisi olan arkadaşlardan olumlu yada olumsuz yorumlarını merak ediyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Teknik özellikler olarak iyi duruyor. Zaten Sony. Üzerindeki SoC ise MediaTek'in üst seviyesi ve diğer üst seviye platformlardan geride. Karşılaştırmalı test: http://www.androidauthority.com/snapdragon-810-vs-exynos-7420-vs-mediatek-helio-x10-vs-kirin-935-651633/

Ayrıntılı inceleme de burada: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m5-review-1306.php

Ben MediaTek SoC'lara sıcak bakmıyordum fakat fiyatına göre iyi gibi.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfx
    mstfx's avatar
    Erkek

Telefon kamerasıyla ön plana çıkıyor ve segment olarak orta-üst olarak sınıflandırılabilir,tek  sıkıntısı Mediatek in enerji verimliliği bunu da sony stamina modu vs ile halletmiştir diye düşünüyorum 

Dünya kitaplara ya da haritalara sığmaz.O dışarıda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şarj konusu önemliyse kesinlikle Mediatek işlemciden şaşmayın. Dizel motor gibi şarjı kokluyor resmen. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

digerlerinden sağlamdır sony en azından. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

Hocam son senelerde çıkmış olan en problemli telefon bu,ekşi de ve donanımhaber de baksana bi, alıp da memnun olan yok..çok geç şarj oluyor ve şarhın birden bire bitme sorunu var,kamera takılmaları filan var..ben vazgeçtim bu yüzden.

dont think twice its all right
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

hoca http://forum.donanimhaber.com/m_108947026/tm.htm bir incele sonra karar ver. Ben konuyu yakından takip ettim, şu an satın alanların büyük çoğunluğu memnun değil, ben de bu yüzden cihazdan vazgeçtim.

Biocyte tarafından 10/Oca/16 05:57 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

hocam bana mı denk gelmiştirdir genel sıkıntı mıdır bilmem. durumu izah ediyim avea ya gilk geldiği gün gold versiyonunu aldım. 3 gün sonra camera acık ken birden kapandı bidaha acılmadı.avea vasıtasıyla teleservise gitti tmm 17 gün sonra aradılar cihazı geri gönderiyoruz tum aksesuarlarıyla bize gönderin diye. iyi okey dedik duruma geldi tekrar bayii den kargoladık iade beklerken 20 gün sonra sonradan gönderdiğim aksesuarlar hariç tel geri geldi subeden aradık ürünler karısmıs dendi eyv dedik tüketici heyetine gideriz diye ses cıkarmadık tüketici heyetinden de bişey cıkmadı bu süre içerisinde teli gönderdik kargo vardığı gün yenisini göndermişler aynı sorun cıktı tüketici heyetine peder gitti basvurmus ben sinir yaparım diye gitmedim ücret iadesi kararı cıkms sanırım bekliyoruz.. 

hocam esas noktaya gelirsek bilgin olsn diye anlattım netten arastır belki fikrini değiştiricek sikayetler bulursundur.

Evrim içi mürit..laugh is live..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Hocam HTC one m7 satayım :D

Toplam Hit: 1209 Toplam Mesaj: 9
sony xperia m5