Stable Diffusion Xl Nvidia

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Nvidia sd xl kullanima ne zaman acildi bilmiyorum yeni gordum

https://catalog.ngc.nvidia.com/orgs/nvidia/teams/playground/models/sdxl

"a cat walking on a lit istanbul street at night"

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Stable diffusion ile ilgilenen, bilgi sahibi olan var mi aramizda, benim pcde gtx950m 2gb vram var uretim yapiyorum yavas da olsa ama daha cok colab uzerinden kullanim yapıyorum

Dreambooth ile train etme nasil oluyor ben epicrealisim modeli ile train etmek istiyorum mesela colab uzerinden yapmayi bilen var mi, localdede olur, youtubeda rehberler var ama illaki bi noktada hata aliyorum cozemiyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

ilk defa duydum fena değil gibi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

SDXL release edileli 2 hafta falan oldu sanirim.

Train icin biz genelde kohya scriptlerini kullaniyoruz. Gui projesi ile birlikte kullaninca epey pratik oluyor. Fakat senin gpu'da kaldirman pek mumkun degil :/

https://github.com/Linaqruf/kohya-trainer

Elemanin birisi kohya scriptlerini colab yapmis bu sekilde. Denemedim ama muhtemelen calisiyordur. Burda deneyebilirsin sansini.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Hocam su linkte colabdan uretimi yaptirdim ama auto ai kisminda yani uretim kisminda hata verdi vaktin varsa bakabilir misin iki uc tane fotograf ciktiktan sonra hata veriyor

https://colab.research.google.com/github/steinhaug/stable-diffusion/blob/main/Dreambooth_Colab_edition_for_people_in_a_hurry_fp16.ipynb

Hata şu

[*] All AI-Images are saved to your Google Drive in the folder: AI-Images

[*] .

[*] Generating images in 512 x 512....

[*] .. displaying thumbnails of completed images...

---------------------------------------------------------------------------

NameError Traceback (most recent call last)

<ipython-input-3-638813243a8b> in <cell line: 158>()

165 continue;

166 num_inference_steps = filter_x

--> 167 torch.cuda.empty_cache()

168 newprompt = prompt.replace("__token__", kista_modelname)

169 newprompt = newprompt.replace("__ttoken__", YOUR_TOKEN)

NameError: name 'torch' is not defined

Paylasimin reddit linkinide koyuyorum

https://www.reddit.com/r/DreamBooth/comments/143wd2k/new_colab_notebook_dreambooth_and_ai_images_for/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

şu olayı basit ama tam anlamıyla bilale anlatır gibi anlatacak yok mu?

@NmC

--

youtube'da bir türk adam var ama ingilizce telafuzu o kadar kötü ki dinlerken beynim yoruluyor :( düz yazı gibi okuyor sanki.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

ücret veya sınır var mı bunda?

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Tnrsk senin kullandigin kodda muhtemelen bi dependency degismis. Torch kurman gerekiyor kodu calistirmadan once.

! ile baslayan satirlardaki gibi torch kuracaksin https://pytorch.org/get-started/locally/

yalniz python veya kodlama konusunda pek bilgin yoksa daha basit cozumleri dene hocam. Colab falan karisik kalir.

https://github.com/bmaltais/kohya_ss sunu deneyebilirsin

@NoktaliVirgul konu karisik hocam. Kendi modelini mi train etmek istiyorsun, yoksa hazir modelleri sadece denemek mi istiyorsun, senaryoya gore cok degisir.

Kendi bilgisayarimda kurup denemeler yapayim diyorsan.

Automatic1111 (ilk cikan arayuz diyebiliriz, baya ilkel ve teknik bilgi gerektiriyor biraz)

ComfyUI (node editoru olan, biraz daha developer kafasi ile yazilmis bi arayuz)

InvokeAI (bu en user friendly olan olabilir, arayuzu tatli, kullanimi kolay, kanvas falan guzel yazilmis)

bu arayuzlerden birini kurup kullanabilirsin.

Kendi modelimi egitecegim (art stili, avatar, karakter vs) diyorsan da en pratik cozum yukarida verdigim kohya_ss .

Dreambooth veya lora egiterek denemelere baslayabilirsin. Bu arada bunun kolay bi yolu yok, herkes deneme yanilma seklinde ilerliyor. Milletin yazdigi tutoriallardan egitmek istedigin modele gore daha basarili parametreleri ogrenebilirsin.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Tnrsk senin kullandigin kodda muhtemelen bi dependency degismis. Torch kurman gerekiyor kodu calistirmadan once.

! ile baslayan satirlardaki gibi torch kuracaksin https://pytorch.org/get-started/locally/

yalniz python veya kodlama konusunda pek bilgin yoksa daha basit cozumleri dene hocam. Colab falan karisik kalir.

https://github.com/bmaltais/kohya_ss sunu deneyebilirsin

@NoktaliVirgul konu karisik hocam. Kendi modelini mi train etmek istiyorsun, yoksa hazir modelleri sadece denemek mi istiyorsun, senaryoya gore cok degisir.

Kendi bilgisayarimda kurup denemeler yapayim diyorsan.

Automatic1111 (ilk cikan arayuz diyebiliriz, baya ilkel ve teknik bilgi gerektiriyor biraz)

ComfyUI (node editoru olan, biraz daha developer kafasi ile yazilmis bi arayuz)

InvokeAI (bu en user friendly olan olabilir, arayuzu tatli, kullanimi kolay, kanvas falan guzel yazilmis)

bu arayuzlerden birini kurup kullanabilirsin.

Kendi modelimi egitecegim (art stili, avatar, karakter vs) diyorsan da en pratik cozum yukarida verdigim kohya_ss .

Dreambooth veya lora egiterek denemelere baslayabilirsin. Bu arada bunun kolay bi yolu yok, herkes deneme yanilma seklinde ilerliyor. Milletin yazdigi tutoriallardan egitmek istedigin modele gore daha basarili parametreleri ogrenebilirsin.

Kendi resimlerimden bir model eğitip bununla ilgili çıktılar üretmek istiyorum. Sanırım en doğrusu fotoğrafları verip Lora modeli eğitmek. doğru mu?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

@nmc 

Pek anlamam hocam koddan, redditteki eleman herseyi cok basit sekilde hazirladim adimlari takip edip direkt gorsellerini alabilirsiniz demis son adima kadar gittim 3-4 tane gorsel uretip hata veriyo 

Su kohya olayina bakicam hemen 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Güzel ama zor bir uğraşı. Web tabanlı/server olanlar çok başarılı, çünkü sürekli öğreniyorlar, donanımsal olarak güçlüler.
    Offline olarak kendi pc'imde yapacağım diyorsan işte orası zor ve karmaşık.
    En az 8 gb vram bir ekran kartına (rtx serisi iyidir), bol ram ve güçlü bir cpu sahip olman gerekiyor ve ai çalışma mantığını bilmen gerekiyor. Eğitiyorum diye, tam tersi hatalı eğitim ile yapay zeka -> geri zekalı olabiliyor.
    Eğer yeterli donanım, zaman ve bilgin yoksa offline ai olayına hiç bulaşmayın derim.

Tavsiye olarak; Genel yerine özel bir konuda eğitmek daha mantıklı. Özellikle şu aralar SD ile deepnude alternatifleri AI'ler coşmuş durumdalar.

Toplam Hit: 1042 Toplam Mesaj: 11
ai yapay zeka