folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Süperonline Adsl Geç Ödeme Yaptığım İçin 25 Tl Hizmet Bedeli Almış

Süperonline Adsl Geç Ödeme Yaptığım İçin 25 Tl Hizmet Bedeli Almış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Ben adsl hattımı 3 ay dondurmuştum ve ay sonunda hattım otomatik olarak açıldı.Son 4 5 günlük fatura geldi (12 tl).O faturayı cok önemsemedim ve yaklaşık 1 hafta kadar geç yatırdım.Yatırmadan önce internet hızınız yavaşlamıştır dedi ve bir gün sonra yatırdım.2. fatura geldiğinde 25 tl hizmet bedeli kesmişler.. Fatura detaylarını incelediğim için açma kapatma/hız düşürme diyor.Hattım kapanmadan hız düşmesine bile 25 lira kaktırmışlar.Tabi o parayı onlara yedirmedim hemen süperonline facebook sayfasına yorum olarak yazdım.EĞer ki düzelmezsede her yere yazacağımı açık bir dille anlattım.Gelen mesaj şu şekilde oldu

Faturanız üzerinde gerekli güncelleme yapılarak tutara müdahale sağladık. Bu işlemi yıl içerisinde bir defaya mahsusen uygulayabilmekteyiz. Bilgilerinize arz eder, iyi akşamlar dileriz.  Demem o ki böyle haksız kazanç sağlayan insanlara paranızı kaptırmayın.Faturamı kontrol ettiğimde gerçektende düştüğünü gördüm.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hat açma kapatma bedeli haksız kazanç değildir. Yani haksız kazanç olabilir ama yasaldır bazen müşteri temsilcilerinin bunu düzenleme yetkisi vardır.

gsmhatlar için şuan açma kapama bedeli 14 TL  1.5 sene önce 6 TL di.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hat açma kapatma bedeli haksız kazanç değildir. Yani haksız kazanç olabilir ama yasaldır bazen müşteri temsilcilerinin bunu düzenleme yetkisi vardır.

gsmhatlar için şuan açma kapama bedeli 14 TL  1.5 sene önce 6 TL di.

Yok hocam hattım kapanmadı sadece hz düşümü yapıldı.Hat açma kapatma elbette haklı bir işlem.ELektrik,su her şeyde alınıyor ama burdaki konu hız düşüm olayı hat kesimi değil.Kaldı ki 1 haftalık bir gecikme öyle aylarca değil 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Superonline hat kapatmıyor zaten hız düşürüyor 128kb ve bunu 2.faturada hemen yapıyorlar..

Kendine İyi Bak ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

Konuyla tam alakası yok ama müridleri bilgilendirmek için yazayım.
    Hattınızı kapattırırken mutlaka o gün kapattırdığına dahil belge alın , personele o gün kapattırdığınızı tekrarlatarak sözlü teyid ettirin. İsmini soyismini alın. Yoksa 2 ay ya da 3 ay sonra kapatıp size kullanmadığın internettin faturasını ödetiyorlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek

fatura da adı açma kapama bedeli olarak yazabilir senden ne olarak yansıyacak bilemiyorum ama kılıfına uydurulmuş bir durumdur elektirik ve suda da aynı işlem yaplıyor kesmeden kesme  bedeli alıyor itiraza sözlü yanıt sizin iyiliğiniz için kesmedik hizmetini oluyor tüketici haklarına hatta savcılığa kadar yürü derim uğraş emsal teşkil etsin ben uğraşıyorum .

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    soldat bunu yazdı

fatura da adı açma kapama bedeli olarak yazabilir senden ne olarak yansıyacak bilemiyorum ama kılıfına uydurulmuş bir durumdur elektirik ve suda da aynı işlem yaplıyor kesmeden kesme  bedeli alıyor itiraza sözlü yanıt sizin iyiliğiniz için kesmedik hizmetini oluyor tüketici haklarına hatta savcılığa kadar yürü derim uğraş emsal teşkil etsin ben uğraşıyorum .

Facebook'a yazdım(onların sayfasına yorum olarak) hemen sorunu çözdüler.Hak verilmez alınır sözünü bir kez daha gördük.Şu an faturamdaki 25 liralık kesintiyi geri aldılar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    Seminerist bunu yazdı

Hattınızı kapattırırken mutlaka o gün kapattırdığına dahil belge alın , personele o gün kapattırdığınızı tekrarlatarak sözlü teyid ettirin. İsmini soyismini alın. Yoksa 2 ay ya da 3 ay sonra kapatıp size kullanmadığın internettin faturasını ödetiyorlar.

:D alemsin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    Seminerist bunu yazdı

:D alemsin

Toplam Hit: 1030 Toplam Mesaj: 9
adsl süperonline