folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder SU PC DEN BİLGİSAYARA GORUNTU AKTARIMI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN Bİ BAKSIN

SU PC DEN BİLGİSAYARA GORUNTU AKTARIMI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN Bİ BAKSIN

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek
    Arkadaslar ben bilgisayarın goruntusunu tv ye aktarmak istıyorum ama ne yaptımsa basaramadım kımıleri dedi onun ayrı bi programı var 128 mb gforce ekran kartım var ve bu isi yapamıyorum anlıyan bi kardes varsa bi yardım cı olsun
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PcKoPaT-
    _PcKoPaT-'s avatar
    Erkek
    Şimdi senin ekran kartı dual port mu? Yani böyle bi giriş warsa kullanırısın. Warsa tüm görüntüleri TV ye arktarmak için birincil görüntü adresini TV" ye ayarlaman lasım. Yada -tabi swende böle bişiy warsa- görev çubuğundayken sağ tuşa tıkla -bende nview ayarı yasıyo- ekran kartını yükledikten sona çıkmaya başlayan yeni bi nesne warsa oraya gir oradan bi yerden ayarlama yapabileceksin işte

saygılarımla PcKoPaT

Göte Giren Şemsiye Açılmaz...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek
    peki ekran kartının arkasındaki hangi cıkısı kullanmam lazım ve nasıl bir ara kablosu olması lazım ekran kartımın senın dediğin daul port olup olmadıgını nasıl anlayabılırım yardımlarıniz için tesekkurler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    geforce... arkasında mutlaka s-video çıkışı wardir .. ps2 portuna benzer ama değildir sakin oraya klavye yi takmaya çalışma ... yapman gereken şey 1 adet s-video dan scart a bir kablo ve tvdeki scart a girecek kart... s-video çıkışına ( kalvyeye benzeyen ) e kablonun bi ucunu takarsin .. diğer çıkış tanıdık bişeydir.. çoğu hoparlörde felan vardır .. jag mi diyorlardi ne şu ince tek olani değilde etrafında 4 tane yuvarlak metal birde ortdan bi tane çubuk çıkar.. onuda scart kartının video girişine takıp scart kartını tv nin scart girişine bağlarsın... ve kartin üzerinde in / out u out yaparsin .. bağlanti hal olunca iş pc ye kaliyor.. görüntü özelliklerinden vga yi seç.. gelişmişte tv out şeçeneği olacak.. ( pc im tv ye baglı değil tam hatirlayamiyorum bu kismi ) tv out şeçeneği bağlanti tamamsa aktif hale gelir.. ordan uygun bir pal veya ntfs şeçersin ... çeşitli ülke isimleri var.. birini şeç hiç farketmiyor .. en iyi görüntü vereni bul ve kullan .. kolay gelsin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek
    o dediklerini yaptım da bilgisayardan yapılacak ayarı yapamadım onu tarif edersen iyi olur bana bunun için bi program oldugunu soylrdiler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    her geforce da tv out yoktur....

eğer tv out yoksa kartında tvout kartı alabilirsin..

diğer yapman gereken ise tvtool isimli programı indir.. oradan tüm ayarları yapabilirsin... bu kadar..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnzoFerrari
    EnzoFerrari's avatar
    Erkek

ben de yardımcı olmaya çalışayım. öncelikle Konunun başlığını yanlış yazmışsın
    PC den bilgisayara değil PC den TV ye olacaktı ;)

önce PC yi ara kablosuyla TV ye bağla. TV de AV kanalını bul. masaüstünde sağ tıkla/özellikler kısmında Görüntü birimleri yazan kısımda 2 tane monitör bulunması lazım oradan alttaki monitörü seç.
    onu seçince altta bitane yazı var "windows masaüstümü bu monitöre genişlet diye yazıyor. onu işaretle. TV ekranında masa üstünün gelmesi lazım.
    eğer oyun oynamak istiyorsan ekran kartının TV OUT çıkışının max. çözünürlüğünü bilmen lazım. mesela benimkisi 800*600 bunun daha üzerine çıkmıyor. oyunlarda bu çözünürlüğü seçmen lazım. ayrıca oyununda TV OUT olayını desteklemesi lazım. ama okadar güzel olmuyor. ben pek sevemedim. ColinMc Rae 2 yi sorunsuz olarak TV de oynayabiliyorum.

-MENDOCINO-
Toplam Hit: 1987 Toplam Mesaj: 7