Soru - Samsung S3 Imei Değiştirme / Atma ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Elimde bir s3 cihaz var, 2 hafta öncesine kadar çalışıyordu, şimdi ise hattı görüyor hatta şebeke geliyor fakat birini aramaya çalıştığımda "Ağda kayıtlı değil" hatası alıyorum

İmei kontrol ettim e-devletten şöyle bir uyarı aldım, sanırım klonlanmış;

DurumBu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştirKaynak--Sorgu Tarihi15/04/2016Marka/ModelÜretici: Samsung Korea Pazar Adı: Samsung GT-I9300 Model Bilgileri: Samsung GT-I9300

Nasıl yapılacağı konusunda en ufak bilgim yok. İnternetten biraz araştırdım, yok root yapacaksın, yok room atacaksın felan deniyor ama tam çözemedim. Daha önce açılan konularda da detaylı bilgi yok.

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Edit: Doğubank' ta 50 tl ye açtırdım :) Öğrendiğim kadarıyla orjinal telefonlar güncellemelerden dolayı internetteki yöntemleri kabul etmiyor.

tereke34 tarafından 15/Nis/16 19:16 tarihinde düzenlenmiştir

Nova Vida !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/forum/imei-degistirmeduzeltme-185181

İmei lazımsada pm at zamanında teknik servis sitesinden botla çalınan liste var elimde.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

@mkyb muridin verdiği linkteki işlemler çalışmadı.

Yapmaya çalıştığım işlemler;

-Odin ile telefonu rootladım

-Efs yedeği almaya çalıştım ama ne terminal emülatör tarzı uygulamalarla ne de EFS pro tarzı programlarla alamadım. Efs yedeğini alamadığım içinde diğer adımları uygulayamadım.

İstanbul Avrupa yakasında ücret karşılığı ben yaparım diyen varsa, telefonu gün içinde kendisine ulaştırabilirim.

Nova Vida !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Efs yedeği için root olayı düzgün yapabildiysen, GalaxSim Unlock programını deneyebilirsin.

der die das
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    madrew bunu yazdı

Efs yedeği için root olayı düzgün yapabildiysen, GalaxSim Unlock programını deneyebilirsin.

"Your device contains a new locking system which is not supported yet. We're working on it, thanks for your understanding. If available, restoring an EFS backup might help unlocking."

Şu hatayı aldım hocam

Nova Vida !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bnde  samsung s3 mini ve s3 var imei değiştirmek istiyorum box olmadan mümkünmüdür ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

youtube videolarına baktın mı hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    koray bunu yazdı