Soru Botun Karsılık Cevap Botu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLpina
    aLpina's avatar
    Erkek
    arkadaslar bi serverın oyun kanalındayız belli bi müddet içinDe bellli bi puan elde etmem gerekiyor bunun için soruları cvp"lamak için bi bot yapmamız gerek. ben ugrasip aynı soru botunu indirdim ve sole bi kode yazdım
    örnegin :
    on 1:text:4598.soru*:#: /msg $chan antakya

bot ortalama 7000 sorudan olusmakta bunu her bir soru için yapmak benim ömrümü yemekti ve ben bunun hemen hemen yarsına kadarını yaptım davayı cakan kanal sahibi sorulan soruların basına sonun romdom ekledi şimdi soru normalde 154 iken şşmidi 12455454 gibibişe gözüküyor buna bi çözüm bulmam gerek bana yardımcı olabilcek bi arkadas vaRmı zahmetsiz< bi cvp botu istiyorum

(½x½-¼+1+½-2+½)²y(4x½-2)²x³¼=0
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviOnlineTeaM
    MaviOnlineTeaM's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    çok kolay
    on *:text:*:#:{
    if (cocukluktan cikip erkeklik veya kadinliga ermis akli basinda her muslumana ne denir? isin $1-) { msg $chan mukellef | halt }
    if (Taraflarin aralarinda kararlastirdiklari yola uygun olarak davranmayi kabul etmeleri, muahede, ahitlesme? isin $1-) { msg $chan antlasma | halt }
    if (Norvec"in baskenti? isin $1-) { msg $chan Oslo | halt }
    if (fransizca "seni seviyorum"? isin $1-) { msg $chan je t"aime | halt }
    if (Kurtulmus? isin $1-) { msg $chan Vareste | halt }
    if (Iskilipli atif hoca’nin idami? isin $1-) { msg $chan 1926 | halt }
    if (Bozacinin sahidi isin $1-) { msg $chan Siraci | halt }
    }
    heh bide timer ekleye bilirsin msgdan önce mesela kimse anlamasın die 1..5 e kadar 5 sn bekleyip cevaplasın
    on *:text:*:#:{
    if (cocukluktan cikip erkeklik veya kadinliga ermis akli basin denir? isin $1-) { ./timer1 5 | .msg $chan mukellef | halt }

umarım anlamışındır

BEŞİKTAŞ bir gerilla"nın hayata itirazıdır, Susarsa ÇATIŞMA, Konuşursa SAVAŞ, Yazarsa DESTAN, Severse DEVRİM olur..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviOnlineTeaM
    MaviOnlineTeaM's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tüm cevapları yazınca banada gönder :) aslında sorular elinde varsa hiç uraşmadan baştan sonra sırayla okutup yaptırta bilirsin :)

BEŞİKTAŞ bir gerilla"nın hayata itirazıdır, Susarsa ÇATIŞMA, Konuşursa SAVAŞ, Yazarsa DESTAN, Severse DEVRİM olur..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviOnlineTeaM
    MaviOnlineTeaM's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    isterse başına 1218762817628716287 koysun :)
    sen sorudan belirli bir kısmı koyarsa ve o kısım aynen soruda varsa cevap verir başına sonuna yazılmasına bakmaz
    isin $1- bu ifadeden dolayı senin aldığın kısım isterse ortada olsun
    Türkiyenin başkenti neresi sorusunda mesela
    sadece turkeyinin yazısını görünce :) tam anlamıyla cevap versin anladınmı umarım anlarsın eheuehu soru sorma die yazıyorum böle ayrıntılı :P

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    aynı yöntemi bende kullanıyorum isteyenler için trivia 2003ün cwplayıcı botunu yazdım
    15dk sürdü nasılmı ?
    bak şimdi trivia botu yükledim soru listesini aldım
    liste aynen şöyle

istanbulun fethedilme tarihi ? *1453

şimdi beyler bütün soru listesini seçtim mircte Alt+R yaparak Script.ini ye yapıştırdım
    ctrl+F yaparak bul menüsüne girdim yukarıya "*" yazdım
    aşşaısına ise "*:#: /msg $chan" yazdım
    yani * gördüğü yere bunu yazacaktı * ise sadece cwptan öcne olduğu için bu tamam...
    sonra aşşadan replace withe basında hepsi deişti neyse sonra tekrar hepsini kopyalayıp worde girdim
    madde imi ve işaretlendirmede başına nokta işareti koymasını seçtim
    yani worde bi yazı yazınca başına nokta koyacaktı ama farklı bi nokta tabi bildiğimiz deil

neyse sonra worde yapıştıırnca hepsinin başına o noktadan geldi
    sonra tekrar worddekini kopyalayıp mirce geçtim
    ve bu sefer replace with yerinde
    üste noktayı yazdım(tabi normal nokta deil bi ascii kodu vardı hatırlamıom)
    aşşasına ise "on 1:text:" bunu yazdım dolayısıyla artık istanbulun fethi *1453 yerine artık
    on 1:text:istanbulun fethi:#: /msg $chan 1453 oldu
    tabi on 1:text:* yaparsanız ve :#: /msg $chan yerine *:#: /msg $chan yazarsanız dolayısıyla bot hangi renkte yazarsa yazsın cwplayacak bu kadar.

Zimbabwe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    ehaha buna karşı korumamız war irc.tahribat.com olarak
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLpina
    aLpina's avatar
    Erkek
    mavi her sey güzel anladım sagol da 70,000 tane soru bu ne demek sen anlamamıssın galiba :))

(½x½-¼+1+½-2+½)²y(4x½-2)²x³¼=0
Toplam Hit: 12984 Toplam Mesaj: 7