folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Superonline Virüs Tespit Sistemi "Bu Doğru Mu?"

Superonline Virüs Tespit Sistemi "Bu Doğru Mu?"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

merhaba müridler. başlık biraz karmaşık oldu sanki ama şöyle bi olay var 10 gün kadardır netin hızı yarı yarıya düştü.

normalde 1.4 filan sorunsuz down yaparken bu aralar 800kb üzerine çıkmıyordu aradım mh değerlerin çok iyi olduğunu sorun olmaması gerektiğini filan söyledi.

sonrasında dns filan değiştik karşılıklı modem için frekans filan değişti ama sonuç alamadık. en son virüs olabilir mi dedi ki daha önce söylediğinde yeni format attığımı söyledim. formatı daha geçen perşembe atmıştım denk geldi üstüne.

cmd ekranında netstat yazdırdı ve bi ip dökümü çıktı ortaya. onun tezi bunların çıkmış olmasının sebebi virüs kaynaklı.

çıkan ip filan şunlar: http://prntscr.com/9orfyk

pc'de normalde ms essentiels kurulu onun dışında down yaparken filan özen gösteriyorum indirdiğim yere. sadece şu win10 etkinleştirmek için kms kurulu onu da daft'ın tavsiyesi ile bir kaynaktan çektim sanmıyorum güvenilmez bir kaynak olacağını.

özetle mh haklı mı pc virüslü mü ? öyle ise bu tarz virüse karşı en iyi program hangisidir hangisi ile rahat sonuç alırım ?

Kreyzi tarafından 11/Oca/16 17:22 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Malwarebytes'ı kur tarat müdür

Sıkıntı varsa çıkar zaten temizlersin 

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

merhaba müridler. başlık biraz karmaşık oldu sanki ama şöyle bi olay var 10 gün kadardır netin hızı yarı yarıya düştü.

normalde 1.4 filan sorunsuz down yaparken bu aralar 800kb üzerine çıkmıyordu aradım mh değerlerin çok iyi olduğunu sorun olmaması gerektiğini filan söyledi.

sonrasında dns filan değiştik karşılıklı modem için frekans filan değişti ama sonuç alamadık. en son virüs olabilir mi dedi ki daha önce söylediğinde yeni format attığımı söyledim. formatı daha geçen perşembe atmıştım denk geldi üstüne.

cmd ekranında netstat yazdırdı ve bi ip dökümü çıktı ortaya. onun tezi bunların çıkmış olmasının sebebi virüs kaynaklı.

çıkan ip filan şunlar: http://prntscr.com/9orfyk

pc'de normalde ms essentiels kurulu onun dışında down yaparken filan özen gösteriyorum indirdiğim yere. sadece şu win10 etkinleştirmek için kms kurulu onu da daft'ın tavsiyesi ile bir kaynaktan çektim sanmıyorum güvenilmez bir kaynak olacağını.

özetle mh haklı mı pc virüslü mü ? öyle ise bu tarz virüse karşı en iyi program hangisidir hangisi ile rahat sonuç alırım ?

browserları ve çalışan uygulamaları kapatıp yeniden netstat yaz bakalım?

netstat komutu adı üstünde aktif network istatistiklerini veren dökümdür. Ordaki ipler herhangi bir sitenin veya backend çalışan bir programın ipleri olabilir. Malwarebytes kur dene olmadı hijackthis le bir tarat bakem.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

hocam virus falan herseye eywallah ama daha oncekı konularımda da aynı seye degındım. Superonlıne iyiydi ttnete göre falan hala cok ıyı ama aynı sey bende de oluyor ara ara. 16mb hız var adsl normalde 14 u çok rahat gorordum. Bu aralar sureklı ınternette yavaslık var. MH ile görüştüm ve sırayla cozumleri

1-hat bağlantılarınızı kontrol edın dedı (bizzat kendim yeni hat cektım kutudan sorun duzelmedı)

2-telekom kaynaklı dedıler.(ev sahıbım telekomcu rıca ettım ekıp gonderdı baktırdı hıc bı sorun yok dedıler)

3-virus var dedıler( evde 4 pc var 2 laptop birisi mac bir masaustu wın ve bir tane linux hepsne mi vırus bulastı)

