folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Superonline Adsl İptali - Tüketici Hakları

Superonline Adsl İptali - Tüketici Hakları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asd
    asd's avatar
    Erkek

Arkadaşımın evine superonline adsl bağlandı. Fiber olmadığı için TTNET altyapısı kullanılıyormuş. Bağlandıktan 1 gün sonra internet geldi. Ertesi gün tekrar gitti. Superonline müşteri hizmetleri bağlantıya dışarıdan bakıldığını sorun olmadığını sorunun içerden kaynaklandığını söyleyip telefonu kapatmışlar.

Şimdi ne yapmamız gerekiyor? Biz interneti bunlardan kullanmak istemiyoruz ve iptal ettirmek istiyoruz. Eve gelip modemi bağlamalarından itibaren geçen süre max 10 gün. Dediğim gibi bunların sorunu çözmeleri için veya iptal edip mağdur olmamamız için ne yapmamız gerekiyor? Konuya hakim arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

İmzA
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Bana da aynısı oldu. Eve ilk bağlantı için gelen adam iç tesisata baktı sorun yoktu. Aradım birkaç kez hep iç tesisat dediler ben de hep sizin yolladığınız adam baktı iç tesisatta sorun olmadığını söyledi dedim. Hız 8 Mb'ten 1 Mb'e kadar düştü 1 Mb üstü bağlantı sürekli kopuyor ya da hiç bağlanmıyordu. 10 gün 1 Mb kullandım 2-3 kez aramıştım sonunda aradım epey fırçaladım böyle olacaksa ben iptal ediyorum taahhüt falan da tanımam bana hizmet veremiyorsunuz dedim. Kadın oradan ne yaptıysa o gün düzeldi bir daha sorun yaşamadım. Bu koduğumun ülkesinde sesini çıkarmazsan olan hep sana oluyor işimizi halletmek için illa bağırıp çağıracağız.

İç tesisatın sorunsuz olduğundan emin olduktan sonra arayıp ağzına geleni söyle.

DarkSkull tarafından 01/Kas/16 16:28 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NightShadow
    NightShadow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Elinize verdikleri sözleşmedeki iptal maddelerini okudunuz mu?

Everything that has a beginning has an end.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asd
    asd's avatar
    Erkek

@darkskull Hocam bağlandıktan sonra internet geldi 1 gün sonra tekrar gitti. İç tesisatta sorun olduğunu sanmıyorum. 4 yıldır ttnet tarafından internet kullanılıyor bu evde. Superonline bağlandıktan sonra da internet  geldi. Sonradan gitti. İç tesisatın sağlam olduğunu düşünüyorum. İptal ettiricez dedim bağırdık çağırdık , iç tesisatımız sağlam diyorsanız ekip yolluyorum dedi.

@nightshadow bize sözleşme fotokopisini falan vermediler hocam.

Şimdi iptal ettirmek istiyoruz cayma bedeli 280 Lira dediler. Biz bunu ödeyip tüketici haklarına başvursak haklı çıkar mıyız? Bu süreç ne kadar sürer.?

İmzA
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NightShadow
    NightShadow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Taahhüt yasası hakkında BTK dan alıntıdır. 

Taahhütlü tarife aboneliğimi istediğim zaman sonlandırabilir miyim? 

Taahhütlü sözleşmenizden caymanız halinde İşletmeciler taahhüde aykırılığın oluştuğu döneme kadar aboneye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamını cezai şart veya cayma bedeli olarak talep edebilmektedirler. 

https://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Sik-Sorulan-Sorular/Internet-Hizmetleri

Everything that has a beginning has an end.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delinetci
    Delinetci's avatar
    Erkek

"MADDE 9 – (1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir." http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm

Delinetci tarafından 01/Kas/16 18:28 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Bana cayma bedeli falan dememişlerdi sorunu düzelttiler hemen. Hizmet alamıyorum yapmadığınız bağlantıdan neyin cayma bedelini istiyorsunuz de. Ya bana ödediğim paranın karşılığında alacağım hizmeti verin ya da beceremiyorsanız iptal edin de.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    NightShadow bunu yazdı

Taahhüt yasası hakkında BTK dan alıntıdır. 

Taahhütlü tarife aboneliğimi istediğim zaman sonlandırabilir miyim? 

Taahhütlü sözleşmenizden caymanız halinde İşletmeciler taahhüde aykırılığın oluştuğu döneme kadar aboneye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamını cezai şart veya cayma bedeli olarak talep edebilmektedirler. 

https://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Sik-Sorulan-Sorular/Internet-Hizmetleri

Istedikleri pozisyonu uygularlar yani..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tüketici hakem heyetine değil BTK'ya şikayet edeceksiniz. Kullanmadığım internetin faturasını kestiler taahhüt cezası çıkardılar diye. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

ben geçmiştim, nerdeyse her gece müşteri hizmetlerini arayıp söverek sonunda iptal ettirdim. sürekli kopup duruyordu bağlantı. Sıkıntı; altyapı olmadığından ttnet altyapısını kullanıyorlar, ttnet de bunlara p.çlik yapıyor port bağlantılarında sorun çıkartıyor. tamam ana suçlu ttnet olsa da beni süperonline bağlar, veremeyeceğin hizmeti taahhüt etmeyeceksin arkadaş. ttnet de ondan bi iki tık ilerde işte ama napalım geri döndüm, modemlerini de götürüp superonline'a geri verdim başlarına çalsınar diye.

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byugr
    byugr's avatar
    Erkek

Aynısı bende de oldu hocam. içtesisatınızdan dediler adam çağırdım baktırdım hiç sorun yok dedim hâlâ  iç tesisat deyip durdular 2 gün sonra kendiliğinden geldi. iptal edecektim 45 lira yaptılar 59 luk tarifeyi kullanıyorum şimdi bi sıkıntı yok. iptal etsende ttnet de aynı değişen yok.

Bir namazlık saltanatın olacak, Taht misali o musalla taşında.