Svchost.Exe

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar bende svchost.exe isimli bir trojan var.Firefoxu arada sırada felç ediyor.PC takılıyor.Hata veriyor.Sonra sonlandırmak istersem

6,7 tane svchost.exe nin arasından en çok işlem harcayanı siliyorum.Bir bakıyorum ki CPU kullanımı %99 dan normallere düşüyor.

Başka bir çözümü olan varsa yardım ederse iyi olur. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proxy
    proxy's avatar
    Erkek
    Svchost.exe  diye virüs yoktur kardeş sistem dosyasıdır o ama virüs ona bulaştığı için av virüs diye tanıyordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    iyi bi antivirus yükle (kaspersky veya mcafee) pc yi güvenli modda tarat..

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    http://tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=39692
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek
    scvhost.exe windowsdaki dll dosyalarinin calismasini saglayan bir unite. Buyuk ihtimalle ayni isimi tasiyan bir bir virus musallat olmus olabilir. www.avast.com dan avast antivirusu bedava ev kullanici lisansi ile kullanabilirsin. superdir siler sker atar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek
    ARKADASIM AYNISI BENİM BASIMA GELDİ GECEN GÜN ANTİLAR SİLEMEDİ DURMADAN HATA VERİYORLARDI ve pc reklam gelmeye basladı herseyyavalıyordu Ad-Aware SE Professional profosyonel indir net baglantını kes tarat kesin çözümdür

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek
    geçenlerde benimde başıma gelmişti.msconfig başlangıç bölümünden kaldırmıştık. ondan sonra düzelmişti.

boş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VatanisTurK
    VatanisTurK's avatar
    Erkek
    hajjı kendı kullanıcı adındakiolanı siliceksın yada msconfigle

Devlet-i Osman-i Ali"de terfi"i temayuzilim irfan-i ile olmaz ya olacak kuvvetli iltimas ya olacak medeni haz ya da olacak delikle temas. ---- Millet Kadınla ilgili konu acıyor biz açınca siliniyor alın url:moderatör silmeye alısık onca konu oluyor kadınlarla ilgili küfürler yazılıyor bız acınca anlaşılmadan sılınıyor örnegın su url"deki söz http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=S%F6zler&folderid=42998 amı olanın ımanı olmaz sözü kim için söylenmiş söylesenize amk hadi ? benım konuma gelip öyle böyle demesini bılyordunuz ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkBlade
    TurkBlade's avatar
    Erkek
    Senin o dedigin trojan degil worm windows system dosyasi widows kloserine oyunlara heryere kendini kopyaliyor vede girdi herseyi bozuyor simdi anti virüsünle taratirsan oyunlarina vede bazi programlarina bulastysa cogunun dosyalari silinecektir..vede calismaz hale gelecektir ... genelde bulasinda encok kulandin programlarin hepsine bulasiyor winrar winap vs hepsini yeniden yüklemem lazim anti ile tarat silineceklerini goreceksin vede programlairnda calismaz halde olacak bazilarai...... SAygilar....

Allah Sizi Korusun .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

turkblade haklı

aynısı 2 gün önce başıma geldi benim sorunum şuydu çevirmeli moedm kullanıyorum bağlandıktan 15 sn sonra interneti kullanamıyorum reset atıyyorum yine aynı şekilde o 15 sn içinde kasper indirdim pcye (nete bağlanamıyordum ama dowland yapabiliyordum düşükte olsa) kasper bir bir buldu hepiciğini bende önemsiz bir kaç dosyaya bulaşmış onları temizledi dün yine aynı şey messengerin içine kopyalamış kendini farketmedim sil dedim kaspere anında sildi tekrar msn yüklemek zorunda kaldım önemli dosyalara kopyalanmadıktan sonra kasper üstesinden geliyor. protecionı sürekli açık tutman gerekiyor oda belli bir performans düşüklüğü yaratıyor.

hazır konu açılmışken bir şey soriyim WINDOWS klasörünün içinde ctfmoon dosyası var bu dosya ne işe yarıyor artık öyle bir dosyam yokta :D

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DJ_
    _DJ_'s avatar
    Erkek
    bende de olmuştu en çook işlem harcayanı deil ortadakini silceksin herhalde 3000 kb küsür olanı işte ondan sora buldan aynı isimli dosyayı aratıosun orada bulduktan sora regediti açıosun oradan da aynı dosyayı buluosun ard arda sildikten sora bişey kalımıodu benimkinde ama bu gelişmiş olabilir...
Toplam Hit: 2785 Toplam Mesaj: 11