folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Superonline Dan Türk.Net E Geçiş - Vdsl Modem Lazım

Superonline Dan Türk.Net E Geçiş - Vdsl Modem Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    siberturq bunu yazdı

Kimine iyi kimine kötü oluyormuş bu türknet.

Çok kopma oluyormu.

Hocam kopma olayını konuşmuştum kendim için. Benim superonline da en çok yaşadığım sıkıntı oydu ttnet te en büyük problemim internete bağlanmaktı :)

Olay şu hattının bir kalitesi var. Mesela benim evin kalitesi(desibel mi ne diyorlar) 13mbps mi neymiş. Onu da açıklarken bacaklardan birinden sinyal zayıf geliyor diyor. Yani adam diyorki sana 16mbps yaparsam (bu internet sağlayıcılar tarafından açılan bir vana yani) sürekli kesilir çünkü o bacak zayıf diyor. Ama ben sana 13mpbs olarak tanımlarsam her zaman kesintisiz 13 alırsın ki dedikleri gibi öyle oldu. TurkNette de 13 le hiç kopmuyordu şimdi tekrar superonline a geçtim onda da hiç kopma olmuyor.

Burada kopma hikayesi bitti. Bundan sonrasında superonline a geçme hikayemi anlatacam kesin okuyun.

Agalar ben turknete geçerken superonline interneti kapattırmadım modem lazım olacak diye. Superonline ı aradım dondurun hizmedi dedim. Bir amacımda olurda turknet hırt çıkarsa superonline a geçerken bekleme yapmayayım falan dedim.

Turkneti kullandım baktım iyi fiyat aynı hız aynı tahattüd yok adamlar kazsın dedim. Superonline ı aradım dedim kapatın

Agalar hemen iptal den aradılar size 3 ay beleş verek. dedim yemez ayda 3 liraya girmem o riske. Siz dedim kapatın

Bunlar bir daha aradı dedi ki 5 ay beleş yapıyoruz dedim yok 6 ay dedim bilemedim 7 yapıyoruz dedi dedim ruhumu değil ama bedenimi satın alabilirsiniz zira ayda 50 tl ye kadar düşmüş oldu fatura.

Dedim ama ben yinede sizin interneti bilemem gelsin eleman baksın 1 ay denerim beğenirsem öyle girerim tahattüd e yoksa dedim yemezler. Kesin çözecez dert değil ama tamam öyle olsun dediler. İlk ay ama 90 tl gelir dediler dedim bak yine ayıp ediyon

Ok aga o farkı (50 den 90 a çıkan 40 tl farkı) size indirim olarak sunacaz dediler.

Demem şu it gibi pazarlık yapılıyor bu kodumunun sisteminde. Yapın pazarlık kapat o zaman de. 2 senelik müşteriyi kaybetmek istemediler yani adamlar anladı tahattüdlü müşterinin değerini. Ayda 60 tl * 24 = 1440 lira para bağlıyorsun aga hane başı.

Eyyorlamam budur eşşek gibi yazdım

Anıl
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı
    siberturq bunu yazdı

Kimine iyi kimine kötü oluyormuş bu türknet.

Çok kopma oluyormu.

Superonline ı istesen de kapatamıyorsun. 1 haftadır uğraşıyorum. Önce fax bize ulaşmadı diye 1 hafta oyaladılar, açık açık yalan söylediler. Şimdi de kimlik fotokopisi net değil diye bir bahane uydurmuşlar, tekrar başvurun diyorlar. İnternette yüzlerce benzer şikayet var, resmen iptal etmiyoruz diyorlar. Hayatımda bu kadar adi bir firma görmedim. Her gün telefondan arayıp tekrar tekrar kampanyaya üye yapmaya çalışıyorlar. O kadar nefret ettim ki, superonline ı kapatınca evdeki tüm turkcell hatları da kapattıracağım. 

zigor tarafından 16/Ağu/17 19:47 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Yeni konu acmayayim dedim hocalar banada vdsl modem lazim 2. El 

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı

@ari41 bu iş için ulaşacağın kişi :) 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı

@ari41 bu iş için ulaşacağın kişi :) 

Evet gordum de murit den herkes memnun ama modeme diss atanlar olmus arada kaldim 

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yaklaşık 1 yıl oluyor Turknete geçeli ilk başlarda akk şeysi yokken de iyidi akk 150gb idi geçene kadar hızım hep aynı kaldı ne kopma ne gitme hiç bir şey yok

akk geçince tarifedeki gibi düşüyodu şimdi akk de kalktı full speed gidiyorum

vdsl modem alamda görem 86mbit :D

hatta baktırdım 86mbit destekliyor max

yaşadığım yer bodrum

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Geçeli 2 ay bitti memnunum. @Kaptan Müridin referansıyla üye oldum ve bu ay beleş kullanacağım. İş yerindeki birine de ben referans oldum önümüzdeki ay da beleş. Ohh mis. 2 ay bedeva sınırsız internet.

@ari41 müridin sattığı modemle aynı modemden aldım bende. W9970 ben memnunum şuan. 

Not: Başvuru yaparken turk.net bana max. 35 mbit dedi. Ok dedim. Bağlattıktan bir süre sonra online işlemleri karıştırırken baktım paket yükselt bölümüydü sanırım 75 mbit e yükselt var. Seçtim onu ışık hızıyla. Geçen aydan beri 75mbit oldu hızım. Wi-fi de max. 68 mbit i gördüm. 1000 dk da telefon veriyor daha ne olsun.

Geçmek isteyen varsa bana ulaşsın :)

JOE tarafından 03/Kas/17 08:19 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
Toplam Hit: 3009 Toplam Mesaj: 28
vdsl modem alınık vdsl modem