Ama sıkıntı bızdedır demedıler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek
    clogu bunu yazdı

hocam virus falan herseye eywallah ama daha oncekı konularımda da aynı seye degındım. Superonlıne iyiydi ttnete göre falan hala cok ıyı ama aynı sey bende de oluyor ara ara. 16mb hız var adsl normalde 14 u çok rahat gorordum. Bu aralar sureklı ınternette yavaslık var. MH ile görüştüm ve sırayla cozumleri

1-hat bağlantılarınızı kontrol edın dedı (bizzat kendim yeni hat cektım kutudan sorun duzelmedı)

2-telekom kaynaklı dedıler.(ev sahıbım telekomcu rıca ettım ekıp gonderdı baktırdı hıc bı sorun yok dedıler)

3-virus var dedıler( evde 4 pc var 2 laptop birisi mac bir masaustu wın ve bir tane linux hepsne mi vırus bulastı)

Lanet girsin superonline'a.
    16mbit internet bağlattık taşındığımız yere. Alt komşumuzda superonline kullanıyor ve binanın tesisatı aynı. Komşumuz 25mbit sorunsuz kullanırken ben 16mbiti 8mbit olarak kullanıyorum.
    İlk başlarda 2mbit ve sürekli kopuyordu aradık binadan gelen kablolarda sorun vardır vs. dedi elektrikçi çağırdık baktı bina zaten yeni kablolar sağlam dedi. Tekrar aradık hat desteklemiyordur 14mbite çekelim dedi yine kopmalar oldu.
    Arıza kaydı bıraktık türk telekomdan geldiler binadaki kutuda sorun varmış düzelttik dediler yine kopmalar oldu. Yine arıza kaydı bıraktık yine türk telekomdan gelip binadaki kutuda sorun olduğunu ve düzeltildiğini söylediler.
    Kopmalar ve yavaslık devam etti en son hattı 8mbite sınırladılar.
    Bulunduğum yerde Kablo TV olsa bir dakika düşünmem geçerim. 30Tl'ye 8mbit alıyorsun kopma problemide yok. Ayrıca her ay maximum 5 kere 5tlye günlük 100mbit akksiz paket alabiliyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Başka cihazla bağlanmayı dene 

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

malwarebytes ile tarama yaptım 21 orta ölçekli tehtit buldu çoğu anahtar filandı neyse temizle dedim ama hız aynı.

sanırım hatun direk işkembeden salladı kapadı telefonu. bi şekilde arıza kaydı açtırayım gelip baksınlar. buradaki ttnet çalışanları komple tanıdık kayıt düşerse soyisime göre hemen gelirler. nakilde de öyle olmuştu gelen eleman akraba çıktı oturduk yemek yedik evde hattı bağladıktan sonra :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle kabloyu tak. Bi sabah bi de akşam speedtest.net'ten en yakın sunucuyu seçerek test yap.

--Modeme tek bilgisayar bağlı halde hız testi yaparken görev yöneticisinde performans tabındaki ağ kullanımını izle.

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    h0rtl4kk bunu yazdı
    clogu bunu yazdı

Lanet girsin superonline'a.
    16mbit internet bağlattık taşındığımız yere. Alt komşumuzda superonline kullanıyor ve binanın tesisatı aynı. Komşumuz 25mbit sorunsuz kullanırken ben 16mbiti 8mbit olarak kullanıyorum.
    İlk başlarda 2mbit ve sürekli kopuyordu aradık binadan gelen kablolarda sorun vardır vs. dedi elektrikçi çağırdık baktı bina zaten yeni kablolar sağlam dedi. Tekrar aradık hat desteklemiyordur 14mbite çekelim dedi yine kopmalar oldu.
    Arıza kaydı bıraktık türk telekomdan geldiler binadaki kutuda sorun varmış düzelttik dediler yine kopmalar oldu. Yine arıza kaydı bıraktık yine türk telekomdan gelip binadaki kutuda sorun olduğunu ve düzeltildiğini söylediler.
    Kopmalar ve yavaslık devam etti en son hattı 8mbite sınırladılar.
    Bulunduğum yerde Kablo TV olsa bir dakika düşünmem geçerim. 30Tl'ye 8mbit alıyorsun kopma problemide yok. Ayrıca her ay maximum 5 kere 5tlye günlük 100mbit akksiz paket alabiliyorsun.

Komşun vdsl, sen adsl mi kullanıyorsun?

arbeit macht frei
Toplam Hit: 2388 Toplam Mesaj: 9
netstat ip bulma superonline virüs bulma