folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Sürücüdeki Ya Da Klasördeki Dosyaları/Klasörleri Listeleme

Sürücüdeki Ya Da Klasördeki Dosyaları/Klasörleri Listeleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Koca TBT 'de konuya uygun yer bulamadım. Buraya açayım bari. İşletim sistemi: win8 pro, office programı libreoffice. Excel makrolarını denedim çalışmadı bir türlü. Komut istemiyle klasör listesini alabiliyorum ama pek hoşuma gitmedi. Başka alternatif yöntemler var mıdır acaba klasör ya da dosyaları listelemek için? XML ya da html çıktısı olursa daha iyi olur.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

dir *.* /S /Q /B >C:\123.txt

komutunu denedin mi hocam?

valla autoit'de XML oluşturmayı bilsem ufak bi program yazardım da çok karışık geliyor autoit'de :)

istersen cmd'den çıkan 123.txt'in içindeki türkçe karakter sorununu halleden programım:

http://d-h.st/NXy

txt dosyasını programın üzerine bıracaksın, masaüstünde rasgele isimde bir txt açacak işi bitince.

ÖNCESİ:

C:\Users\daft\Desktop\kekeme tercman\123.txt

C:\Users\daft\Desktop\kekeme tercman\deneme yaptm olmad m.ass

C:\Users\daft\Desktop\kekeme tercman\§Ÿi‡”‡

SONRASI:

C:\Users\daft\Desktop\kekeme tercüman\123.txt

C:\Users\daft\Desktop\kekeme tercüman\deneme yaptım olmadı mı.ass

C:\Users\daft\Desktop\kekeme tercüman\ğüşiçöç

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Tamamdır. Tam istediğim gibi yapan bir program buldum. Directory Lister Pro adı programın.

İndirme linkine buradan ulaşabilirsiniz: http://directory-lister-pro.software.informer.com/

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
Toplam Hit: 1032 Toplam Mesaj: 3