Steadicam Alacağım Ama Hangisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Merhabalar. 
    Uzun zamandır aliexpress üzerinden ucuz yollu, iş görür bi steadicam bakınıyorum. 
    Sanırım Yelangu marka ucuz bi steadicam buldum. 
    40 cm ve 60 cm uzunluk olarak iki çeşidi var. 
    Ancak bu noktada aklıma takılan bazı sorular var. 
    Uzunluk olarak çekime etkisi ne şekilde olabilir. 
    Yani alacağım steadicam in, 40 cm veya 60 cm olması çekim esnasında bana ne gibi avantaj ve dezavantaj sağlar? (Taşıma ve yük kısmı önemli değil). 

Şu modeli almayı düşünüyorum. 
    http://tr.aliexpress.com/item/DHL-1-3KG-handheld-60cm-S-60-Video-Camera-Stabilizer-S60-DV-camcorder-Steadycam-Steadicam-Arm/32489331967.html 

bi de şu model var, karbon fibermiş sanırım. 
    http://tr.aliexpress.com/item/SF-06-S60-60CM-Carbon-Fiber-Steadicam-Steadycam-Stabilizer-For-Sony-Canon-Nikon-GoPro-AEE-DSLR/32519790595.html?spm=2114.020208.3.218.Ywobej&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_2_79_78_77_82_80_62_81_61,searchweb201560_6 

Ayrıca şurada aynı ürünün farklı boyları ve farklı malzemeden yapılmışları var, mesela karbon alaşımlısı gibi. 
    http://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=200002424&initiative_id=AS_20160103142233&SearchText=camera+stabilizer 

Gönül isterki bi glidecam veya flycam alayım ancak onların fiyatlarına dslr makine almak mümkün 

O yüzden şu ucuz yollu steadicam lerden bana hangisini önerebilirsiniz, nedenleriyle birlikte yazarsanız çok sevinirim. 

Teşekkürler...

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek
    <p>sen her ne kadar ağırlık sorun değil desen de &ouml;yle olmuyor hocam :) 2kg ağırlık bile zamanla 22 kiloya ulaşabiliyor. steadicam de rahat &ccedil;ekim i&ccedil;in &ouml;nce kendi rahatlığın &ouml;nemli. Ben yelek giyip alexa kamera ile denedim sanırım 4-5 dakika dayanabilmişimdir :) carbon fiber olması bu y&uuml;zden senin i&ccedil;in daha avantajlı olur. 40-60 cm olayı da dengeyi daha rahat kurabilmen i&ccedil;in ve bunda alt a&ccedil;ı olayı var mı bilmiyorum ama onda da işine yarar.</p>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

DJI Osma al

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

DJI Osma al

Aynısını diyecektim benim aklımda 299dolar diye kalmış baktım 650 dolar:D Vazgeçtim önermekden.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı
    ZaZu bunu yazdı

DJI Osma al

Aynısını diyecektim benim aklımda 299dolar diye kalmış baktım 650 dolar:D Vazgeçtim önermekden.

filtreden dolayı açıp fiyatlarını göremediğim için Osmo dedim.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

hocam linkteki ürünün bir benzerini 1 seneye yakındır kullanıyorum. daha önce kullandın mı bilmiyorum ama bu ürünlerin inanılmaz ince ayar problemi var. hava değişikliğinde bile kayıyor aq dengesi. ürünün uzunluğu senin için avantaj olacak. ilk kurulum çok zor. lens değişikliğinde işin çok zor. kısaca aq aleti çok zor

la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    burakbet bunu yazdı

hocam linkteki ürünün bir benzerini 1 seneye yakındır kullanıyorum. daha önce kullandın mı bilmiyorum ama bu ürünlerin inanılmaz ince ayar problemi var. hava değişikliğinde bile kayıyor aq dengesi. ürünün uzunluğu senin için avantaj olacak. ilk kurulum çok zor. lens değişikliğinde işin çok zor. kısaca aq aleti çok zor

hocam tam olarak hangi modeli kullandınız?

ince ayar tabi ki 400-500 dolarlık modeller kadar iyi olamaz ama en azından eldeki titreşim kadar da kötü olmaz diye düşünüyorum.

40 cm lik modelleri 65-70 dolar civarında, 60 cm lik modeli 95-100 dolar civarında.

bu farkı vermeye değer mi acaba?

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı
    RaAmLis bunu yazdı
    ZaZu bunu yazdı

DJI Osma al

filtreden dolayı açıp fiyatlarını göremediğim için Osmo dedim.

dji osmo gopro tarzı kameralar için sanırım.

ben dslr makine ile kullanmayı düşünüyorum.

Canon 70D + 18-135 mm lens ile mesela.

goo.gl/qBNZmW