folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Suyun Hidrojeni Nasıl Ayırtılır.?

Suyun Hidrojeni Nasıl Ayırtılır.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DataDiver
    DataDiver's avatar
    Erkek

arkadaş ciddi olarak hidrojen ayrıştırmak istiyorsan ;

1. si kesinlikle duvardaki prizden tabiriyle başlayan cümlelere aldanıp iş yapıyım deme . duvarda dalagalı 220 volt var kardeşim ve elektroliz dalgalı akım ile olmaz. Çünkü dalgalı akımda + ve- sabit değildir bu saniyede 50 kere değişr ( 220 V 50 Hz için ) senin  doğru akıma ihtiyacın var ( akü vb. ) ..

2. si elektroliz işleminde gerilimin yüksekliği değil akımın şiddeti iş yapar . 2 v elektroliz için yeterli fakat akımın yüksek olması lazım ben 12 v 7 amper akü ile yapmıştım 1 litrelik pet şişenin yarısı kadar birkti yarım saatte ama çok pis yanıyor :D neyse sen bence ev ortamında girşme bu işe . zaten hidrojen solumanda çok sakat falan ... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    DataDiver bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaş ciddi olarak hidrojen ayrıştırmak istiyorsan ;

1. si kesinlikle duvardaki prizden tabiriyle başlayan cümlelere aldanıp iş yapıyım deme . duvarda dalagalı 220 volt var kardeşim ve elektroliz dalgalı akım ile olmaz. Çünkü dalgalı akımda + ve- sabit değildir bu saniyede 50 kere değişr ( 220 V 50 Hz için ) senin doğru akıma ihtiyacın var ( akü vb. ) ..

2. si elektroliz işleminde gerilimin yüksekliği değil akımın şiddeti iş yapar . 2 v elektroliz için yeterli fakat akımın yüksek olması lazım ben 12 v 7 amper akü ile yapmıştım 1 litrelik pet şişenin yarısı kadar birkti yarım saatte ama çok pis yanıyor :D neyse sen bence ev ortamında girşme bu işe . zaten hidrojen solumanda çok sakat falan ...

Hocam Teşekkür ederim konuyu anladım Kutuplu akım gerekiyor, Akümülatördeki Amper 100 Ampere kadar vardır buda oldukça hızlı üretilebileceği anlamına geliyor, Üretim fazlası olacak derecede hemde, İşin aslı lazım olabilecek kadarını üretmekten geçiyor bu hususta zaten bazı düzenekler yapılabilir, Artı Alev tutucularda aşırı alevi yutacaklardır, merak etmeyin bu konularda bilgim vardır.

DodoBig Hocama Döneyim, Hocam Benzin ile yaptığın mukayeseye katılamayacam malesef, nihayetinde Hareketin sürekliliğini beslemek adınada olsa zaten Yanma odasına bir miktar benzinde püskürtülecektir, Benzin oranı azda olsa destekleyecektir, Gel gelelim Motorda basıncı patlama oranı yaratır, gazın hacmi ile ilgili bir konu olduğunu sanmıyorum. Piston patlamanın gücü ile hareket etmektedir. Gel gelelim Hidrojenin Patlama yaratama Kuvveti oldukça iyi seviyelerdedir. Nihayetinde Uçaklardaki yakıtta kullanılmasının sebebi budur, yani Hidrojen katkılı Modifiye edilmiş bir araba inan bana En dik Rampalarda dahi Mükemmel güçle emisyon verecektir. Amaki Yoğunluk ise kastettiğin Zaten beraberinde istenen ölçekte ayarlamak gerekiyor tabiki Benzin püskürtülecektirde motora bu açığı kapayacaktır. Amaç Zaten Benzinin Alternatifi olması değil daha az kullanımı, daha Ekonomik yakılmasıdır.

Artı dün gecede buradaydım Tahribat sitenin Azizliğine uğradığım için cevaplayamamıştım konuyu, Yine tahribat Flood Koruması devreye girdi, İşin aslı dün o kadar Mesaj kastığımıda zannetmiyorum Rene üstat konuya bir eğilirlerse çok sevinecem. Mesaj şu Bu günlük Foruma yaptığınız Katkı yeterlidir Teşekkür ederiz. Tahribat Flood Koruması Aktif gibi bişeyler yazıyordu. :(

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagilgurbuz
    cagilgurbuz's avatar
    Erkek
    elektroliz eğer elektrolizde 1 hafta bırakırsan siyah bir hal alıyorlar sonra hidrojeni avcunun içine sıkıştır ateşle ve sesi dinle :) süper bişi ses şiddeti avcunun büyüklüğü ile doğru orantılı olarak artar :P

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

ver ceyranı 

dikkatli ol.

ben  de adaptör  vardı  9v  ayarladım öyle verdim.

matematik24.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

HeYeT bunu yazdı:

ver ceyranı 

dikkatli ol.

ben  de adaptör  vardı  9v  ayarladım öyle verdim.

Tamam Deneyi yaptım Sonuç Olumlu Ama Henüz Bir Arabaya Monte edebilecek Maddi imkanım olmadı. Allah Ortamımıza Zeval vermezse Ölmezsem Neticeyi Video kaydıyla Buradan Görüntülü olarak vericem.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

arkadaşlar saf su olacak değilmi hiç yazan dikkatimi çekmedi ama

normal su olmaz heralde.. ?

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

kralsam bunu yazdı:

Aynen Normal Su ile Bal Gibide Oluyor. Ama Saf Suyla Performans Denemesi yapmadım daha iyi sonuç verebilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagilgurbuz
    cagilgurbuz's avatar
    Erkek

shockman bunu yazdı:

kralsam bunu yazdı:

Aynen Normal Su ile Bal Gibide Oluyor. Ama Saf Suyla Performans Denemesi yapmadım daha iyi sonuç verebilir.

pekfarkeymeyeceğini düşünüyorum elektroliz makinasında yapınca zaten ortada bi ksıım şeyler kalıyor kirli suyun artıklarıda orada kalır hidrojen ve oksijen de sağ ve sol bölmeciklerde oluyor ben öle yapmıştım

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.
Toplam Hit: 11452 Toplam Mesaj: 39