Şu Film Nasıl Oskar Almaz Ya Canım Kardeşim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    seboist bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

bi konuda daha yazmıştım mesele o zamanlarda bu filmlerin efsane olması değil çünkü o zamanlar kapalıydık dünyaya bu bir gerçek.

ama o zamanların dizi, sinema kalitesi üstüne koyarak bugünlere gelmedi boka sararak geldi. hala efkarlı şekilde andığımız o dizilerin üstüne koyarak sektör gelişseydi şimdi bizimde dışarıdan dizilerimiz takip edilirdi. ama şu anki dizilerin tek teması bi adam kankasının manitasını düdüklememin türlü yollarını aradığı maceralı ağlamaklı yapımlar.

Aga 70 lerde bir sex filmi furyası başlamış Türkiye'de ondan sonra sinama iyice sıçmış açıkçası.

Türkiye'de sinama ve oyunculuk demek gün geçtikçe kaliteden çok, popüler kültüre köpek olmak demek anlamına geliyor. Son yıllarda çıkan oyuncular, 80 lerde ünlü olan oyunculara nazaran daha boktan bir duruşu ve oyunculuğu olan kişiler. Peki neden? Çünkü kaliteli oyuncu değiller. Kimi (erkek bayan) manken, kimi yakışıklı, kimi piyasa orospusu. Ama sonuç = oyunculuk 0;

Ayrıca eski samimi seneryolar çok daha az çıktığını düşünüyorum. Yazarlarında boka sardığı bir gerçek.

Fetih 1453 filmindeki oyunculukla

Bir Tarkan filmindeki oyunculuğu karşılaştırınca bende tarkan filmi ve seneryosu çok daha özgün ve çok daha iyi oyunculağa sahip. Hele ki o imkansızlıklarda.

İmkansızlıklardaki o filmlerin samimiyeti daha fazlaydı. Doğaçlamanın daha çok olduğu filmler. Hababam sınıfı nı düşün adamlar, askerden izinden gelen oyuncuları için filmin seneryosunu değiştirip adamıda oynatmışlar.

Dizilere bakarsak zaten iyice orospu olmuş diziler görürsünüz. Eskiden (üvey baba, süper baba, mahallenin muhtarları, bizimkiler) gibi diziler gerçek Türkiye hayatını yansıtan, SEVİYELİ, KALİTELİ dizilerdi.

Şimdiki nesil tam bir orospuluk dizileriyle büyüyor. Zengin Aile dizileri. Ferrariler, Yakışıklı, güzel zengin çocuklar. Onların aşk hikayerleri, Amacasının eşini siken yakışıklı oğlan. Küçük sırlar gibi orospuluğu fahişeliği zenginiliği kültürel anlamda bizdenmiş gibi empoze eden diziler.

İphone 6 sız telefon konuşması yapamayan insanların yaşadığı caddeler, mahalleler. Bu tür dizilerden bahsediyorum. Eskiden acitasyon, içtenlik olan dizi ve filmler hatta oyuncular vardı. Şimdi zenginliği, zevk ve sefâ yı empoze eden, tükettiren, ürettirmeyen diziler filmler var.

Neyse gene edebiyat parçaladım. Söylediklerim tamamiyle genellemelerden ibaret yoksa arada düzgün olan oyuncular veya projeler bulunmakta tabiki.

kreyzi hocamda drkill hocam da on numara yazmışlar elinize sağlık.

aynılarını düşünüyorum.imzamı atıyorum

Sunu soylemeyi unutmussun

Oyuncularin cogu senaristin yigeni.

Yonetmenin sevgilisi.

Oyuncunun kizi. arkadasi gibi boyle torpille girilen isler. 

Bir kiz var . adini bilmiyorum ama kiz inamilmaz cirkin yeteneksiz. Ve ustelik sevimsiz

Ama baktim hep başroller veriliyor anlamadim 

Sonra baktim senaristin yigeni. Ayni dizide ayni versiyonun erkegi var . cocuk yeteneksizlik abidesi

Oda yonetmenin oğlu çikti :)

Bu durumda bir cacik olmaz

Hic bir türk sinemasina gitmiyorum.

Ama yabanci manyagi oldugumdan degil onlarida seciyorum . 

Bu film superdi

. hababamda oyle ard arda yayinlansa izliyorum.

Onun yerune bir fil cekemediler yazik 

futurist tarafından 04/May/15 21:45 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 5852 Toplam Mesaj: 32