folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder SQL Server 2014 Setup Error Hatası

SQL Server 2014 Setup Error Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk-master
    risk-master's avatar
    Erkek

SQL SERVER 2014 geçen sene kurduğumda sorunsuz bir şekilde kurmuştum. Fakat pek fazla kullanma fırsatı bulamadığımdan dolayı belli bir zaman sonra sildim.

Şuan tekrardan sürekli kullanacağım vaktim olunca kullanmak istiyorum. Resimdeki .iso kalıbıyla microsoft resmi web sitesinden indirdim.

Setup.exe'ye tıkladığımda şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Geçen sene ki elimde olan .iso dosyası sorunlu olabilir diye tekrardan indirdim yine aynı hata geliyor. 

Not: 64 bit kullanıyorum. 

Sorunumu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Ekran görüntüsü;

risk-master tarafından 27/Kas/15 20:06 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Daha önceki kurulumu kaldırdığınız bilgisayara yeniden mi kuruyorsunuz? Kullanmadığınız süreçte bilgisayara hiç format attınız mı?

Genelde bir kurulumu kaldırıp yeniden kurulum yaparken düzgün kaldırılmadığında bu tarz hatalar verebiliyor.

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk-master
    risk-master's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Daha önceki kurulumu kaldırdığınız bilgisayara yeniden mi kuruyorsunuz? Kullanmadığınız süreçte bilgisayara hiç format attınız mı?

Genelde bir kurulumu kaldırıp yeniden kurulum yaparken düzgün kaldırılmadığında bu tarz hatalar verebiliyor.

Evet aynı bilgisayara tekrardan kuruyorum. Şuana kadar hiç format atmadim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Muhtemelen formatladıktan sonra temiz kurulum yaparsanız hata almayacaksınız

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WEBKARTALI
    WEBKARTALI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mrblar
    Sql Server Kurulan pc de bazı hizmet servisleri, regedit kayıtları, %appdata% vb. gibi yerlere iz bırakmaktadır.Siz program-ekle-kaldır kısmından programı silseniz dahi bazı alanlarda sql kurulum izleri kalır.Bunları temizlemeniz gerekmektedir.Aksi durumda almış olduğunu hata vb. almaya devam edersiniz..

Regedit kayıtlarını,
    Temp vs sistem klasötlerini temizlemenizi öneririm.

Front/Back and Developer Intel Tekchnology Exper
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

SQL Server'ın kurulum aşamasındaki birçok hatadan ötürü bilgisayarı formatladığımı bilirim.

Format gözüküyor gibi.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ah şu SQL server yok mu ...

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!