folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Sustalı Bıcak Ve Mermi Lazım

Sustalı Bıcak Ve Mermi Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek
    bazı arkadaslar anlamıyor galiba ben beyin fırtınası yaptım , daha ne elimde mermi var nede malzeme , patates keleş mermisini bakkalda satmıyorlarki alayım inceleyim , alaşımdan kastım bor madeni , her neyse bu söylediklerim beyin fırtınasıydı , daha ortada ne yapılmıs bir sey var nede malzeme var , zihni sinir projeleri iyidir bana 4 milyar kazandırdı bir tanesi , hatta profesorler bile çalıyor zihni sinir projemi :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    12.7 mm uçaksavar mermisi var bende barutu boşaltılmış izli uzun 9 lu ve mp5 9 luları ve kaç kalibre av fişegi ve şevrotin fişek mevcuttur fiyatta anlaşırsak gönderirim.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lapaci
    lapaci's avatar
    Erkek
    heryerde bulabilirsin... işportalara sor.. av malzemesi satan yerlere sor..

""bacın nete düşmüş msne giriyomuş diyolar..... bir dost.. ""
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

yukarıda verdiğim site türkçe olarak hazırlanmış balistik konusunda en mükemmel sitedir (  www.kemalielitemiz.com )

balistik apayrı profosyonellik isteyen bir konudur.  mesela konuyu açan arkadaşa sorayım. kristal çekirdek demiş mümkün değil bir kere. çekirdeğin setler tarafından ezilmesi gerekir stabil atış için. özgülkütle ağır olmalıdır. aksi taktirde savrulur.

barut hakkı, mermi çapı,set yüksekliği ve sayısı, çekirdek ağırlığı, namlu uzunluğu, spir sayısı ( birim miktardaki dönme sayısı)  en baş etkenlerdir.

diğerleride mekanizma çalışma şekline göre değişir. kilitlemeli sistem ( bolt action)  ve otomatik sistemlerde performansa etki yapar.

şimdi amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. bu iş zaten 100 yıl öncesinden neredyese balistik mühendisliğinin adı konulmuş.

Temel adalettir .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Dikkat ! mermi incelerken elinde patlar.Sustalı kıçındayken açılır sakata gelirsin ikinci durum şahsen köyde başıma geldi :|
Toplam Hit: 15867 Toplam Mesaj: 26