SSD Tavsiyesi İsteği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Jubei bunu yazdı
    koray bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    koray bunu yazdı

Yeni konu açmadım notebook için 120gb ssd alacağım arkadaşlar, önerileriniz nelerdir?

https://www.vatanbilgisayar.com/solid-state-disk/?stk=True&srt=UP

samsung evo serisi al 

120gb lik alıcaksan alma biraz daha koy 250 gb al.  250 bile 2-3 tane şey yükleyince doluyor oyun vs 

hocam abim istedi 120gb yeter dedi samsung pahalı :/ Corsair 120GBokuma 550 yazma 500 wd green 540okuma  - 435yazma bunlar nasıl*

Crucial nasıl bir marka :/

Crucial iyidir, hele birde Momentum Cache aktif hale getirsen, kopyalamada acaip hızlı oluyor, ben tavsiye ederim. :)

HP de çalıştım 1 yıl. hp bazı serilerinde micron ssd kullanıyordu ve hdd lerden daha çok sorun çıkarıyolardı bu yüzden micron gorünce uzak duruyorum.adam akıllı backup almadan micron ssd kullanmanızı onermem.

ucuz ssd ye gelince: 2015 te bir kaç tane silicon power marka ssd aldım piyasaya gore baya ucuzdular ama sorun yaşatmadılar. zaten artık  internet hızlı, online yedekleme beleş yada çok ucuz. deli bir performans beklentiniz yoksa en ucuz ssd ye gitmek mantıklı gibi. zaten en kotu ssd bile HDD den bin kat iyi oluyor.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı
    koray bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    koray bunu yazdı

Yeni konu açmadım notebook için 120gb ssd alacağım arkadaşlar, önerileriniz nelerdir?

https://www.vatanbilgisayar.com/solid-state-disk/?stk=True&srt=UP

samsung evo serisi al 

120gb lik alıcaksan alma biraz daha koy 250 gb al.  250 bile 2-3 tane şey yükleyince doluyor oyun vs 

hocam abim istedi 120gb yeter dedi samsung pahalı :/ Corsair 120GBokuma 550 yazma 500 wd green 540okuma  - 435yazma bunlar nasıl*

Crucial nasıl bir marka :/

Crucial iyidir, hele birde Momentum Cache aktif hale getirsen, kopyalamada acaip hızlı oluyor, ben tavsiye ederim. :)

HP de çalıştım 1 yıl. hp bazı serilerinde micron ssd kullanıyordu ve hdd lerden daha çok sorun çıkarıyolardı bu yüzden micron gorünce uzak duruyorum.adam akıllı backup almadan micron ssd kullanmanızı onermem.

ucuz ssd ye gelince: 2015 te bir kaç tane silicon power marka ssd aldım piyasaya gore baya ucuzdular ama sorun yaşatmadılar. zaten artık  internet hızlı, online yedekleme beleş yada çok ucuz. deli bir performans beklentiniz yoksa en ucuz ssd ye gitmek mantıklı gibi. zaten en kotu ssd bile HDD den bin kat iyi oluyor.

Silicon Power da pahalı geldi bana

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Samsung 860 Evo 250 GB , 295 TL 

https://www.amazon.com.tr/Samsung-SSD-860-EVO-SATA/dp/B079FQ126M

Bana uygun geldi ne dersiniz?

Https tarafından 14/Oca/19 11:47 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

Samsung 860 Evo 250 GB , 295 TL 

https://www.amazon.com.tr/Samsung-SSD-860-EVO-SATA/dp/B079FQ126M

Bana uygun geldi ne dersiniz?

Geçtiğimiz cuma günü amazondan aldım satıcı Amazon olarak görünüyordu cumartesi elime ulaştı şuan kullanıyorum memnunum. Tavsiye ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Dis iz mirikıl arkadaşlar..

Sandisk SSDim hayata döndü..

içinde ne varmış diye açtıydım geçen gün..

üstünde milimetrik smd elemanlar var.. 

diyoda benzer bir eleman gördüm

bakıyım deyip avometreyle ölçtüm, direnç gösteriyor mu diye baktım.. falan..

sonra harici disk deversine bağladım.. o da ne 

bilgisayar bozuk sektör vs gibi şeyler söyledi onar dedim..

birkaç denemeden sonra dosyaları da kurtardı..

dün de hrici disk deversi düzelmişti 

bi yerlerimden bal aktı.. :D

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 4164 Toplam Mesaj: 36
ssd james donkey