folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Stom Ve Hidrojen Bombasının Çalışma Prensibi Ve Sonucunda Bıraktıkları Etkiler

Stom Ve Hidrojen Bombasının Çalışma Prensibi Ve Sonucunda Bıraktıkları Etkiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    yaw şunu yazabilecek biri varmı 10 sayfa kadar bişi tutsun veya bi link felen verin pls ödef yani notlar berbat durumda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    http://Science.tahribat.com

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    ide şeyhim aradığım ordaki gibi bişi değilki yani ordaki bana geerkeni vermiyo vede çok kısa teşekkürler tam bi kaynak ama kısa yaws
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BartheZ
    BartheZ's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ya abü olayın mantığı o. paso reaksiyon. onu aç, dallandır budaklandır. örnek reaksiyonda verdim ben orda. biraz kimya biliyosan kafandan yaparsın. pekte ayrıntılı bulacağını sanmıom cunku ayrıntı mayrıntı o yani. Mantarlar patlayıcıyı ateşler, rad.aktif madde sıkışır, reaksiyon gerceklesir, nötronlar dışarı fırlar, en dıştaki yüksek voltaj tüpleride onları tutup tekrar içeri fırlatır. Bölece olay abarır. sen de abar

on error go to hell
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad_scientist
    Mad_scientist's avatar
    Erkek
    hocam ben sana dönem ödevini göndereyim.Lise 2 de atom ve hidrojen bombaları hakkında 15 sayfalık çizimli ödevim 100 üzerinden 120 almıştı

Ya göründüğün gibi ol ya da yok ol!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad_scientist
    Mad_scientist's avatar
    Erkek
    atom bombası radyoaktifin gerekli olan hacimden daha az küçük hacimde saklanması yani sıkıştırlmasıyla kendi düzensizliğinin dayanılmaz hal alması ve kendinden küçük daha kararlı elementlere dönüşmesidir.Askeri anlamda Atom bombası diye adlandırılan aslında nükleer füzyon'dur.Genellikle plütonyum ve uranyum kullanılır.Şu anda aklıma gelmiyor bunların atom numaraları.
    hidrojen bombalarıda bunun tam tersi bir prensipte çalışır.Hidrojen molekülleri yüksek sıcaklıkta(güneşte) birleşerek Helyum oluştururlar.Her ne kadarda farklı olsada dünyada denemeleri şimdilik atom bombasına bağımlıdır.Güneşte bulunan sıcaklığı oluşturmak amaçıyla ilk önce bir atom bombası sonrada onun hemen yanında hidrojen bombası patlatılır.
    Konu hakkında başka sorun varsa elimden geleni yaparım. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Ya göründüğün gibi ol ya da yok ol!!!
Toplam Hit: 3484 Toplam Mesaj: 6