folder Tahribat.com Forumları
linefolder Fotografçılık ve Digital Fotograf Makineleri - Video Kameralar
linefolder Su Altında Foto Makinesinin Su Geçirmezliği İçin Kılıf Vs.. Önerileri

Su Altında Foto Makinesinin Su Geçirmezliği İçin Kılıf Vs.. Önerileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ErotikPanda bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    ErotikPanda bunu yazdı

Şimdi en başta ucuz olacak çünkü bir proje için kullanılacak o yüzden çok fazla para vermeye niyetimiz yok.

10 m de dayanıklı olacak 1.30 - 2 saate kadar.

su geçirmez foto makinelerini ( kompakt makineler işte 5m geçirmezlik, 8 metre geçirmezlik vs.. ) denedik onlar sadece suda şoka karşı yani bir anlık düşmeye dayanıklı suyun altında bekleyince su alıyorlar.

O yüzden kılıf gibi bişiy arıyoruz bilen gören duyan varmıdır.

Hiç olmadı en son artık normal makineyi şeffaf poşete koyup dalacaz wallaha :)

Önemli not en ucuz yollu işi yapabilmek.

beni bulman lazım, başkası ayarlayamaz. hele ki ucuz.

su altı makinesimi diyosun yoksa kılıfmı hocam ?

sattığın makineleri diyorsan onu denedik onlar şoka karşı dayanıklı dalmaya karşı değil. bi anlık düşmede kurtarıyor su almadan ama dalınca yani belli bir süre bekleyince mort..

Ama kılıf diyosan görüşelim.

ben artık makine satmıyorum ama olympusun tr de satılan her modeli için yardımcı olabilirim, şöyle diyim maliyeti altına bile getirtebiliyorum göbekten bağımız var; konuya dönersek sen hangi modelleri denedin de başarısız oldun? su altı makinesi olmayan makineyi suya sokarsan tabi ki bozulur, water proof serisi makine deneyip su alıyor dersen geri gönder yenisini göndereyim veya paranı iade al derim. kılıfa gelince kılıflı makine alacaksan epl-2 alıp ona uygun kılıf ve lens almalısın mükemmel foto ve video kayıtları yaparsın o makineyle.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

water proof serisinde adamlar açıkca yazıyor şoka karşı dayanıklıdır dalmayın diye :)

He eğer tamam diyosan ben alır dalar dalar geri yollarım sorun yok :D

senin site neydi bi göndersene.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ErotikPanda bunu yazdı

water proof serisinde adamlar açıkca yazıyor şoka karşı dayanıklıdır dalmayın diye :)

He eğer tamam diyosan ben alır dalar dalar geri yollarım sorun yok :D

senin site neydi bi göndersene.

sen tough serisinden bahsediyorsun, makinelere bok atman saçma olmuş,

al bakalım, şoka mı dayanıklı su mu geçirmez kendin gör, nutella seni.

http://www.youtube.com/watch?v=x0k94fGByNo 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Adam resmen yüzeyde çekiyo tabi makineye bok atarım hadi onu bi 10 m de deneyelim. dediğim gibi ben 10 ye kadar arıyorum.

Para vericek olsam kiralarım prof makineyi 50 m yede dalarım

dikkat ettiysen ucuz bir çözüm arıyorum :)

Neyse gerek kalmadı aranan kılıf bulundu fe test edildi sorun yok teşekkürler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ErotikPanda bunu yazdı

Adam resmen yüzeyde çekiyo tabi makineye bok atarım hadi onu bi 10 m de deneyelim. dediğim gibi ben 10 ye kadar arıyorum.

Para vericek olsam kiralarım prof makineyi 50 m yede dalarım

dikkat ettiysen ucuz bir çözüm arıyorum :)

Neyse gerek kalmadı aranan kılıf bulundu fe test edildi sorun yok teşekkürler.

Bak şimdi ne yazdın suya değil şoka dayanıklı, videoyu verdik neymiş demek ki suya dayanıklıymış.

Su altı modellerinde 3 metre 5 metre 10 metre 20 metre diye belirtir, water proof giriş serisi 3,50 mt havuza göre dizayn edilmiştir pratikte 5 metreye kadar su geçirmez kendim denedim. youtube da videolarını incelersen 5-5,5 metreye kadar su geçirmediğini görürsün.

Dalışta kullanılacak makinelere gelince bunlar pahalı makinelerdir 100 200 usd fiyata bulamazsın, dslr veya aynasız epl tipi makinelerin dalış kılıfları bulunur bunların da fiyatları su geçirmeyeceği derinliğe bağlı olarak değişir.

Senin bu konudaki bilgisizliğin koskoca fotoğraf makinesi üreticilerine bok atmayı gerektirmez. Ha şu da var senin tavrındaki bilinçsiz tüketiciye mal satmak da hizmet vermek de satıcıya eziyet oluyor; iyi ki alışveriş yapmamışız.

Kılıfını güle güle kullan, güzel bir hobi seçmişsin.

Toplam Hit: 3177 Toplam Mesaj: 26